• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
ptankov - специалист
chapara написа:
ptankov написа:
Добре, ами като избързах и купих 1 пакетче (5 кг.)
Ти много си се ухарчил :cool: :-D
Това беше изключително полезен отговор по темата, благодаря, ама немаше нужда!
infomar написа:
Постави си контактите, кутиите и каквото трябва по ел. инсталацията. Закрепи я здраво и както трябва да бъде. Завърши я изцяло.
После с ГИПС (2 кила ще ти стигнат) захвани здраво кабелите около извивките и кутиите.
Ако си поставял пирони или др. захващащи железа по кабелите ги извади и провери 4 пъти да не си забравил някой пирон забит до или в кабел. "Прозвъни" ел. инсталацията дали си свързал всичко правилно провери за добро свързване на кабелите, да няма лоша връзка. Ако трябва пусни тока и пробвай контактите. Виж да нямаш голяма утечка в ДТЗ-то, ако си сложил.
За по-евтино може да ползваш хоросан, но и ГИПСОВО ЛЕПИЛО (съхне бавно за разлика от чистият ГИПС) ще свършат чудесна работа. Ако имаш големи дупки, запълваш ги постепенно и чакаш да изсъхне преди да положиш нов слой, инак дълго ще съхнат. Теракота когато изсъхне ще стане много твърд и трудно ще го загладиш. Все ще му намериш някакво приложение.
Аз така бих постъпил, а и съм постъпвал...
Всичките подробности по ел. частта ги знам, защото вече ми се подиграваха достатъчно (и ме плашеха, че ще се убия) в други електричарски форуми, но ти благодаря за включването все пак, може на някого да е полезно. Слава Богу, всред подмятанията и шегите има и добронамерени хора, които наистина искат да ти обяснят и от такива съм научил много. Към тях - моите почитания. Само ще кажа за пълнота, че пироните и железата се махат, защото ръждясват от гипса и после избива по стената даже през боята. Иначе през кабел не кова.

Питането ми беше само конкретно за замазването, понеже никога не съм правил такова. Благодаря на всички, човек се учи докато е жив! :?
chapara - майстор
ptankov написа:
Това беше изключително полезен отговор по темата, благодаря, ама немаше нужда!
Благодаря на всички, човек се учи докато е жив! :?
Ееее, загубил си чувство за хумор, съжалявам че така буквално си приел закачката :cool:
kozl - майстор
Каналите запълвам с гипс или напоследък с гипсово лепило. Отгоре шпакловка с шпакловъчна смес. В каналите през стоманобетонова к-ция дето се е показала армировка използвам теракол или нещо на циментова основа.
MASTER - специалист
изкушавам се ....

С Киреч е най правилно да се запълнят.


С каквото имаш подръка, с това ги запълни - гипс хоросан теракол и всичко което прилича малко на тях - няма абсолютно никакво значение, ако след това ще шпакловаш нацяло.

Ако искаш само каналите да запълниш без да си личи после и да не мажеш целите стени - тогава вече има значение, според това какви са ти стените, обаче си требе и доста майсторлък....
vk - специалист
Значи остава принципа, от какъвто материал е стената, с такъв да се запълни. Хоросановата мазилка - каналите се пълнят с хоросан и после фина шпакловка.
muhala - майстор
Взимаш един пулверизатор, пълниш го с вода, пръскаш, слагаш гипсово лепило после кабела и отгоре пак лепило. Така направих аз и ядове нямам.

Бтв, гледаг един руснак, напои пелети за горене във вода и добави гипс :)
Последна промяна от muhala на вт сеп 11, 2018 9:45 am, променено общо 1 път.
zz_stefanov - майстор
Темата е от 2016та, не че автора каза каква я е свършил :)
  • 1
  • 2

Тема "С какво да измажа (шпакловам) канали за кабели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: