Напишете въпрос свързан със санирането.
NapsterEps - помощник
Въпроса се отнася за нов апартамент без съседни отопляеми апартаменти. Апартамента е с 6см външна изолация и нова ефективна дограма. Апартамента над мен е необитаем и ме интересува ще има ли полза, ако застеля целият му под с минерална или стъклена вата, защото имам чувството че топлината ми бяга през тавана. Нямам възможност да направя окачен таван с изолация. Отоплявам се с климатици.
Благодаря Ви!
VLADO66 - майстор
Ще има при положение че е с плътност около 75 кг/м3 и мин. дебелина 10 см.
NapsterEps - помощник
Можете ли да ми изпратите няколко конкретни продукта с подобна плътност, без значение дали е 5 см или 10см. Ако не е удобно в темата ми ги изпратете на ЛЧ, просто съм бос в тази област.
Благодаря!
VLADO66 - майстор
Например тази http://baumarket.bg/product/kamenna_vat ... 70kg_50mm/ има по-малка плътност, но ще свърши работа.
NapsterEps - помощник
А има ли голяма разлика в ефективността на по-евтините вати с коефицент λ= 0.040/0,045 W/mK и тези с коефицент λ= 0.035 W/mK . Два слоя от 0,045 могат ли да действат като един слой λ= 0.035 W/mK.
Благодаря!
Pooh - майстор
NapsterEps написа:
Въпроса се отнася за нов апартамент без съседни отопляеми апартаменти. Апартамента е с 6см външна изолация и нова ефективна дограма. Апартамента над мен е необитаем и ме интересува ще има ли полза, ако застеля целият му под с минерална или стъклена вата, защото имам чувството че топлината ми бяга през тавана. Нямам възможност да направя окачен таван с изолация. Отоплявам се с климатици.
Благодаря Ви!
С оглед подчертаното - не, няма да има осезаема полза. Таванът и околните стени ще си останат термомост, който ще отоплява цялата конструкция.
8180 - майстор
Pooh написа:
Таванът и околните стени ще си останат термомост, който ще отоплява цялата конструкция.
Тази сентенция беше любима на Колегата Фло, но не е вярна. При някаква дебелина (ок. 6х), дори "изолация" от бетон се равнява на тази (6х по-тънка) от изолационен материал.
Демек 60-70см бетон изолира колкото 10см вата, примерно.

Ако в горния апартамент се изолират стените на 60см двустранно, "категоричните притеснения" на Колегата Пух ще изчезнат почти напълно. Почти и заради "двустранното", което няма да се изпълни навсякъде.
Според мен.

П.П. В предложения сайт стиропорът (ЕПС) e 2х по-евтин и също става.
vstoykov - специалист
По-ефективно е да топлоизолираш тавана на отопляемия апартамент (от гледна точка на собственика на същия), а не пода на горния апартамент.

Когато нямаш топлоизолация на тавана ти на практика подаряваш подово отопление на комшията от горния етаж.

Помисли и за прозорците - при нови сгради, които са с външна топлоизолация има много загуби през тях.


Слагането на кепенци и/или смяна на дограмата нарушаване на архитектурния вид ли е по смисъла на закона?

Прозорците на съвременните сгради твърде големи ли са?

Тема "Топлоизолация на новопостроен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: