Напишете въпрос свързан със санирането.
Dimicha - напреднал
Здравейте! Имам конкретен въпрос, свързан с вътрешната изолация. Извинявам се, яко вече е дискутирано. Ситуацията е следната. Ще се прави вътрешна изолация с гипсокартон и вата на малка западна стена. Стената, разбира се е външна, панелен блок с фуги в не много добро състояние. Имаше теч, който след ремонт на покрива и воронката и след като съседа отгоре си направи външна изолация, сякаш е елминиран, но това не е сигурно. Стената беше цялата в мухъл, в момента съм я остъргал почти до хоросановата мазилка. Въпросът е какво може да се направи с тая стена (поне в ъглите, съответстващи на външните фуги), така че ако има останал минимален теч отвън той да не пропие във ватата. Знам, че правилното решение е да се оправят фугите отвън и/или да се направи външна изолация. За момента обаче това няма как да стане. Въпросът е-какво може да се направи за момента отвътре, преди полагане на изолацията - мисля си за някаква хидроизолационна лента, залепена с циментово лепило поне по ъглите...? Прилагам снимки. Благодаря предварително! :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
8180 - майстор
Има един специалист по въпроса в съседна тема.
viewtopic.php?f=20&t=54763

Понеже ми омръзна, ще цитирам един американски гуру по влагата от канадски произход:

"Водата (влагата) винаги ще намери път да навлезе в конструкцията и трябва да и осигурим път да излезе."
Идеята е да се предотврати (отстрани) достъп и осигури достатъчна възможност за съхнене на каквото не е спряно.

Задържането на влагата отвътре противоречи на тези постулати - ще избие някъде наоколо.

Тема "Обработка на стената преди вътрешна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: