• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
BobyD - напреднал
Момчета, и някое друго момиче ако има :)
Дайте ми акъл или по-скоро основание да убия малоумниците (според мен), които са измислили тая простотия и да не ги лежа! :axe:

Блокът ни попада в прословутата програма за саниране, мани че вече е 19 септември и те още не са го почнали (при късмет ще почнат 26ти), което ще рече, че ще къртят и лепят посред зима и си представям качеството, ами последното, което са измислили е да "изолират" покрива на блока със стиропор... при условие, че под самия покрив има каратаван, който си е чист ветрилник, защото по него има десетки дупки за проветрение.

Каратавана няма да се бара - т.е. моя таван си остава неизолиран.
Ще се "изолира" само и единствено покрива от горната, външна страна - т.е. горната час на каратавана, която е на около 1.50м от тавана на последните апартаменти, просто изолация тип врата в полето!

Има ли някаква логика това да се прави (освен да се отчетат едни пари и откраднат други) и по-важното за мен като живущ на последния етаж - доколко хидроизолиращо може да е това и доколко здраво. Каква и колко замазка трябва да се сложи върху стиропора, за да издържа средностатистически мъж, когато някой комшия излезе по покрива или се качат кабелисти и нетаджжии, без да се напука това нещо и протече и от какъв материал да бъде замазката за да не се сг****ви всичко.

Давайте някакви мнения и идеи щото наистина ще направя беля, така ми е писнало от безумия :(
BobyD - напреднал
Тъй като темата няма развитие, а аз не открих такава възможност да го направя сам - моля администраторите да я изтрият - безсмислено е да се пълни форума.
Благодаря!
infomar
Всичко което се полага, както обясни Великата Министърка, е по проекти, които са одобрени, номерирани и утвърдени от министерството. Затова ако нещо не е както трябва, значи, че тези които са го одобрили са тъпи олигофрени, които са си затворили очите пред безобразието за да откраднат едни пари. Не важат оправдания от типа - не видях, не чух, пропуснах....
До сега от всички работещи българи у нас отделиха един милиард, за да "санират" безплатно на някой жилищата и се очаква от всички българи да се вземат още един милиард за същата цел, щото първите пари свършили... Това ли им е "санирането" :shock:

А казват, че СОЦкомунизма си отишъл и нямало да се върне :?
BobyD написа:
Момчета, и някое друго момиче ако има :)
Дайте ми акъл или по-скоро основание да убия малоумниците (според мен), които са измислили тая простотия и да не ги лежа! :axe: ............

Давайте някакви мнения и идеи щото наистина ще направя беля, така ми е писнало от безумия :(
Колега, какви документи и договори подписахте? Там няма ли някаква клауза за контрол и наблюдение на обекта..... Що не се съберете съсобственици и не напишете едно писмо до министерството с копие до десетина вестника... сайтове.... и не раздухате нещата :?

Стиропор вече май не се слага никъде, а във вашият случай.. май искат да направят някакво мошеничество. Не съм чувал да се слага като покрив стиропор където и да е, това не е керемида... после си трЕбе хидроизолация... :? А бе... трагедия са тези проектанти.... :partyman:
preslav - майстор
Глупостта е пълна, желанието за кражба очевидно, невежеството е шокиращо! За съжаление не този е форумът за обсъждане на тези въпроси. Надявам се да не се започне с покрива, което означава, че имаш време да пишеш на Омбудсмана, да се обърнеш към някоя и друга медия и ако никой не се отзове просто снимай - катилите се стряскат когато ги снимаш! Другите преди мен са писали вече що за простотия е да си сложиш стиропор на покрива, ти сам си стигнал до извода, че изолацията на вратата в полето е безсмислена, ноооо простотията е вездесъща и всепоглъщаща. Евала, че не си затваряш очите и да кажеш "ами нали ми го правят без пари", за съжаление обаче си от единиците, а не от болшинството - куха и лакома нация сме и ще се самозатрием!
LazarGanev - "Велик майстор"
simplex написа:
Никой нормален човек няма да сложи стиропор на покрив. Стиропорът не е водонепропусклив и пие вода. С никаква замазка няма да се компенсира неустойчивата основа.
Мен ако питаш, направи си изолация над твоят апартамент или от вътрешната страна на апартамента ти - на тавана.
Хайде стига с твоите глупости моля! Писна ми да ги чета във всяка тема. Аз имам точно плосък покрив с 10 см тежък стиропор за топлоизолация и отдолу са стаите на децата ми - нито капка не влязла за 8 години!
Не разбирам и останалите какво коментират, като никой не е виждал проекта, включително и автора на темата. Това, че сега е ветрилник, не означава, че няма да се затвори и изолира таванското пространство (каратаван е съвсем друго понятие и не е подходящо за случая)
LazarGanev - "Велик майстор"
Престани да пишеш глупости ти казах. Вместо това вземи да четеш.
uphero - специалист
simplex написа:
LazarGanev написа:
Аз имам точно плосък покрив с 10 см тежък стиропор за топлоизолация и отдолу са стаите на децата ми - нито капка не влязла за 8 години!)
Как не са се сетили хората да ползват стиропор вместо керемиди. :wink:
Утре като прекарам количката със 150кг бетон по покрива на сградата ти, какво ще се случи? :?
А какво ще стане със стиропора, като дойдат няколко хубавци да дупчат за сателитни чинии?
Пълни количката и се разходи по този покрив:
Изображение
Всичко до тук е за триене, приказвате наизуст!
VLADO66 - майстор
Тинки за Хидротоп не е чувал.Явно пасатора му е взел съзнанието. :)
Pooh - майстор
uphero написа:
simplex написа:
LazarGanev написа:
Аз имам точно плосък покрив с 10 см тежък стиропор за топлоизолация и отдолу са стаите на децата ми - нито капка не влязла за 8 години!)
Как не са се сетили хората да ползват стиропор вместо керемиди. :wink:
Утре като прекарам количката със 150кг бетон по покрива на сградата ти, какво ще се случи? :?
А какво ще стане със стиропора, като дойдат няколко хубавци да дупчат за сателитни чинии?
Пълни количката и се разходи по този покрив:
Изображение
Всичко до тук е за триене, приказвате наизуст!
И къде точно тук е плоския покрив и стиропора?
Тинки може и да е селския идиот, но не е задължително да му се опонира за всичко - понякога казва и верни неща.

Отделно - плосък покрив на панелка или друг вид жилищен блок, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е обслужваем (да може да се ходи по него, без да се наранява покритието)! Ако има вече стиропор, който да издържа на такова натоварване ... що да не се направи, при подходящ завършек разбира се - хидроизолация и някакво износоустойчиво покритие. Иначе определено е малоумие да се изолира плосък покрив на жилищен блок с материал, който е мек, пожароопасен и хигроскопичен ... но пък от друга страна - "евтинийка баце :wink: "
Съвсем отделен е въпроса кой, как и защо одобрява и извършва саниране, както и какво точно е <саниране> ... тази полемика вече мина и замина, но овчето стадо си блее и хич не му пука, а някой някъде си купува ново Бентли - да ни е ЯД :wink:
BobyD - напреднал
Ааа то станала приказка...
Ами не става да се затвори таванското пространство LazarGanev - там излизат всички отдушници, което значи, че особено последните етажи ще се издушим...

Открих, че не мога и да споря (надявам се модераторите ще ми позволят да кажа) мамка му! Защото потърпевши сме от последния етаж - за останалите санирането е просто аванта и никой дума неще да продума, че йок да не се обиди някой и да го спре то даже и другите двама комшии от моя вход с половин уста говорят щото аз съм си направил изолация (саниране в представите ми е нещо различно от лепене на топлоизолация), а те не.

Единствения документ, който сме подписали е едно съгласие за осигуряване на достъп доколкото си спомням (поне отказахме да сме в сдружението на собствениците). Цялата процедура е простотия - подписваш, че си съгласен някой си (общината) да кандидатства пред друг някой си (министрството) да ти направят едно нещо - но какво ще правят никой не знае.

Съседния блок който също е в програмата вече го почнаха и гледам че слагат точно някакви стиропори/стеродури или нещо от рода за мен всички тия изолации са еднакви, върху тях редят някаква арматура и очевидно ще го заливат но не мога да се добера до проект и не знам местният архитект ли го е измислил, а той е не само идиот, а и престъпник или е директно от министерството тая простотия спусната.

Комшията, който се води и техническо лице от страна на сдружението на собствениците ходи да се дрънка и в общината и с фирмата, но отказват да правят каквито и да е промени... фирмата я разбирам, те работят по задание... ще пробвам поне да снимам какво правят като почнат, за да видите и ако съм прав в мислите си, да се насладите на инженерен гений на малоумниците, които храним :(

Почти безсмислено е да си изолирам и моя таван (изключвам толото апартамента е достатъчно топъл) но просто ако отгоре протече моята изолация нищо няма да спре - абе... преслав го е написал куха и лакома нация :(
  • 1
  • 2

Тема "Покрив на блок със стиропор - има ли смисъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: