Напишете въпрос свързан със санирането.
Lutchezar - майстор
Възможно ли е майстор да мести позиция на фризове, защото му било трудно да реже?

А дали ще е тръба дали барбакан / определено по-добро решение/, с тези майстори...
Въпреки ча май поне от време на време явно успяваш да се наложиш ...
chapara - майстор
И стига сте вече с тия тръбички😂😁😁😁 няма листа, няма лед, няма алаБала, има барбакани с понижено ниво. Само ще помоля учтиво дискутиращите да не си изсмукват идеите от пръстите, нищо лично, че не може да Ви се смогне. Подписа ми има значение, не е дрън,бля,дрън. Не се боря за безплатни мнения, направете го и вие, че лутането на потърпевшите е болезнено. Ако няма какво да кажете просто замълчете, плийз😎
chapara - майстор
Кви фризове, кво рязане, слага се по проект или договорка с инвеститора. Клиента на първо място и при мен така 45 години, винаго доволни клиенти и затъване в работа от препоръки. Пожелавам го на всеки занаятчия, макар да съм с по широка платформа. Айде че циганката се събуди😁
bleuetoile - специалист
нед авг 07, 2022 10:03 pmLutchezar написа:
Възможно ли е майстор да мести позиция на фризове, защото му било трудно да реже?

А дали ще е тръба дали барбакан / определено по-добро решение/, с тези майстори...
Въпреки ча май поне от време на време явно успяваш да се наложиш ...
Лъчо, всичко е възможно. Една приятелка ми каза за нейна колежка, която майсторите изгонили от къщи, за да правят банята, щяла да им пречи /едни, които бяха на оглед при мен имаха същото категорично условие?!/ И като се прибрала на 3тия ден били направили съвсем различни от договорените неща. А нейните са от ония с цени за отказване, много дълго чакане и прочие
Пратила ги да си ходят, намерила други и накрая вече ходи на психиатър. Съвсем сериозно.

На мен не ми пука толкова, просто ме е яд, уж обяснявам ясно, искам прости, дори бабешки неща, и пак... За тъпите фризове изобщо не ми пука вече. Ама ми изчисли колко плочки и фризове да купя по начин, че сега имам 100тина фриза и 5 кашона с плочки, които ще са ми за спомен. Или ако си ги вземе магазинът обратно ще си купя нова мивка, душ или каквото там харесам... В случай, че изобщо завършим банята де. Освен това малки плочки нямам право да пазарувам /аз съм с бабешки вкус и 15х15 или 20х20 ни е идеалът. Много трудно се редят. Та, 20х50 е минимумът.
chapara - майстор
Т..ак работа, ще се пукна от смях с вашите майстори, та те не знаят поговорката: ,,Малки плочки-малки проблеми, голями плочки-голями проблеми. Някога на състезания по лепене съм стигал близо 50кв.м. за една събота и неделя, плочки 15/15см., но прави стени в болници, дали си го представяте само, и от тогава, четене, четене и пак така, но ние си отиваме, а Вие оставате с бушмените!
bleuetoile - специалист
нед авг 07, 2022 10:56 pmchapara написа:
Кви фризове, кво рязане, слага се по проект или договорка с инвеститора. Клиента на първо място и при мен така 45 години, винаго доволни клиенти и затъване в работа от препоръки. Пожелавам го на всеки занаятчия, макар да съм с по широка платформа. Айде че циганката се събуди😁
Както ви писах преди време, започнахме ремонта с кръпка, поне идеята беше за кръпка на пода. После се оказа, че тръбите на чистата вода са напълно разпаднати, щяхме да правим по-голяма кръпка. Всички други дошли на оглед казаха, че с кръпки няма да стане, защото плочките бият на кухо и ще паднат от къртенето. Така се и случи. Проектът направихме в крачка заедно с момчетата от магазина за плочки, аз и майсторите. Купувахме, връщахме, въртим се в първоначалната гама на старите плочки, защото бяхме вече купили за кръпката и фаянс, и подови в зелено, което, според всички магазини, които посетих никъде почти не продават като цвят, защото не е на мода. Като с малките плочки. Които все още има тук там, но никой не иска да лепи.
Благодаря отново, Чапара и Лъчо, поне увереност ми давате. Разбира се съветите на опитни хора са безценни.
chapara - майстор
Аз помня, но никой не иска да скача в дълбокото. Банята ясно беше за основен ремонт, с давност поне 30 години+, така сте преценили , а и въпрос на финанси, които след два месеца се забравят от радоста за добра инвестиция. Аз не съм този който да съветва хората как да инвестират, но ето вашата инвестиция Ви води до морален сриф. Факт!
bleuetoile - специалист
нед авг 07, 2022 11:08 pmchapara написа:
Т..ак работа, ще се пукна от смях с вашите майстори, та те не знаят поговорката: ,,Малки плочки-малки проблеми, голями плочки-голями проблеми. Някога на състезания по лепене съм стигал близо 50кв.м. за една събота и неделя, плочки 15/15см., но прави стени в болници, дали си го представяте само, и от тогава, четене, четене и пак така, но ние си отиваме, а Вие оставате с бушмените!
Ама това е съвсем вярно, за съжаление. Плочките в баните на вилата са точно 15х15, не са болничната гама, лепени с чист цимент през 1986. Красота и съвършенство. Каквито вече няма и с най-супер лепила от мапей и не знам си какви плочки. Утре ще ви пусна някоя снимка с шаренийките, които спретнахме. Аз обичам шарено, и зелено обичам, съжалявам, че имаше малки плочки в същото резеда зелено на моята гама в Баухаус, но не ми разрешиха. А болничните плочки са страхотни! Поздравления за труда и търпението, вече май не се намира лесно такива качества....
chapara - майстор
За лека нощ ще кажа че с т'ва зелено ме уби, студен цвят за баня, да влезнеш вътре, само от цвета ще се разтреперя, майтап✋😎

А, и кой не ти разреши за размера, този който още пикае във външна тоалетна, стига бе хора отчайвам се, майстора ще ти каже какъв дизайн искаш, хайде че ме заболя главата :shock: :? :roll:

Задавам си въпроса аз ли съм луд или.............отговора е за вас. Седнете, пийте една лимонада и преусмислете живота си! До кога простаците ще Ви управляват, хора ли сме или говеда, къде е честната дума, ръкостискането за казана дума до гроб, типичното българско гостоприемство, толерантността и самокритичността??? Подготвил съм си една селска къщичка и вероятно скоро ще се потопя там, че нЕам нерви, без интернет и далеч от хорски погледи, възпитанието ми не мога да преодолея.
Последна промяна от chapara на нед авг 07, 2022 11:55 pm, променено общо 1 път.
bleuetoile - специалист
нед авг 07, 2022 11:41 pmchapara написа:
За лека нощ ще кажа че с т'ва зелено ме уби, студен цвят за баня, да влезнеш вътре, само от цвета ще се разтреперя, майтап✋😎
Тая баня е като сауна. На моя щтранг парното е целогодишно /махнала съм лирата и само от тръбите н топлата вода вътре се пече всичко. Така е и в тоалетната. И зиме, и лете. А студеното зелено ми е морско.

Радвам се, че се посмяхте с мен, чак и на мен ми поолекна. Утре снимки. Лека 🌃

Тема "чучур на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: