• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
BobyD - напреднал
LazarGanev написа:
simplex написа:
Аз имам точно плосък покрив с 10 см тежък стиропор за топлоизолация и отдолу са стаите на децата ми - нито капка не влязла за 8 години!
Ако снимката е на твоя покрив то тя няма нищо общо с моя и както е видно върху изолацията имаш цигли, което предполага и някаква скара под тях да ги носят, така че дори да има някакво равно пространство на което да може да стъпи човек тежестта няма да се понася от стиропора.

а при мен като излезе кабелджията или металиста от нетаджиите с кубинките и това дето са сложили върху стиропора ще се напука - въобще да не говорим ако излезе 120 килограмовия комшия да си чисти комина ;)

А какъв наклон ще му дадат на това за да се оттича не ми се мисли, а на всичко отгоре работниците са по-мургави и от бежанци и поне половината като ги гледам само са чували от коя страна се държи лопата - но пък шефовете дет надойдоха са все с Ес-класи и МЛ-ки.
infomar
LazarGanev написа:
simplex написа:
Никой нормален човек няма да сложи стиропор на покрив. Стиропорът не е водонепропусклив и пие вода. С никаква замазка няма да се компенсира неустойчивата основа.
Мен ако питаш, направи си изолация над твоят апартамент или от вътрешната страна на апартамента ти - на тавана.
Хайде стига с твоите глупости моля! Писна ми да ги чета във всяка тема. Аз имам точно плосък покрив с 10 см тежък стиропор за топлоизолация и отдолу са стаите на децата ми - нито капка не влязла за 8 години!
Не разбирам и останалите какво коментират, като никой не е виждал проекта, включително и автора на темата. Това, че сега е ветрилник, не означава, че няма да се затвори и изолира таванското пространство (каратаван е съвсем друго понятие и не е подходящо за случая)
Не разбирам и може ли да уточниш "10 см тежък стиропор за топлоизолация " вместо керемиди ли си го поставил и как си го изолирал от горе за предпазване от дъжд , сняг и др.
Никой не спори за употребата му като топлоизолация в подпокривни пространства, а за поставянето му вместо керемиди, като външно покритие.
Апропо, ако вече има създадено покритие на базата на стиропора, което изпълнява функцията на топлоизолация и хидроизолация (нещо подобно на металните покривни сандвич панели но само от стиропор), моля да кажеш за да се запознаем. Също дали вече има технология за полагане на стиропор и върху нея директна хидроизолация за покрив. Интересно ще ми е ако има и е евтино, щото имам една барака която се чудя как да я покрия за да не тече.
Да не би да поставят стиропора, после да го заливат с бетон да правят плоча и върху нея вече хидроизолация или керемиди :?
preslav - майстор
LazarGanev написа:
simplex написа:
Никой нормален човек няма да сложи стиропор на покрив. Стиропорът не е водонепропусклив и пие вода. С никаква замазка няма да се компенсира неустойчивата основа.
Мен ако питаш, направи си изолация над твоят апартамент или от вътрешната страна на апартамента ти - на тавана.
Хайде стига с твоите глупости моля! Писна ми да ги чета във всяка тема. Аз имам точно плосък покрив с 10 см тежък стиропор за топлоизолация и отдолу са стаите на децата ми - нито капка не влязла за 8 години!
Не разбирам и останалите какво коментират, като никой не е виждал проекта, включително и автора на темата. Това, че сега е ветрилник, не означава, че няма да се затвори и изолира таванското пространство (каратаван е съвсем друго понятие и не е подходящо за случая)
Лазаре от досегашните ти постове съм останал с впечатлението, че си сериозен и уравновесен човек - учуден съм от реакцията ти спрямо simplex, така не бива, ако те дразни просто не го чети!
Сега по темата - не знам какво имаш предвид казвайки "тежък стиропор", по принцип говорейки за стиропор се има предвид EPS, с каквато и плътност да е стиропора е с отворена структура т.е. "пие вода", а от там няма никаква логика да се слага на покрив където е важно да не остава вода. XPSa по-популярен като фибран е със затворена структура т.е. не "пие вода", освен това е значително по-твърд от стиропора, дори има варианти с достатъчна твърдост за монтаж на под, нека обаче не се заблуждаваме, че някой ще сложи такова нещо на оная панелка, която е предмет на разговора. Другото нещо, което ме провокира да ти пиша е уточнението ти за "кара таван" - да и аз знам, че това не е точно кара таван, но така е популярно да се нарича въпросното ВЕНТИЛИРУЕМО подпокривно простраство. Прав е автора на темата, че това пространство не може и не бива да бъде затваряно, там излизат всички вентилации, включая и пожарната (отделен е въпроса, че тя никъде не работи и вероятно никога не е работила), в това пространство минават и всички тръби на парното със снижен разширителен съд, което означава, че трябва да има достъп за обслужване и ремонт. Разбира се, че никой не е виждал проекта, няма и да го види, разбира се, че никой няма да види количествените сметки, нито пък фактурите за вложени материали т.е. работата ще се претупа, ще се гризнат едни пари, ще се отчете една дейност и именно за това сигнализира автора, което му прави чест - можеше спокойно да си мижитурка в панелката, да каже "ами имал си бол бари, дал си". Това е другото нещо, което ще заличи нацията ни, АПАТИЯТА, това че на комшията къщата гори не ми пука, нали моята не гори, това че някой краде също не ме засяга, нали не краде моето видео, това че някой не си перфорира билетчето не ме засяга, нали аз моето съм перфорирал ИЛИ може би и аз съм от онези дето гледат да минат метър?
Така че, на онзи тип покриви слагането на стиропор е пълна глупост и ако някой го прави за своя сметка просто да му се изсмееш, ама тук говорим за Държавни пари т.е. твоите, моите и на всички работещи данъците, които се разпределят от неграмотни плямпала, дето неграмотни, ами и крадливи!
Със здраве!
SEV - специалист
simplex написа:
Никога не бих сложил стиропор на покрив, където ще го вали дъжд. Ти прави каквото искаш.
Ти едвам събра пари за умрелия си пасат,стериопор ще слагаш,смешко.
SEV - специалист
preslav написа:
Сега по темата - не знам какво имаш предвид казвайки "тежък стиропор",
Най вероятно съотношение килограм/обем.Колкото по-тежък е стериопора на кубичен метър толкова повече му се подобряват качествата.Къщата на баща ми е също с плосък покрив.какво направиха строителната фирма.
1 Намазаха плочата с грунд
2 Залепиха 8 или10 см изолация XPS-Fibran(дано не бъркам фирмата,беше оранжев на леки дупчици)
3 Мрежа за армировка
4 4-5 см. замазка
5 Хидроизолация двукомпонентна на Акрол ,слагаха някаква мембрана(като тензух)
6 На едната част от покрива има залепен гранитогрес,другата изкуствена трева.
Доста години не мръднал покрива,има доста големи "кашпи" с цветя на майка ми,ходи се редовно по повърхноста.
LazarGanev - "Велик майстор"
Разходка на тема "плосък покрив"
Преди 7-8 години, като трябваше да правя терасата на къщата, бях пуснал тема тук с цел предварително ограмотяване. Малко бяха компетентните мнения и помощта, която получих, но пак съм благодарен. Попрочетох, избрах вариант, изпълнихме го и съм доволен от резултата. Може би има дребни грешки(например избора на сифони), но проблеми няма. Оставих го "временно" без завършваща настилка (гранитогрес), само на ходроизолация (тя се оказа перфектна) и още си е така. Мога да снимам, но в линка, който съм дал има достатъчно снимки и картинки. Не само кабелни техници могат да се разхождат, ами и хоро могат да играят по Нова година всички живущи :cool: . Колкото до хидроизолацията - тя зависи от изпълнението и използваните материали, защото се прави върху армирана замазка (реални това е тънка бетонна плоча). Дори напротив - сега при полагане на новата армирана замазка могат да се изправят някои грешки, ако е имало по наклоните. Доколкото разбирам повечето опасения (включително и на автора на темата) са на тема "хидроизолация" и "повърхностна устойчивост". Моите опасения са на тема "топлоизолация на последния етаж", затова предположих затваряне на таванското пространство. Но пък автора на темата казва, че жилището му е топло. Изкарването на отдушниците през стените му е най-малкия проблим. Като казвам "затваряне на таванското пространство" не съм имал предвид затваряне за достъп (то няма как да стане), а затваряне от вятъра и топлоизолиране. Във всички случаи едно цялостно опаковане с изолация на сградата ще има голям положителен ефект и не виждам причина BobyD да се противи предварително, освен ако е заради факта, че ефектът ще най-малък на последния етаж, заради неизолираното таванско пространство. Вместо това му препоръчвам да се въоръжи с време и търпение и да наблюдава изпълнението - има право като най-заинтересован.
ПП. Моята хидроизолация също е на Акрол - Варненска фирма. Сега фирмата се раздели на 2 и производството остана при Лорка (същата дума, прочетена обратно :) ) Продължавам да ползвам тази хидроизолация като дупчим покриви за солари :wink: .
Последна промяна от LazarGanev на съб сеп 24, 2016 8:38 am, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
preslav написа:
Лазаре от досегашните ти постове съм останал с впечатлението, че си сериозен и уравновесен човек - учуден съм от реакцията ти спрямо simplex, така не бива, ако те дразни просто не го чети!
Е, ти хубаво ме съветваш, и аз това се мъча да правя, да не го чета, ама той е във всяка тема! Явно трябва да спра да влизам във форума ли, какво? :?
BobyD - напреднал
LazarGanev написа:
Разходка на тема "плосък покрив"
Доколкото разбирам повечето опасения (включително и на автора на темата) са на тема "хидроизолация" и "повърхностна устойчивост". Моите опасения са на тема "топлоизолация на последния етаж", затова предположих затваряне на таванското пространство. Но пък автора на темата казва, че жилището му е топло. Изкарването на отдушниците през стените му е най-малкия проблим. Като казвам "затваряне на таванското пространство" не съм имал предвид затваряне за достъп (то няма как да стане), а затваряне от вятъра и топлоизолиране. Във всички случаи едно цялостно опаковане с изолация на сградата ще има голям положителен ефект и не виждам причина BobyD да се противи предварително, освен ако е заради факта, че ефектът ще най-малък на последния етаж, заради неизолираното таванско пространство. Вместо това му препоръчвам да се въоръжи с време и търпение и да наблюдава изпълнението - има право като най-заинтересован. :wink: .
За съжаление търпението ми е изчерпано, не завиждам на никого, че ефектът при него щял да е по-голям, отдавна съм свикнал с това, че като последен етаж на никой от останалите не му пука за покрива и той си е наша грижа. Само че преди 2 години хвърлихме маса пари за да го правим този покрив и наистина беше спряло да тече. Сега ако протече ще хвърчат глави!

Съседния блок е с няколко дни преднина - материалите, които се качиха са най-обикновен зелен и то мисля 3 сантиметров (май се води пресован) стиропор с който преди години, като санирах ми "обръщаха" прозорците. Освен това има и от най-обикновения бял ужасно ронлив стиропор. Отгоре полагаха мрежа, върху нея арматура (с доста едър профил) и днес изляха малко бетон. Много малко общо с това което SEV е написал и силно се съмнявам че има 4-5 см бетон по количеството, което качиха бих заложил на 2-3 см.

Въпросът е, че не виждам логика да се полага изолационен материал за нещо, което просто няма нужда от изолация! Ако само бяха изляли бетона без да има под него мек материал като изолацията - да - съгласен! Слагат отгоре и асфалт или нещо от рода и има изолиран покрив. Обясни ми какъв е смисъла да изолираш отгоре топлоизолация, след отдолу влиза студен въздух, а цялостното му затваряне ще доведе до небивала воня. Нито една тоалетна няма достъп до външна стена, че да си правим отдушници, най-много до коридор да ги изкараме - ами няма да имаме много гости в тоя блок :)

Най много ме е яд, че както е казал preslav се хвърлят едни пари за нищото, и се се прави без никакъв ред, че се прави буквално през главата ми като собственик - а уж частната собственост била неприкосновена, обаче тук не се изисква от собствениците да решават, а им се спуска отгоре. Яд ме е, че тия пари за санирането буквално се препират и обират от едни "наши" фирми и ме е яд , че стадото пак се учи да чака на готово някой да му направи нещо. Не съм богат по никакви стандарти, даже по стандарта на правителството съм на ръба на бедността минавам я с 2 лева, но съм си отгладувал и дограмата, и изолацията и ремонта на тавана и всичко и сега да дойдат някакви по лично мое мнение да го рушат си е леко гадно...


а... и П.С. Бих могъл да се боря със ситемата и да си търся правата, да искам информация какво и как се прави и защо и евентуално да се промени и подобри... но не мога да се преборя със съседската злоба. Като повдигнах темата всички ми налетяха защото си мислят, че искам да спра санирането - тоест един вид да им бръкна в джоба и да извадя от него това, което правителството им подарява. Те не приемат, че трябва да си търсят правата и да искат най-доброто, а че щом някой дава "без пари" трябва да си мишкуват и да взимат докато се дава - ей тва най ме доядя...
като чета мненията на хора разбиращи от строителство опасенията ми за тоя начин на изолация са по-скоро правилни, но борбата срещу системата и простотията е излишна, Дон Кихот няма да ставам и ще си я спестя :) Поредно доказателство, че проблемите ни в БГ се решават само чрез терминал 1 и терминал 2 :)
Последна промяна от BobyD на съб сеп 24, 2016 8:09 pm, променено общо 1 път.
BobyD - напреднал
Леко се поправих грешката с втория пост, преместих го отгоре. Извинявам се, но все пак и аз съм си българче, чета упътването само ако нищо друго не помогне :D
Последна промяна от BobyD на съб сеп 24, 2016 8:10 pm, променено общо 1 път.
preslav - майстор
Понеже сега съм на тема смяна на стар керемиден покрив и понеже се заех да проучвам вариантите, че попаднах на нещо, за което не бих се замислил преди, а именно теглото на материалите, които ще се "стоварят" върху покрива, респективно цялата конструкция и основите на сградата. Ще се опитам да посмятам, а който намери грешки да ме поправя - общата площ на покрива на един панелен вход е около 240 кв.м., ако замазката е някакви си мижави 4-4.5 см. се оказва, че на нещастния покрив ще се качат някакви си 10-11 куб.м. материал - това вода да е са си 10-11 тона, ама то не е само замазка, нали ще се ползва и лепило по около 1 см. дебелина, ще ми се да пропусна гранитогреса, но стиропора също си има тегло, армировката, хидро-изолацията и т.н. Та да си дойдем на думата и да приложа една случайна реклама "(топлоизолационна изравнителна замазка, тежаща 600 кг/м3) вместо земновлажната замазка, тежаща 2200 кг/м3, олекотихме сграда на 8 ет. в град Варна, квартал Левски с 350 тона.", дали в случая ще се ползва онази с 600 кг/м3 или другата с 2200 кг/м3? Нека да позная пръв - на въпросния панелен покрив ще се качат едни екстра 22-25 тона, та това си е един цял тир, а какво се случва когато друсне малко по-яко от снощи не ми се мисли! Ама то не е и моя работа да мисля, нали има умни глави в Държавата ни, сами сме си ги избрали да мислят вместо нас - те това и правят, мислят, ама мислят за себе си и отдавна са се изнесли от панелките, да не говорим, че и от държавата са се изнесли!
Извод първи и поседен, ако на мен ми санират панелката по описания начин ще гледам да се махна със скоростта на диво прасе!
Искам да обърна внимание на автора, че според правилата на форума не може да се постват две мнения едно след друго - просто правила, за които и на мен са ми обърнали внимание и се опитвам да ги спазвам. Ако искаш да добавиш нещо към вече написаното, долу, в дясно имаш бутон "промени" - това направих и аз в момента след като видях, че пишеш повторно без друг да е участвал във форума. Казвам го с най-добри чувства защото съм сигурен, че ще си много разочарован ако ти изтрият някое мнение. Не съм Админ, но предпочитам аз да ти го кажа, за да няма разочарования. Явно ти "пуши", но не се отказвай, овцете се нуждаят и от коч и от пастир, а понякога и ритника върши работа!
  • 1
  • 2

Тема "Покрив на блок със стиропор - има ли смисъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: