• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Tsilkov - майстор
Celeborn написа:
44мм стъклопакет - Б+Б+К (4+5+4)
Не ми е ясно що си набил пари и тегло за троен пакет пък външното стъкло не е К ама ти си знаеш.
Celeborn написа:
Обаче дойде лятото и всичко си такова таковата - парник, не се трае.
Да ти е идвало на ума вечер да си отваряш прозорците поне в две стаи :idea:
Celeborn написа:
Външна температура 35 градуса, вътрешна 30... Ако недай си Боже решиш да готвиш или чистиш като нищо и вътре да стане по-топло, отколкото отвън.
Еми елементарни физични закони. Вънка като ти е 35 вътре няма как да стане 15 градуса без климатик. Същото и за готвенето - клона ти е около 3кВ а фурната около 5 кВ. Квито и сенници и стъкла да сложиш при тия условия няма да стане като в мазето на дядо ти.
Celeborn написа:
Няма как да стане течение, тъй като прозорците са на една и съща плоскост - стоят отворени (кипнати) по цял ден, но това не дава отражение в по-ниска температура.
Вънка като е 30-35 и си отвориш прозореца как си представяш, че ще охлади. Лятото през деня прозорците трябва да са затворени а вечер отворени.
lov - майстор
muhala написа:
К стъклото пропуска топлина (ИЧ радиация и светлина) от вън на вътре. От вътре на вън пуска само светлина и задържа топлината вътре.
Щях да те попитам дали си държал някога в ръцете си истински инфрачервен филтър но май по добре да те попитам дали вобще си виждал. Щото ако беше така щях да си режа К стъкло и нямаше да давам луди пари за такива.
И другата подробност колкото отразява инфрачервения спектър толкова и поглъща та трябва да го охлаждам и него.Това дано ти дава повод за някакви размисли. Не напразно споменах че тези стъкла не са нещо чак толкова специално. Така че не се зарибявай чак толкова от рекламните и маркетингови трикове. Та даже можеш сам да си сметнеш колко са ти загубите примерно зимата при дадена температурна разлика и може би ще останеш изненадан че ще ги компенсираш с някоя друга запалена свещичка в стаята.
А колегите са обяснили повече от подробно какво на практика е решението и какво се случва. Няма как да прескочиш елементарни физични закони.
fearlessss8 - специалист
Да не правя и аз подобна тема ще питам тука. Значи къщата е в близост до София , строена 1970-1980 г с мазилка отвънка и скоро направена обикновенна най-евтината изолация+ сменени от стари дървени прозорци на ролпласт с 3 стъкла дето уж слънцето прониквало през стъклото и топлело дрън,дрън, но дограмата е сменена изцяло на 3-тия етаж и в една от 3-те стаи на 2-рия етаж. Къщата е 3 етажна с по 3 стаи на етаж(3 етажа). Лятото 27-28-29 градуса ,зимата студ . В някои стаи днеска е 21 градуса без отопление, а на 3-тия етаж в хола,който е заедно с кухнята(2 помещения в едно без врата) като станах беше между 19 и 19,5 градуса се наложи да пусна отопление за да стане 21-22 градуса. Лятото жега, зимата студ... Уж прозорци с 3 стъкла, уж изолация... Забелязах при смяната на прозорците,че тухлите са напукани.
Температурите навънка са в диапазон около 5-15 градуса.
Лятото жега, зимата студ...Е*и му майката...

Прозорците са трокал с 3 стъкла и уж топлене от слънцето(ролпласт).
6 киловата климатик+още 2 килавата от радиатор не стига за 2 помещения за отопление при -20...В едното помещение с климатика си се отоплява добре, стига си около 20-21 градуса, а в другото макс 18 градуса при -20...
Celeborn - специалист
Tsilkov написа:
Celeborn написа:
44мм стъклопакет - Б+Б+К (4+5+4)
Не ми е ясно що си набил пари и тегло за троен пакет пък външното стъкло не е К ама ти си знаеш.
Celeborn написа:
Обаче дойде лятото и всичко си такова таковата - парник, не се трае.
Да ти е идвало на ума вечер да си отваряш прозорците поне в две стаи :idea:
Celeborn написа:
Външна температура 35 градуса, вътрешна 30... Ако недай си Боже решиш да готвиш или чистиш като нищо и вътре да стане по-топло, отколкото отвън.
Еми елементарни физични закони. Вънка като ти е 35 вътре няма как да стане 15 градуса без климатик. Същото и за готвенето - клона ти е около 3кВ а фурната около 5 кВ. Квито и сенници и стъкла да сложиш при тия условия няма да стане като в мазето на дядо ти.
Celeborn написа:
Няма как да стане течение, тъй като прозорците са на една и съща плоскост - стоят отворени (кипнати) по цял ден, но това не дава отражение в по-ниска температура.
Вънка като е 30-35 и си отвориш прозореца как си представяш, че ще охлади. Лятото през деня прозорците трябва да са затворени а вечер отворени.

В троен пакет К-стъклото трябва да се монтира откъм помещението, т.е. първо отвътре-навън... това са го казали производителите на тези стъкла (Сен Гобен и т.н.), не аз.

Прозорците са стояли отворени цяло лято - и ден, и нощ - ако вечер в 10 е 27 градуса, сутринта е 26 с отворени прозорци цяла нощ. А в апартаментът така или иначе има само 2 стаи и 2 прозореца.

Елементарните физични закони са такива, че със стъклопакет само с бяло стъкло и без климатик преди смяната на дограмата температура над 24 градуса не съм виждал абсолютно никога, дори навън да е било 35, независимо колко е пекло слънцето (а то пече много малко директно), дали се готви, чисти и т.н.

В случая под цял ден визирах 24 часа - но така или иначе ако през деня не са отворени, температурата вътре скача дори повече при вътрешен източник (прахосмукачка, готварска печка)
Hursa - майстор
Не съм специалист, така че мнението ми няма тежест. Но ми е любопитно - прозорците са отворени - т. е. по едно крило "отваряемо" предполагам? Защото, ако целия прозорец се отваря, не виждам какво значение има какви са стъклата. От колко години сте там? От 2013?
Колко лета е било 24 градуса в помещенията при отворени прозорци и 35 градуса навън?
Питам, защото мисля, че има една заблуда във форума за "К" стъклата, но може пък аз да съм заблудения.
Здравейте!Някой запознат ли е със стъклата PLANISTAR? Апартамента е със западно изложение.Искахме да сложим пет камерна дограма с двоен съклопакет 24мм със стъкла 4 сезона и външни алуминиеви щори заради слънцето..От фирмата ни предлагат да сложим троен стъклопакет 36мм като външното стъкло е PLANISTAR SUN.Нямало да има нужда от външните щори.Дали наистина е вярно това?Може ли едно стъкло,каквото и да е то да спре такава жега?
MASTER - специалист
mimeto_kolevaa написа:
Може ли едно стъкло,каквото и да е то да спре такава жега?
Не, не може !

Сложи си външни щори ако искаш да не те пече

Не игнорирай обаче идеята за тройня пакет.
  • 1
  • 2

Тема "Парников проблем с К-стъкла в санирано жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: