Напишете въпрос свързан със санирането.
emosms - специалист
Здравейте, чудих се в кой форум да пиша.

От години се чоплим с комшийката че от нашата тераса течало на нейната, която е усвоена.

Тези дни налепих някакъв цокъл по ъгъла между плочата и челото на терасата. Имаше огромни фуги които бях запълвал с цимент и сега тр. да стане.

Обаче, чучура на терасата е счупен. Вътре съм наврял една тръба Ф20, която бях уплътнил с кит да не подлива.
Така отвора става много тесен, бавно се изтича, задръства се. На няколко пъти съм я вадил да я отпушвам и след това не ми се занимава да я уплътнявам пак.
Така че, тече бавно, подлива, от там сигурно влиза на комшиите долу над дограмата.

Въобще, супер лайняна работа дето се вика.
Търся човек, с машина със свредло Ф30. Също така и със стълба, защото тр. да се разпробие отвора отвън на терасата , да излезнат остатъците от старата тръба и да залепя нова Ф30.
Височината на чучура е към 3.70 от земята.

Все неща които нямам. Чудя се как може да се реши по друг начин.
Или кой да викна и колко пари ще иска да разпъне всичките макини за една дупка.
До нас дават хилти под наем, но няма толкова висока стълба, нито имам кола да я нося от другаде.
Дет се вика, за 20 лв материал да прекараш ти искат 2 по 20 лв транспорт :).
(на 2 точки се товарело, нищо че ТУЛУПА си стои в камиона, ти се изкилваш да твариш сам)

Или, да го заеба и да подминавам комшийката както обикновено :D.
nikolov333 - майстор
Това с дупченето от вън на вътре е опасна идея. Оправи си го от терасата, ако трябва малко ще разкъртиш около стария чучур а най-добре да го извадиш, за да залепиш нов на местото му.. Може да стане почти без разходи, само с чук и здрав секач и малко материал за замазване на новия чучур... :partyman:
emosms - специалист
Мда, аз като 'специалист' винаги имам измислен вариант, как трябва да се правят нещата, и пропускам да видя други варианти.

Ф30 не намирам евтино сдс свредло.. иначе с моя райдер, само за разпробиване може да стане.
За разкъртване отвътре, не ми се щеше, оригинални мозайкови плочки да къртя :D.

Одеве един приятел даде идея по телефона - да надуя дупката с пистолета с горещ въздух и с някакъв шиш да разчистя.
После вътре да навра ппр - 3/4 ще влезне, 1 цол не съм сигурен за външния диаметър.

Чучура на другата тераса някой го е ремонтирал преди - има вкарана тръба от неръждавейка, мисля Ф30, набита от външната страна.
Вътре не е разкъртвано. Въобще, направено стабилно, както си трябва.
8180 - майстор
При мен удължението на чучура е надянато външно и не стеснява отвора.
emosms - специалист
8180 написа:
При мен удължението на чучура е надянато външно и не стеснява отвора.
Няма как. Оригиналната пвц тръба е изкъртена. Отвън зее дупка, а вътре в бетона си стои остатък, колкото да пречи.
Дребна и вредна задачка с различни варианти за решаване.
Някои варианти - свързани с доста неща, само за една нищо и никаква тръба да се оправи :D.
gechev - специалист
Вземи една газова горелка от магазина и разтопи старата тръба дето пречи вътре.
nikolov333 - майстор
Това с "дявола във въздуха" няма да стане.."козата си иска пръч".. :partyman:
emosms - специалист
Стана с пистолет с горещ въздух на макс.

Пвц тръбата започна да се топи и да пуши като комин.
Ръчках с едни 40 см свредла от баумакс (комплект 6-8-10 за бетон, не sds), дето ги бях взел за 3 лв :D.

Toчно се бях отчаял, че ще го чегъртам един час, и с по-тънкото успях да бръкна между бетона и тръбата.
Тръбата се сви по дължина навътре, нагрявах още малко, и я изкарах цялата.

Новата тръба е някакво нибко, тънкостенно, 1 цол се води уж. 28мм външен диаметър.
Намазах го обилно със силикон, вкарах и завъртях няколко пъти.
После още леко доомазване на входа на тръбата.

Това е. Работи методата за стари пвц тръби.
bleuetoile - специалист
Здравейте отново. Стигнах до кръглите балкончета, които са н мозайка от строежа с железни решетки нагоре и железен парапет.

Планирам да им се случи хидроизолация и поставяне на гранитогрес, с цел да ги укрепя и д няма течове.

Чучурите обаче са много ниско дори и сега. Едни майстори, които не наех искаха да ги зазидят и да няма оттичане?! А балкончетата ги вали много сняг и лед и оттичането е задължително. Сегашните майстори първо казаха, че щели да махнат чучурите и да сложат нови, по-високо спрямо плочките. Обаче днес ми заявяват, че нямало, било много сложно, щели да оставят ниските чучури, д сложат пвц колена и сифони с решетка/пвц сифони с метални решетки и клапан?!?/ щяло да е готино. Аз им казвам как вали сняг, събира се лед, има много цветя и правят боклук и запушвания - щели да ми купят къса пружина на продухване на канала и чучура и да си ги продухвам. Ама зимата леда как ще продухвам като има чупка, при това от пвц, не метал? Казвам, направете като на съседката отдолу: ами нейните са старите чучури и са изкопали мозайката, за да е ниско плочката. Аз супер, нека така, щом не е по-трудно, те- не, със сифони ще е по-яко.

Моля за съвет. Не знам какво да правя. Съседката отдолу е инженер и каза, че нейният начин е най-правилен. Но я няма в София да им я извикам.
Lutchezar - майстор
Някоя и друга снимка на чучура и площта около него?

Тема "чучур на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: