Напишете въпрос свързан със санирането.
2v6 - майстор
kozl написа:
Обемно тегло на твоя Фибран и на стоманобетон. Все пак К топлопроводимост е свързан с обемното тегло :?
Но само от твоя опит е недостатъчно да се приеме, че фибрана е толкова жаден.
Едва ли някой е заложил в лабораторни условия многогодишен тест с потопен фибран. А и ако това се окаже истина, че микрокухините на фибрана с течение на времето се пълнят с вода, то все пак си е катастрофа, защото топлотехническите изчисления не го отчитат.
Да има някаква връзка на обемното тегло с топлопроводимостта...

Ето някои коефициенти (W/(m.K)):
Бетон (плътен): 1,75
Лед : 2.21
Алуминий: 230
Сняг : 1,5

Оставям на всеки сам да решава при такова съдържание на вода колко ще топлоизолира фибрана.
А който се съмнява дали това е истина, да заповяда да премери сам един лист. Трудно се носи с една ръка :)
todortv - майстор
И ся тоз фибран от снимката може ли да плува?
Може и да си писал, но къде е бил?
8180 - майстор
2v6 написа:
Оставям на всеки сам да решава при такова съдържание на вода колко ще топлоизолира фибрана.
За мен черното далеч не е ДОКАЗАНО.
Бих се заинтересувал от неманипулиран клип - кантар, шише с вода 10л, и лист "магически" фибран.

С моя прост акъл, обемът на листа е 10dm3. Този обем, ПЪЛЕН с вода би тежал ~10кг.
Твърди се че тежи 8кг. защото вътре са влезли 8л вода.
Хубаво влезли, а кой ги държи там, че и изправени на тясната страна.
Отделно се съмнявам, че доказано "пиещият" дунапрен със същия обем може да поеме 8л. :?
todortv - майстор
Това като замръзне зимата, става ледена къща :-D
ozimen - специалист
Аз,вярвам на автора на темата на 100%.Преди две години ремонтирах тераса с надигнати плочки на която най-отдолу имаше хидроизолация от тази на руло,която се полага с горелка,върху нея фибран 2см залепен с лепило,а върхо него замаска и плочки.Та фибрана който извадих с размер на платната 2х60х120см си тежеше "на око"около 10кг.Пиел е водичка няколко години,тъй-като е стоял като във вана върху хидроизолацията.
2v6 - майстор
8180 написа:
2v6 написа:
Оставям на всеки сам да решава при такова съдържание на вода колко ще топлоизолира фибрана.
За мен черното далеч не е ДОКАЗАНО.
Бих се заинтересувал от неманипулиран клип - кантар, шише с вода 10л, и лист "магически" фибран.

С моя прост акъл, обемът на листа е 10dm3. Този обем, ПЪЛЕН с вода би тежал ~10кг.
Твърди се че тежи 8кг. защото вътре са влезли 8л вода.
Хубаво влезли, а кой ги държи там, че и изправени на тясната страна.
Отделно се съмнявам, че доказано "пиещият" дунапрен със същия обем може да поеме 8л. :?
Би ли ми помогнал да направим клипа и да сложиш печат "Неманипулиран" :?:


П.П.
Мога да изпратя мостри на когото го мързи да дойде на място :)
Antonii - майстор
В този случай на накиснат фибран топлопроводността е дори по-голяма от тази на слой вода със същата дебелина.
Или с други думи слой вода с дебелината на фибрана е по-добър топлоизолатор от колкото тази конфигурация.
kozl - майстор
Дрън, дрън. То ако беше така вместо с вода в радиаторите щехме да ги пълним с фибран :lol:
8180 - майстор
8180 написа:
Бих се заинтересувал от неманипулиран клип...
Колега 2v6,
Държа да подчертая, че в годините съм ценил мненията ти и все още не оспорвам началното твърдение в темата ти.
Дори не знам дали сам не го считаш за абсурдно - за мен все още е.
Та не е лошо да се изчистят всички евентуални неточности.
Тогава "бих се заинтересувал" по-сериозно.
Това се опитах да намекна и оставам с уважение.
kozl написа:
Дрън, дрън.
+1
Antonii - майстор
Вижте бих по спорил за това Дрън, Дрън.
Но с хора незнаещи даже как изглежда корицата на учебника по топлотехника няма смисъл, че нещата са малко трудни за разбиране и не са за всеки.
Иначе на вас кога ви е по-топло със сухи или мокри дрехи. И защо препоръката на специалистите е ако се намокрите зимата до кости по-добре да се съблечете.
Последното е ключов въпрос за оцеляването на хората при някои професии.

Тема "Колко вода може да попие фибрана?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: