Напишете въпрос свързан със санирането.
root666 - специалист
Здравейте

Вчера ходих на оглед за апартамент, но денс в мен назряха някои въпроси, на които ще се радвам да споделите мнение.

Естествено въпросите възникнаха следварително, и на чсст от тях ще мога да си отговоря след втори оглед.

1. Значи брокера твърди че по нотариален акт е 126 квадрата, възможно ли е това, мой колега наскоро закупи апартамент с подобно разпределение и по нотариален акт е 85 квадрата.

2. Защо плочите настърчат ката от стените около 2 см?

3. Част от спалнята е долепена до другата секция Г на блока, няма делатационна фуга освен на партера, но по цялата височина има една тънка пукнатина 3 мм, това проблем ли е и мога ли да очаквам оттам мухъл и влага? Също покривите как се свързват в тази точка, че да не влиза вода? (виж снимка 3)

4. Могат ли да се бутат стени и да се правят преустройства, при положение че блока е тухлен?

5. При толкова голям блок от 4 тройни секции, само на един апартамент имаше въшна изолация, мога ли да се надявам, че тухления зид топлоизолира достатъчно добре за да няма нужда от изолация, поне от юг и югозапад?


Това е схемата на помещенията, за съжаление без точни размери, хола и детската чирочина 350 см, коридора широчина 200 см, банята 200х250 см:

http://s16.postimg.org/8kvnruyl1/EPK.jpg


Това е блока отвън, пада се последен етаж на ъгъла Г образен голям блок:

http://s21.postimg.org/xq8j7h0wl/epk_otwyn.png

Това е снимка от Гугул ърт:

http://s28.postimg.org/hye9iys8c/epk_earth.jpg
8180 - майстор
1. Възможно. Преди някои неща не влизаха в квадратурата - част от стени, тераси, тавани мазета, общи части. После се промениха нещата. Според мен, има и анархия - какво строителите защитават - естествено пари. Мога да уточня разликите преди/сега.
Зае**би какво твърди брокерът - чети Нот. акт и мери.
2. Строителството сега е "демократично" - разгул на архитектурната мисъл. Освободени от оковите на диктатурата, сега са "купени артисти" за безсмислените неща - кули, 2-3 ет. над кота корниз и т.д.
3. Като гледам, не "спалнята", а кухнята и стълбището (без същ. значение). Фугата е притеснителна и сигнал за кофти проект/строителство и бъдещи проблеми, поне за мен - не съм специалист, но пък и ти си КУПУВАЧЪТ!!!.
4. Това е най-добре със специалист да се обсъди!
Не е лошо разпределението - защо трябва да буташ? Една стая повече (столовата?) иска затваряне на вратата към кухнята. Ако си фен на модерните "отворени" дневни части - кухня-трапезария-хол, + евентуално усвояване на терасата пред трапезарията, при първото пържене на риба, може да си смениш мнението. Същото, когато две разнополови деца пораснат или трябва да приберете някой родител.
Едно време мислеха и как ще се гонят ветровете в такава дъга дневна.
5. По-скоро не се "надявай". Не си писал за тухлите, но ако е ново строителство, вероятно проектът е по старите Нормативи - най-много Винербергер-25NF или Итонг. Виж дебелината при прозорците.
Отчети, че купуваш БЛОК, а имаш почти 4 външни стени + таван. Че то си е като в къща - "модерна", с плосък покрив.

Прецени и асансьорите - 1+товарен, паркинга, мазе, таван явно няма, главен бушон - според отоплението, вертикални или хоризонтални щрангове и пр. екслуатационни подробности.

Ако аз съм КУПУВАЧЪТ, бих огледал и ДРУГ ИМОТ или СЕРИОЗЕН ПАЗАРЛЪК с наличната информация.

Твои са парите/кредитът, меракът и изборът. :?
Успех!
root666 - специалист
Строителството е старо, 80-десетте години.

Наистина мисълта ми беше да се усвои северната тераса, че има едни гълъби на прозорците на стълбищните клетки, и много серат, няма смисъл от тая тераса. А рибата мога да я изпържа и на южната тераса.
ni1986 - напреднал
1. Като гледам няма как да ти е 85 кв м , напълно вероятно е да е 126 , но без план или размери няма как да се отговори.
2. Не знам, такова изразяване на етажите е присъщо за ППП, а блока май е ЕПК.
3. Щом е граница на 2 отделни секции фуга има и пукнатината доказва това. На покрива двата борда на отделните секции завършват с ламаринена шапка. Няма как да влезе вода, ако не е нарушена тази шапка.
4. Ако блока се окаже ППП може да буташ стени колкото искаш. Без да ''закачаш'' колони естествено. Ако блока е ЕПК както пише на снимките, преустройство е невъзможно, защото няма да има тухлени стени.
5. Блока е от 3 секции, но това няма значение. Според мен не.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мания ми е, като видя чуждо жилище и да го префасонирам. Веднага "направих" 3 спални, съединих кухня и трапезария. От голямата баня направих 2, преместих тоалетната до входа и присъединих половината килер към кухняа.... нещо такова.
Мразя като се "заигравате" с куци черточжни програми :mrgreen: . Направи го като хората. Бас ловя, че никое помещение не е реалното
За квадратурите - казаха ти по-горе. Наблягам, че купуваш по нотариален акт и какво си приказва агента няма значение. Цената на квадрат също няма значение. Теб те интересува дали даваш точно тези пари за точно този имот
Ако не съм в голяма грешка, тези блокове, този модел, от 80-те са пакетно повдигащи. Което значи плочи, стълбищни клетки и колони, другото е пълнеж. Проверимо е.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Видове монолитно строителство:

- Скелетно

Носещата конструкция е скелет от стоманобетонни колони, греди, шайби и плочи. Технологично първо се изгражда носещата конструкция, а после се зидат с тухли вътрешните и външни стени. Тухлата има по-добри топло- и шумо- изолационни свойства. Този тип строителство позволява многообразни оформления на фасадата и различни вътрешни реконструкции /бутане на стени, изграждане на сводове и др./ Характерното за този тип сгради е, че се строи бавно, но по-здраво и без ограничения във височината.

- Едроплощен кофраж /ЕПК/ и пълзящ кофраж /ПК/

По тази система са построени повечето високи жилищни и обществени сгради. Тук носещата конструкция е изградена от стомано-бетонни шайби, колони и плочи. След като бъде изградена тя, фасадите се затварят с панели или тухли.

- Пакето-повдигащи плочи /ППП/

Носещата конструкция е от стоманобетонни шайби и колони. Характерното за този тип строителство е, че плочите се изливат една върху друга в пакет на терена. След което се повдигат до съответните етажи и се прикрепват към стоманобетонните колони. Вътрешните и фасадните стени са тухлена зидария. Стълбищните клетки и вертикалните носещи конструкции се изпълняват от монолитен стоманобетон. Максималната етажност на този тип сгради не може да бъде повече от 7 етажа. Това строителство се прилага там, където няма възможност да се използва тежка строителна механизация. Този тип сгради също имат почти неограничени възможности за преустройство и реконструкция.

- Едропанелни жилищни сгради/ ЕПЖ/
.............
shotik - майстор
Моят апартамент се води 59.64 кв. м , но реална площ за живеене е 50 кв. м, имам външен балкон 10.5м Х 0.85 и 1.ххх кв.м общи части/вероятно мазе и част от стълбища и коридори/ .

Така ,че може и при този апартамент да е така.
stonesour - специалист
не, изобщо не е вероятно.
както по-горе правилно е отбелязано във всички стари нотариални актове отпреди 90-те, застроената площ е по-малка от тази, която биха записали в сегашния. нормативната уредба е била различна, редуцирала се е площта на тераси и прочие. като се гледа разпределението, ако някой хване рулетката ще излезе и повече от 126 кв.

има го и другия момент, че в определен период е имало забрана да се строи над 100 кв. и жилища над 100 кв. са записвани по нотариален акт с измислени квадратури под 100, но тук случая явно не е такъв.

колкото до новото строителство, там е редно да се разграничават застроена площ, светла площ и разгърната застроена площ.
рекламира се последната, а се потребява средната. така че, като ви кажат РЗП 100 кв.м., мислете като за ЗП 80-85 кв.м. и светла площ не повече от 70-71-72 кв.м

после си преизчислете цената върху светлата и пийте едно аналгинче. :-D
root666 - специалист
Дори не е чертожна програма, дъщеря ми го надраска набързо на СИМС 3, мащабите и размерите на помещенията не са реални със сигурност.

Тема "Квадратура тухлен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: