Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте.Имам странен проблем.Дограмата ми тече от горе,стича се водата по прозореца.Водата идва между дограмата и завършващия пвц профил на гипсо картона вътре.Няма крило което се отваря а е стационарен прозорец.От вън съм със изолация 5 см. измазано.Виждам че подлизва по изолацията водата обаче не стига до прозореца.Не мога да си обясня от къде е проблема.Не знам кога се е появил дали след поставянето на картона или след санирането от вън..Ако някой има някакво обяснение или идеи как да се спре ще съм благодарен.
djpatzo - специалист
atto66 написа:
Здравейте.Имам странен проблем.Дограмата ми тече от горе,стича се водата по прозореца.Водата идва между дограмата и завършващия пвц профил на гипсо картона вътре.Няма крило което се отваря а е стационарен прозорец.От вън съм със изолация 5 см. измазано.Виждам че подлизва по изолацията водата обаче не стига до прозореца.Не мога да си обясня от къде е проблема.Не знам кога се е появил дали след поставянето на картона или след санирането от вън..Ако някой има някакво обяснение или идеи как да се спре ще съм благодарен.
Водобран имаш ли на обръщането отвън? Съседите отгоре(ако има такива), имат ли изолация, или ти си този със санирането? Този гипс картон, обръщането на прозорците ли е всъщност ?
Панелен блок аз съм на 7 етаж и комшията на 8 има изолация.Мисля че няма водобран,Просто както ми е изолацията на панела така е и на прозореца.Вътре гипсокартона е за обръщане на прозорците.Не съм много вещ в нещата.
djpatzo - специалист
atto66 написа:
Панелен блок аз съм на 7 етаж и комшията на 8 има изолация.Мисля че няма водобран,Просто както ми е изолацията на панела така е и на прозореца.Вътре гипсокартона е за обръщане на прозорците.Не съм много вещ в нещата.
Водобран е пластмасова лайсна по цялата дължина, отгоре на прозореца, от външната страна. Поставя се с цел да не подлизва, а да капе. Казваш отгоре е проблема, нали така? Ако сте правили едновременно със съседа ти изолацията, може да не е подмазано над тях и да се стича под изолацията и да влиза у вас, защото не е било добре уплътнено преди това. Комшията ти може да е по-добре уплътнен :)
Моята изолация я правих след съседа.Водобран нямам понеже не се слагало там на спалнята,а и наистина не виждам и по другите блокове някой да има.Да извикам алпинист да подмаже на ново на комшията? Или да изчакам.Блока е сключил договор за саниране по евро програма,обчаче сме малък град и на търга не се появи ни една фирма.И сега чакаме.Знам че изолацията след санирването ще е 10 см(сега е 5 см).Обаче не се знае там какво ще стане.
Pooh - майстор
atto66 написа:
...Не съм много вещ в нещата.
Чак пък толкова, че да не можеш една снимка да направиш с телефонЯ и да я качиш тук ... Айде малко по-сериозно.

П.П. Избирам си кола - тая е бензинова, а тая (другата) е дизел. Тая малко такова, като я форсираш, ама другата пък се изкелеферчва ... Има малко козметични проблеми и по двете - тая си е таковала таковато, ама другата пък е зашморцана отвсякъде ... На тая като й дам газ на 3-та и става вруууум ... малко ме притеснява и звука на тая: фиууууу-вууум, като натисна съединителя. Та в крайна сметка, коя точно да купя и ЗАЩО? :wink:
MASTER - специалист
Няма нужда от снимки.
Ситуацията е ясна отвсякъде.

Нито е във водобрана проблема, нито в гипскартона.

Водата вървипо фасадата между стиропора и панела, и си е намерила път да влезе над касата на прозореца.
А как влиза между изолацията и стената - най вероятно е там където свършва "санирането" , от горния край ... Или е възможно е да влиза от някоя компрометирана фуга между панелите.


Не е задължително водата влиза някъде близко до прозореца, може и доста далече да е проблема.

Цялостното саниране би решило проблема, стига да се направи както трябва. Дали тези програми предполагат качествена работа ? Или въпроса е риторичен.

Тема "Теч от дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: