Напишете въпрос свързан със санирането.
Caxo - специалист
Мисля, че го бях чел някъде, а и от лични наблюдения , ми се струва, че пяната пелне повече върху леко влажни повърхности. Поне тази разширяващата се. Оня ден така запенвах един прозорец, под него бях иззидал един ред тухли, естествено бяха влажни. На другия ден няма чистене на пяната от тези тухли...
шоп - майстор
Точно така е, влагата активира пяната.
Когато бързам да изрежа излишната пяна пръскам отгоре с пулверизатора и след минути режа.
D103314 - специалист
[quote=BLUEPUPIL post_id=1049946 time=1606398084 user_id=22855]
Тухлата пие много вода. И доколкото
разбирам няма проблем да се лепи
преди да са изсъхнали напълно стените.
[/quote]

Ами незнам колко вода поемат. Оставих я едно денонощия да съхне /средата на май месец/, и на другия ден грундирах. Операциите не се извършват в един ден. Иначе за проблем ако са мокри...сигурно няма да е много правилно.
nautilus33 - майстор
Ползвам темата на колегата, тъй като е сходна. Става дума за двуетажна къща, с плътна тухла единичка. Не съм решил още дали ще санирам и кога, но понеже ще лепя ламинат на стените в стаите да питам, дали да сложа 2см фибран на една от външните стени или не, защото точно на нея ще лепя ламината, и после махане няма. Основата е от камък, който е на +90см от кота нула, над него има 25см стоманобетонен пояс и върху него вече лягат зидовете. Къщата обаче е на калкан и комшията има долепена от западната страна едноетажна постройка(лятна кухня) която е по цялата дължина на западната фасада. На височина достига до към 1,50м от височината на стаята на първи етаж(тази стена е на стая и междуетажно стълбище). Т.е. като се положи ТИ отвън, ще мога да хвана външната стена на тази стая и стълбището по височина горе-долу наполовина. В такъв случай, дали е добра идея да положа 2см фибран по цялата стена отвътре, и след това върху фибрана да лепя ламината, или няма да има кой знае какъв ефект? И въобще това ли е правилно изпълнение в конкретния случай. Прилагам чертеж.

Изображение

Тема "цялостно саниране на неизмазана къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: