Напишете въпрос свързан със санирането.
Staio1 - специалист
Здравейте, имам следната дилема:
Трябва изолирам тавана на втория етаж от двуетажна къща. Над него има таванско помещение, което се ползва за простиране и събиране на вехтории. Кой от двата варианта препоръчвате:
1. Да положа от горе на пода на таванското някаква изолация , ще ми се да е вата и върху нея осб плоскости за да се ходи по тях? Препоръчайте точната вата в нози случай.
2. Да направя вътрешна изолация, пак ми се ще да е с вата, поради по-добрия микроклимат. Проблемът тук е че няма възможнос таваните да слезнат с повече от 6 см. Заради дограмите в стаите(няма да мога да отварям прозорците). Трябва да е някаква вата примерно 3-4 см.,която мога да залепя и дюбелирам директно за тамана, после шпакловка с армираща мрежа и декоративна мазилка, като при работа с фибран примерно. Тук мъпроса е дали има такава вата? Ако не с фибран ще стане ли и няма ли да се появят проблеми с мухал и нещо подобно?
Предварително благодаря на взелите участие в темата!
Staio1 - специалист
Никой ли няма да даде съвет? :? :cry:
egomen66 - майстор
Колко са високи стаите?
Дограмата нова ли е, каква е?

:partyman:
8180 - майстор
Изолирай отгоре с EPS 10cm.
Staio1 - специалист
2.60, са високи стаите,дограмата е 5 камерно пвц с 2 стъклопакет на 4 години.
preslav - майстор
Staio1 написа:
Никой ли няма да даде съвет? :? :cry:
Много ли бързаш със съветите - първите 30-40 ги прескочи!
По принцип къща се изолира (пакетира) - не знам какво толкова си се впечатлил от ватата, но изолацията (каквато и да е тя) трябва да е от външна страна. Не знам каква е разликата в цената на прославутото OSB и дюшамето, но за мен OSB си е талашит - помисли си какво се случва с него като се окапе прането!
Предстои ми подобно мероприятие, с тази разлика, че няма да се простира - решил съм да използвам XPS 50 мм. - глупостите за паро-пропускливост ги оставям на знаещите. Ти сега ме подсещаш, че мога да покрия XPSа с кофражни дъски, които са около 40 квадрата в кубик т.е. 250-300 лв. + бохемит, + гвоздеи. Да не пропусна в сметката и най-тъпото зеге за 25 лв., което после можеш да хвърлиш на боклука.

Тема "Съвет, за изолация на таван!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: