Напишете въпрос свързан със санирането.
Hursa - майстор
Вярно, в клипа е дадено лепенето на гипсокартон, но е дадено, че същата е за лепене и на топлоизолация.Изображение
Това се прави единствено за облегчаване на монтажа. При оформяне на такъв "джоб" не може да се получи циркулция в тази въздушна междина (т. е. тя си е ограничена само в това пространство, под един лист, не се разпространява - на практика същото, както ако не е прекъсната).
шоп - майстор
Така лепя аз.
Ако по основата няма прах, гарантирам, че фибрана ще се разруши, но не и лепилният слой.
Лично за мен е по добре 10 кашона пяна пред 2 тона лепило в торби от 25 кг на фасадатаю

Аз ще налепя 10м2 докато някой бърка торба с лепило и чака 15 мин технологично време.

Прикачен файл

SAM_9810.JPG
SAM_9810.JPG (84.32 KиБ) Видяна 1154 пъти
Hursa - майстор
пон ное 23, 2020 7:49 pmnelina_london написа:
но въпросния клип е за картон лепен с пяна.
Забележете - къде е нанесена пяната, а къде се "издухва" при поставянето на листа топлоизолация. Според мен - това не е желателно.
https://youtu.be/1XFMua6PTlE?t=25
https://youtu.be/FCGV4My7DrY?t=305
Ако се остави прекъсване в тази рамка, както е показано в клипа на TYTAN – този ефект би бил значително по-малък.
nelina_london - специалист
Понеже последните клипове са изцяло рекламни "издухват " пяната,за да покажат,че е панацея и,че спестяват още едно действие,а именно да поставят пяна във фугите в последствие.
Нас са ни учили да поставяме пяната като Шоп.
Hursa,разбирам те напълно,както и доводите ти.Съгласявам се,че по този начин не можем да говорим за циркулация .Единствено ми хрумва,че не е въведено като правило с цел пестене на време и труд,защото после ще трябва да се упомене точно колко голям да е отвора,къде да е разположен,да си напишат дебелите устави.Освен това повечето работници в чужбина са като роботизирана,защото вършат едно и също с години и едва ли ще съкратят от времето си с въпросния метод.За гипскартона има повече логика,защото листовете са няколко пъти по-големи от лист изолация и ще отнеме повече време да се нивелират по цялата повърхност.
Съгласна съм,че лепилото тежи,но ще кажа,че в определени случаи превъзхожда по здравина пяната.
В друга тема бях писала,че правихме опити миналата година.При лепене на стиропор за тухла,след няколко дни лепилото даде по-добър резултат в опит за отлепяне/откъртване от пяната.Тестът бе между Баумит стар контакт и пяна Вебер.Естествено ЕПС за ЕПС става само с пяна.На места сме ползвали и комбинация от пяна и лепило на един лист,особено ако сградата се стартира от различен от първи етаж.
шоп - майстор
За да не се "издухва" пяната листа с нанесеното лепило се оставя за 30ина секунди преди монтажа.
Пяната бързо засъхва, става лепкава и се тегли като локум.

Правил съм си опит и наблюдение относно въздушните възглавници, като съм лепил пяна за стъкло и съм гледал какво се получава.
Въпреки, че стъклото е гладко и няма нищо общо с реалната основа, при притискане въздуха избутва паната навън и буквално плоскостта опира в стъклото.
Затова пяната се нанася на около 5 см от ръба.
При монтиране и натиск тя се измества към края, точно като рамка.
D103314 - специалист
С розовата пяна. Много здраво, лвко и бързо става. На ден правех по една стена без да се напъвам.Основата/ тухлите са измити добре, и е мазано с грунд.

Прикачен файл

DSCF2794.jpg
BLUEPUPIL - майстор
Налагало ми се е да мия стоманени греди,
защото пристигнаха яко омазнени и без покритие,
ама ми е интересно, как миете стени за да
може пяната да хване на max?
D103314 - специалист
[quote=BLUEPUPIL post_id=1049933 time=1606392383 user_id=22855]
Налагало ми се е да мия стоманени греди,
защото пристигнаха яко омазнени и без покритие,
ама ми е интересно, как миете стени за да
може пяната да хване на max?
[/quote]

С маркуча два пъти ги мих стените, които бяха прашни, но не и мазни. На другия ден грундирах всички стени с универсален грунд на Деко /розов/. С розовата пяна на Церезит става много здраво - случвало се е като залепя под прозорец, след два часа стъпвам с единия крак на подпрозоречната рамка, но с петата реално на стиропора. и ме издържа без проблем. Другия ми крак е на стълбата.
шоп - майстор
чет ное 26, 2020 2:06 pmBLUEPUPIL написа:

ама ми е интересно, как миете стени
С водоструйка:-)
BLUEPUPIL - майстор
Тухлата пие много вода. И доколкото
разбирам няма проблем да се лепи
преди да са изсъхнали напълно стените.

Тема "цялостно саниране на неизмазана къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: