Напишете въпрос свързан със санирането.
bleuetoile - специалист
Не се преборих за барбакана, за съжаление. Днес, понеже си имам и един теч от съседката отгоре говорих с шефа на фирмата, която санира блока. Та той каза, че нямало да намеря достатъчно малък барбакан, и удължител с леко коляно на сегашния чучур на сегашното място с някакъв пръстен, полиуретаново лепило, хидро мрежа, хидроизолация отвсякъде и само капак с мрежичка щяло да е ок. Та поне сифон няма да имам.

Малко снимки н шарената баня. Където са 5те реда светли плочки с дупки за чешма, ще бъде сектор душ кабина, другото няма да се мокри вече, че до сега имах само един канал и всичко ставаше мокро при къпане.
https://postimg.cc/gallery/Pq8bXCX
Lutchezar - майстор
Има ли хидроизолация в сектора за душкабината?
bleuetoile - специалист
Разбира се, два слоя, вторият още не е положен. Още не е правен подът. Ще има всякакво хидро навсякъде, не само в душ сектора. Кажете две приказки за десена де? :?
Lutchezar - майстор
Имах предвид вертикална хидроизолация.
Например:
https://youtu.be/S5PlN9S2Jmw
https://youtu.be/YlckmM2XRG8

По принцип обичам зелено, но снимките са малко. Недостатъчно за визия.
bleuetoile - специалист
Не, има само на пода и последния ред плочки над пода. Питах за стените - банята е много суха и топла, не се запарва и нямало нужда. Има хидро мрежа по ръба между пода и стената.

Наистина винаги е била суха, единствено наводняване имаше заради обратния наклон на канала в началото. Когато го оправиха проблеми не р имало. Както ви споделих, стените имат дебела циментова замазка, която не исках ама...
Снимките са кофти, а и без монтиран фаянс и всичко няма как да се види. Ще има голямо кръгло огледало над мивката с голяма стъклена полица, мивка, която още не съм измислила, защото тази към огледало е много малка, две красиви лампички около огледалото, душ секторът ще има завеска само /страх ме е от стъкла/ и новата мивка ще е с ниска батерия, до сега беше висока. Не знам как ще свикна, но всички обясниха, че никой вече не ползва високи батерии.

Шкаф в морски стил зад вратата, която ще бъде с нова каса заради новите дебели плочки и прочие...
Ще си сложа и бойлер, макар да съм на тец, в случай на криза с парното. Чудя се за камина на дърва, но не знам как ще се справям с пепелта и чистенето. Печка на пелети ми идва скъпо. Малка камина или пернишка печка бих си сложила за всеки случай обаче.

Това са плочките и декорът с картината, каи виола светло и тъмно зелено, снимка от КАИ:
https://inex-bg.com/image/cache/catalog ... 0x640w.jpg
Lutchezar - майстор
Този цвят иска много светлина. Прозорец има ли банята?
По повод мивката, един приятел 190 висок, казва че трябва човек да може да си навре главата в мивката в банята. Та смесител стоящ нисък, чучурът обаче отива нагоре. За мен е хубаво да има относително голяма мивка в банята, тази в тоалетната може да е по-дребна.
Последна промяна от Lutchezar на пон авг 08, 2022 11:20 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
И що ше си завира главата в мивката :? Или се къпе цялостно само в петък. Стига с тия Леми и Теореми де, става досадно. Ако е от малките хора или с ишиаз, кво каза бабата в градинката :? Лъчоо, почваш да додяваш!
bleuetoile - специалист
Хахаха, прав е напълно приятелят ти, аз главата няма да си навирам, бо обичам да пера копринени рокли, шалове, и прочие неща, които не пускам в пералнята, и в мивката трябва да ми влиза правоъгълен леген и да мога да пълня 10л туба вода за цветята. Най много да махна ниската супер дъпер италианска месингова батерия, която ме навиха да купя и да си сложа някоя ниска с висок чучур като за кухня. Не знам как ще бъде.
ПП: стъклената мивка с огледалото, не е супер малка, но е кръгла и правоъгълния ми леген за пране не влиза. Иначе е много шик, затова я купих, синьо стъкло с кръгло метално коритце. Не съм за такъва неща, харесах една правоъгълна като детска ваничка на рока, ама е 70см, а огледалото и синята поличка са 60 или 65, съвсем несъразмерно ще стане.
Lutchezar - майстор
С цялото си уважение към Чапара, голям съм му фен, ама с някои неща май не се е сблъсквал. За мен е животоспасяващо ледено поливане на главата понякога, но и това че жените имат големи легенди за ръчно пране и искат да си сложат туба или лейка в мивката май не му се случва често :-D
В София, в една панелка има баня и тоалетна направени до тавана с червеникави огледални плочки 2х2 см, като изрично всяка плочка е самостоятелна и фугирана. Та явно всичко е възможно, въпросната дама е толкова упорита че винаги става нейното, та не мога да разбера как някой може да накара жена да купи плочки, смесител, мивка или каквото и да е, без тя да го харесва?

Какво са размерите на банята, мивка 70 см доста площ заема?
bleuetoile - специалист
Банята е 3х2м, малко повече де. Място има, според мен. Също си имам малка чешмичка специално за миене с маркуч и слушалка за пълнене на тубата за цветя и по-лесно миене на всичко със собствен канал отдолу,между тоалетна и истинската мивка. Над нея към / до тавана ще бъде бойлерът. Ако премине кризата ще го махна. Прозорци няма тая баня, има си хубав вентилатор над душа.
Лампите са с жълта светлина, ще сложа с бяла.

Голямата мивка на рока е супер красива и прибрана. Обаче много скъпа. Намерих една голяма синя на видима, но е за вграждане и е овална, не квадратна, а някакъв каменен или керамичен плот можехме да спретнем. Колкото до как ме карат да пазарувам, идваха на огледи други 3 екипа майстори: всички имаха условия плочките да с големи, над 70лв кв м, другите били боклук. За първоначалната кръпка намерих зелени само на КАИ, исках големи фуги, никой не искаше да прави големи фуги, не било модерно, тъпо било и т.н. Машки плочки никой не пожела да работи, дори тези, които поискаха 10к само за работа. Та така. Батерията, с много красив месингов алпака сифон и кичозния синьо стъкло комплект ме убеди да купя сестра ми. Така било модерно, аз съм с остарели разбирания, всички имали ниски батерии и малки мивки с плот и шкаф отдолу. Поне за шкафът не се съгласих. Щеше да изгние за нула време при моето пране през ден.
Последна промяна от bleuetoile на пон авг 08, 2022 11:54 pm, променено общо 1 път.

Тема "чучур на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: