Напишете въпрос свързан със санирането.
miroki - майстор
На тухла се лепи по-добре. Не измазвай ненужно.
Като изберете майстор вижте ъглите при прозорците как ги прави. Ако долепи 2 елемента, е обикновен работник, ако зареже ъгълът от един, значи знае какво прави.
D103314 - специалист
И моята къща я санирах директно върху тухлите, като преди това измих стените хубаво с маркуча и намазах с грунд. Лепих с розовата пяна ST84, става много здраво. Само, че сега е малко горещо за пяна, ще съхне бързо. Изолацията я слагах сам, ако имаш въпроси съм насреща. :roll:

Прикачен файл

DSCF3007.jpg

Прикачен файл

DSCF2794.jpg

Прикачен файл

DSCF2726.jpg

Прикачен файл

DSCF2865.jpg

Прикачен файл

59812528_352967892005756_8723440231602192384_n.jpg
Caxo - специалист
Здравейте, предстои ми и на мене лепене на изолация на стара къща. Стените са смесица от тухли и кирпич, като отвън се виждат само тухли. Зидано е с кал и като цяло не са най-правите стени, които съм виждал... Дали ще е възможно да лепя изолацията с пяна и евентуално без дюбели ? Има поставени тухли "на ребро" и ако уцеля такава според мен е по-вероятно да паднат...

Прикачен файл

Изображение3415.jpg
Hursa - майстор
При такава височина - едва ли ще има проблем, поради това, че няма да се слагат дюбели. Всички системи го допускат за до два етажа (до колкото знам). А и дюбелите си имат недостатъци.
(За пяната - по трудно е лепенето, но си е по-добро. За неравни стени, особено без мазилка - вероятно разхода ще е голям (ако въобще е възможно).)
ky-kyy - майстор
Някога, някъде....прочетох и запомних, че санирането е като пластичната хирургия - нова фасада, ама със старата канализация :-D

ПП Санирай си, не ме слушай :lol:
Caxo - специалист
Разхода със сигурност ще е повече... другия вариант е с лепило на топки, така ще влезе във фугите и предполагам ще стане достатъчно здраво. Смятам, че ако не се измазва предварителоно, биха останали кухини, които реално са най-добрата изолация, а и хамалогията ще е по-малко може би :)
Hursa - майстор
Caxo написа:
...биха останали кухини, които реално са най-добрата изолация...
Не е съвсем така. Кухините са топлоизолация, но не най-добрата. Въпреки, че са относително малки по-обем, все пак в тях се оформят т. н. циркулационни кръгове и въздуха пренася топлината сравнително по-интензивно от колкото въздуха в порите или "кухините" в топлоизолационните материали (тъй като е значително по неподвижен). Освен това - топлината се пренася не само, чрез конвекция в случая на кухините, но и чрез излъчване - излъчване от по нагрятата стена, към топлоизолационния материал над кухината - например. В топлоизолационния материал - този вид топлообмен се възпрепятства до голяма степен от множеството прегради. Така, че кухината не е най-добрия топлоизолатор, но все пак ще е по добре от колкото, ако са запълнени с мазилка :). Но все пак - трябва стената да е плътна - да не "духа" между тухлите. :) Тогава може би може без мазилка.
Caxo - специалист
До колкото знам най-добрия изолатор е "неподвижния" въздух с температура 100 градуса(вакуума нз къде е в класацията) , като за такъв се смята този с дебелина до 10-15мм. Фугите между тухлите са запълнени и не духа, та затова си мисля, че бих постигнал "неподвижен" въздух. На всеки ръб на къщата мисля да поставя дъски, като имитация на дървена конструкция, евентуално ако тях захвана с някакви видии, биха спомогнали изолацията да не се отлепи от вятър.
nelina_london - специалист
При криви стени ,листовете изолация се мажат по краищата като рамка +топки в средата.Ако я няма рамката ,въздухът циркулира зад изолацията и това намалява драстично ефектът и.В този случай въздухът не е изолация :) .
Определени лепила са бездюбелни,но пак трябва да се дюбелира по всички ъгли на сградата,както и във всички бетонени елементи.
nork - специалист
Пак всеки си пее неговата си.......
Caxo написа:
Здравейте, предстои ми и на мене лепене на изолация на стара къща. Стените са смесица от тухли и кирпич, като отвън се виждат само тухли. Зидано е с кал и като цяло не са най-правите стени, които съм виждал... Дали ще е възможно да лепя изолацията с пяна и евентуално без дюбели ? Има поставени тухли "на ребро" и ако уцеля такава според мен е по-вероятно да паднат...
Колко са криви стените?
Колко см изолация ще слагаш?
Варианти има.....
Ако е над 6см изолацията да я направиш на два пласта като първият е изравнителен!
При тухли, камък и керпич според мен ще ти трябва и грунд, че къде хване, къде не.....

Тема "цялостно саниране на неизмазана къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: