Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, имам проблем с тавана в банята. Кратка история: Ремонтирахме си банята и на тавана положихме фибран + стъклофазерна мрежа залепена с Евромикс MT 131. Върху него шпакловахме със зелен Кнауф Унифлот (импрегниран). След като грундирахме (преди боядисване) лъснаха пукнатини. Изстъргах пукнатинитите, запълнихме ги с Унифлот и направихме още една ръка шпакловка, грундирахме. Пукнатините ги нямаше вече и боядисахме с Dulux Bathroom Sheen. След половин година пукнатините лъснаха отново на същите места. Откривам си пропуск защото май трябваше да положим грунд между MT 131 и Унифлот-а, май се оказаха несъвместими.
Прикачен файл:
DSC03498.JPG
DSC03498.JPG (78.58 KиБ) Видяна 2898 пъти
Прикачен файл:
DSC03500.JPG
DSC03500.JPG (43.51 KиБ) Видяна 2898 пъти
Какви са ми вариантите за оправяне на проблема. Сещам се за няколко:

1) Издълбаване отново на пукнатините и запълване с акрилен кит/акрилен силикон, грундиране и боядисване
2) Грундиране. Полагане на мрежа за топлоизолация (с какъв материал е подходящо да се положи?), шпакловане, грундиране, боядисване
3) Сваляне на шпакловката фибрана и всичко горе и наново (това ми се вижда малко безумно)
4) Предложения?
p.v.x - майстор
aganov написа:
4) Предложения?
Гони ли се височина на таванчето....Във смисъл , може ли да се смъкне нивото на тавана. :rock:
Ами в момента е 2.60 и не ми се сваля особенно...
ebahti - майстор
Сложи нова мрежа и удари още една шпакла , ама преди това намажи с "бетонконтакт"
nikolov333 - майстор
Въпреки мрежата е много вероятно по-късно пак да се напука на тези места. Вероятно проблема е в основата. Най-безболезнено е напуканото да се зачисти до мрежа и да се залепи стъкло-фибърна лента с Ц200 така, че да остане под нивото на шпакловката и отгоре докато не е съвсем изсъхнала да се шпаклова тънко колкото да стане основа за финиша. Като изсъхне добре фин слой с кит от гипс със боя за да се занули с останалата повърхност. Стъкло-фибърната лента с Ц200 е пластична и няма да пука освен ако няма сериозни пропуски, когато е лепен фибрана. Друга тема е ако по-някакъв начин се нагрява и охлажда и от това е възможно да се получават напрежения в шпакловката. У нас една такава напукана стена си се напука отново на същите места, въпреки мрежата, която залепихме и шпакловахме с теракол с фибри и въпреки новата шпакловка.. :idea:

Тема "Напукана шпакловка върху фибран на таван в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: