Напишете въпрос свързан със санирането.
harvest - специалист
Здравейте колеги, смятам да санирам къщата която е тухла четворка неизмазана със 8 см стиропор или 5 см неопор(мисля че се води стиропор с графит) около 200 - 220 кв.м .Кой ще е по удачен вариант?
Втори въпрос- какво може да се очаква като качество от силикатната мазилка?
Трети въпрос- чета по разни форуми че живота на изолацията бил 5-10 години, и после какво смяна ли ?Абсурдно е при положение ,че излиза колкото половин къща както се казва.
Ако е така не е ли по добре една варова мазилка с мрежа и докато свят светува.
andy_forresite - майстор
8 см. стиропор е по-добре от 5 см неопор.
Не се хвърляй на такъв с голяма плътност. 16-18 килограма на куб. м. са напълно достатъчни за целта. Единствено трябва да гледаш да е за фасада. Имат обозначение F на опаковката.
Ще изкара пъти повече от това, не се притеснявай.
torongill - напреднал
harvest написа:
Здравейте колеги, смятам да санирам къщата която е тухла четворка неизмазана със 8 см стиропор или 5 см неопор(мисля че се води стиропор с графит) около 200 - 220 кв.м .Кой ще е по удачен вариант?
Втори въпрос- какво може да се очаква като качество от силикатната мазилка?
Трети въпрос- чета по разни форуми че живота на изолацията бил 5-10 години, и после какво смяна ли ?Абсурдно е при положение ,че излиза колкото половин къща както се казва.
Ако е така не е ли по добре една варова мазилка с мрежа и докато свят светува.
Ако ти е добро поставянето(включително пазене на материалите от слънчевите лъчи докато не се измажат), с достатъчно лепило, достатъчно дюбели, тогава една добра мазилка ще ти гарантира доста повече години.
За дебелината... По-добре 10 см EPS-F отколкото 5 см неопор, но по-добре 10 см неопор или 12 см обикновен EPS. Много си зависи и от мястото, където живееш, разбира се. Едно е Северната страна на Балкана, друго е Хисар или Казанлък или южното Черноморие.

Въпреки това досега не съм чул някой да каже "излъгах се, трябваше да сложа по-малко изолация", а доста често съм чувал обратното.
Направи си сметката добре, все пак и на 12 см, и на 5 см слагаш еднакво количество лепило, еднакво количество дюбели (е да, ще трябва да са по-дълги), еднакво количество мазилка и армираща мрежа.

Къщата не е долепена, нали? Инвестирай в по-дебелата изолация, и зимата и лятото ще има ефект.
harvest - специалист
къщата е самостоятелна,не е долепена .Сега ми е проблем избора на мазилка!Аз съм до реката и по фасадите на сградите масово има паячета които правят едни кръгли паяжинки диаметър около 10см, и еб...т майката на всичко.Незнам дали се влияят от цвета но по белите фасади е ужасhttp://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 83920v.jpg дали се влияят от цвета или....

Прикачен файл

spidernet.jpg
spidernet.jpg (42.25 KиБ) Видяна 5152 пъти
andy_forresite - майстор
Силиконова с добавка на специални антигъбични вещества. Силиконовата е издръжлива на влага, вкл. на дъждове и може да я измиваш с маркуч периодично. Добавките са против развитие на плесени, микроводорасли и не знам още какво.
Относно цвета, има една скАла за ... хайде де ... светопоглъщане ли беше, отразяване ли беше, не знам, май второто, но имаше означение в цифри каква част от светлината поглъща мазилката в зависимост от нейния цвят. Принципно тъмните цветове привличат повече слънчева светлина. Затова не е добре мазилката ти да е черна, тъмно кафява и т.н. От нагряване/изстиване ще се напука. На теб ти трябва мазилка с означение минимум 30.
Грундът трябва да ти е в близък до мазилката цвят. Е тук http://www.angrobg.com/simulator/index/ ... D0%B0.html може да цъкнеш на цветовете и да си харесаш, вкл. съчетание с цокъла или на съседни фасади, колони, да си направиш комбинация ако искаш.
harvest - специалист
така и така го спомена , какво ви е мнението за силиконовата на Ангро? Като цяло за техните продукти
harvest - специалист
Информативно колко взимат майсторчетата на квадрат за изолация?! #-o
шоп - майстор
harvest, преди 20 дни зададохте въпрос тук във форума. За тези дни лично аз щях да съм провел 10-15ина телефонни разговора и щях да имам поне 5 реални оферти от фирми и бригади, които са видели обекта на място.

Всичко написано тук е +-
Никой не е виждал дори снимка на обекта, квадратура и т.н.
Успехи!

П.П. Ако позволиш съвет от мен: минимум 10 см стиропор и виж един завършен обект на бригадата или фирмата. Ако ме послушаш след време ще си спомняш за този съвет с добро.
harvest - специалист
вече оглед е правен и е дадена цена , интересува ме по другите населени места как вървят цените , че тук разликата е голяма, а правените обекти са "разнообразни" едни са приемливи , но други..... и така при почти всички бригади.
А и не бързам да е в жегите :)
Благодаря за съвета с дебелината, клоня и аз към нея-все пак разликата е нищожна
svg - специалист
Здравейте!
Имах няколко питания тук, и съм много доволен от компетенцията на отзовалите се хора! Благодаря!

Да не отварям нова тема.
Догодина, мисля да санирам отвънка къща, която получих по наследство.
Къща близнак е. Стените от външната страна никога не са измазвани.
Някой преди години, ми беше казал, че е добре, преди да се постави изолация, да се измаже с не много дебел слой цимент+пясък. Да имало "хастар"! Да, може да има истина в това и съм склонен да вярвам, още повече, че самата замазка заздравява стените.
Стените са Юг, запад и север /от изток е съседа. Като северната стена има допълнително присвоена част /на времето беше стълбището от което се влизаше вкъщи, но преди 5-6 години, това стълбище се усвои и стана като част от къщата. Къщата е в североизточна България /ако има значение за изолацията. Покрива е нов, ще събарям каратаваните и за изолация ще им слагам минерална вата.
Въпросите ми са:
- нужна ли е замазка, преди поставянето на изолация;
- каква да е изолацията? Предпочитам да е "дишаща", ако има такава, за да не се превърне къщата в пластмасова кутия!;
- мазилката каква да бъде?!? Тук нямам никаква идея и насока...
Ще съм благодарен на всеки отзовал се да помогне!

Тема "цялостно саниране на неизмазана къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: