• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте.Наскоро усвоих терасата като поставихме пвц дограма.До средата някъде е пвц панел и нагоре 2 отваряеми и 2 неоваряеми прозореца както можете да видите на снимката.Лявата и дясната страна на терасата са също от този пвц панел,но бързо установих ,че в стаята е доста хладно а и шумно и мисля ,че това е от този пвц панел(бял).Искам да ви попитам дали е възможно да се направи вътрешна топлоизолация която да се налепи по този панел и ще има ли ефект?Благодаря ви предварително
Изображение
На снимката се вижда само част от цялото защото от ляво и от дясно има гардероби зад които също има от този бял пвц панел
шоп - майстор
То за можене-може. Колко красиво ще стане обаче зависи само от Вас. Много са възможни и кондензи.
LazarGanev - "Велик майстор"
А тавана и пода изолирани ли са?
miliad - майстор
пон апр 22, 2019 7:35 amLazarGanev написа:
А тавана и пода изолирани ли са?
Човека има цяла стена от стъкла и 2см фибран ти го питаш за пода и тавана.
:rolleyes:
Jacomo - специалист
То ако бяха готини тия PVC панели, кой луд щеше да строи с тухли...
LazarGanev - "Велик майстор"
пон апр 22, 2019 8:41 ammiliad написа:
пон апр 22, 2019 7:35 amLazarGanev написа:
А тавана и пода изолирани ли са?
Човека има цяла стена от стъкла и 2см фибран ти го питаш за пода и тавана.
:rolleyes:
Е да де, ама ако съседите от горе и долу не са усвоили терасите, нали се сещаш, че е бессмислено да прави каквото и да било по изолиране на дограмата? :cool:
И отгоре и отдолу терасите са усвоени.Дайте идея какво да правя и въобще има ли смисъл.Дали да се консултирам с майстор?Как мислите?Ще съм много благодарен
Решил съм ще го правя сам.Кажете какви материали да използвам.Понеже не разбирам от топло изолация мисля да използвам стериопор 4-5 см и да го лепя с нераздуваща пяна после мрежа и измазване.Притесняваме стериопора ,трябва да се изрязва защото пвц профила е издаден някъде сантиметър и половина над пвц панела.Мнения?
miliad - майстор
вт апр 23, 2019 11:15 amPetro написа:
Решил съм ще го правя сам.Кажете какви материали да използвам.Понеже не разбирам от топло изолация мисля да използвам стериопор 4-5 см и да го лепя с нераздуваща пяна после мрежа и измазване.Притесняваме стериопора ,трябва да се изрязва защото пвц профила е издаден някъде сантиметър и половина над пвц панела.Мнения?
Пяната не лепи към ПВЦ.
Конструкция, вата, картон.
Значи закрепям каменната вата към пвцто и с конструкция слагам гипсокартон който е плътно до ватата.Притесняваме както писах по-горе нали пвц профила който е през 60-70 см излиза напред с около 2 см ...да слагам ватата по профила и така да остава разстояние от тези 2см между ватат и панела или да я слагам по панел и да намалям дебелината и при пвц профила за да няма разстояние между ватата и панела?
  • 1
  • 2

Тема "Вътрешна топлоизолация върху част от дограмата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: