Напишете въпрос свързан със санирането.
Благодаря много на всички за коментарите и полезните съвети!

Ще помисля още няколко дни и вероятно ще пробвам 1-2 от евтините варианти, като ще споделя след това резултата!

Благодаря!
Реших да пробвам да залепя от фолиото с балончетата което служи за опаковане. Друг вариант е да залепя подложка за ламиниран паркет, най-дебелата която намеря или стиропор.

Въпроса ми сега е с какво да ги залепя, така че от една страна да са много здраво залепени (да издържат на силен вятър) и в същото време да мога след това сравнително лесно да ги сваля ако няма ефект :)
ZMeyGorianin - майстор
Мисля, че фолиото с балончетата ще има обратен ефект - ще стане по-топло. Имам такова покривало за басеин и го дават да топли водата. Самите балончета действат като лупи на водата под тях и наистина тя се топли. Предполагам, че залепени на стъклото ще загряват вместо да охлаждат.
zmiori - специалист
Преди много години използвах едно брезентово платнище пред прозорците като от долу не трябва да опира във пода трябва дае поне на 15 см. по нагоре. Вършеше работа в стаите не бе толкова непоносимо. Получава се нещо като термо завеса. Когато ми се искаше да засиля ефекта го мокрех с вода.
При мен бе на около 60 см. пред прозорците /и аз живея на таван/ тераса ми е козирката на терасата на последния етаж.
Вентилатора го насочи към тавана много по комфортно е струята е много по "мека".
Номера със замразените бутилки не е голяма далавера. Докато ги замразиш първо ще се стоплиш повече. Предполагам че фризера е в стаята. Жегата от компресора докато замразява ще остане вътре.
Влажна кърпа /чаршаф/ пред вентилатора е по добър вариант.

Наи добре говори с хазяина да монтираш климатик срещу част от наема.
шоп - майстор
Всичко зависи от бюджета. Винил от билбордове се продава за около 10 лв. Размерите варират. Масовите са 3х4 метра. Имат някаква УВ защита и ще изкарат над 3 години. С 1-2 такива платнища, които са с окантована периферия е много лесно да си направиш тенти пред терасата и прозорците, а защо не и тента над покрива за да получиш вентилиран покрив?
Tърся някакво решение на проблема без климатик.

Фолиото с балончетата отпада като вариант, благодаря на ZMeyGorianin!

@zmiori, в жегите варианта с платнището според теб, колко градуса би свалил? Няколко от порядъка на 2-3 или повече? Много тъмно ли става в стаята?

@шоп, да това е добър вариант, но те няма ли да се напичат много, все пак са някаква пластмаса. Освен това, не знам колко лесно ще е да си направя тенти, защото нямам козирка на терасата. Ако имаш някакви идеи са добре дошли.

Какво ще кажете за варианта някак да направя нещо като сенници от рогозки за плаж?
шоп - майстор
Имам много идеи. Варианти да искаш, но без снимка толкоз:-)
zmiori - специалист
Е никога не съм си правил труда да видя каква е разликата в градуси но това го ползвах поне три години. Имаше ефект в най жестоките жеги. Между другото същото това парче брезент /абе нещо като брезент е или по тежко памучно платно. Закупих го тогава от ателие за изработване на работни ръкавици/ още го ползвам за риба и пикници. Не е изгоряло от слънцето само е поизбеляло и вече лекьосано.
p.v.x - майстор
Никой не попита.

Да попитам аз.

Каква е дограмата? :rock:
Lisko - майстор
ZMeyGorianin написа:
Мисля, че фолиото с балончетата ще има обратен ефект - ще стане по-топло. Имам такова покривало за басеин и го дават да топли водата. Самите балончета действат като лупи на водата под тях и наистина тя се топли. Предполагам, че залепени на стъклото ще загряват вместо да охлаждат.
Макар и леко встрани от темата, тук е нужно уточнение.
1. Тези мехурчета НЕ действат като лещи ако от двете им страни има въздух.
2. Ако от едната им страна има вода, ще действат като РАЗСЕЙВАТЕЛНИ лещи.
3. Ако хипотетично предположим че действаха като събирателни лещи (тоест лупи) - ефектът сам по себе си никак не допринася за по-доброто затопляне на водата, тъй като слънчевата енергия падаща върху басейна не се увеличава. Увеличава се, когато палиш клечка кибрит с лупа - енергията от площта на лупата се събира върху площта на главата на клечката. С басейна обаче няма как да се увеличи. Не казвам че няма ефект за топленето на басейна. Казвам че ефекта не идва от формата на мехурчетата и няма как да дойде от там.

Тема "Как да се предпазя от летните жеги?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: