Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,

Предстои ми да сменя старата изгнила дървена дограма на втория етаж с PVC. Ситуацията, е че прозорците са обли и малко ми се усложнява процедурата. В момента от вътрешната страна старият собственик е "санирал" със син материал, прилича на фибран, но явно от не до толкова гъвкавите му свойства има кухина между бетона и фибрана. Като цяло където и да го натисна се усеща ка потъва около 5-6мм в кухина. От външната страна капандурата е облечена в ламарина, която е била зачукана с пирончета към дограмата, няма да ви казвам при последния порой колко вода влезе :). Моля за съвет какъв гъвкав материал мога да използвам за от вътре преди да се пристъпи към шпакловане. За отвън си мисля да махна ламарината оградена в червено на снимката, санирам със същия материал като от вътре, като добре попълня с мазила/лепило около дограмата, да поставя голям долен перваз и след това да измажа със силиконова мазилка. Това правилен подход ли е? Прилагам малко снимки за да добиете представа.

Благодаря.

Прикачен файл

IMG_0572.JPG

Прикачен файл

IMG_0571.JPG

Прикачен файл

IMG_0570.JPG

Прикачен файл

IMG_0569.JPG

Прикачен файл

IMG_0568.JPG
Dzver - специалист
според мен, остави ламарината и уплътни със полиуретанов уплътнител между новата дограма и ламарината

Тема "Съвет за обръщане на обли капандури" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: