• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
8180 - майстор
gamencerista написа:
Друго сега ме притеснява. Пише на места че трябва да се остави разстояние между ватата и покрива 2-3 см. Това няма ли да влоши топлоизолационните качества на цялата операция, която се прави.
Това е "друга опера" - т.н. "вентилиран покрив" - има статия и за него в линка към Кнауф.
За теб е късно, но ще имаш частично такъв ефект чрез междината между дъските и керемидите (летвите и капаците намаляват ефекта).
Иначе си е Мерцедесът на покривите, основно:
- засилва вентилацията на влагата от ватата навън;
- приближава температурите под и над крайното покритие (керемидите в случая) и намалява конденза под тях, което удължава живота му;
- намалява летните жеги под покрива;
- намалява топенето на снега, който също е изолатор.

Съгласен с PCL82.
gamencerista - специалист
А какво ви е мнението да се замени ватата между ребрата със стеропор или не е добър вариант.
8180 - майстор
gamencerista написа:
А какво ви е мнението да се замени ватата между ребрата със стеропор или не е добър вариант.
Топлотехнически няма проблем.
Откъм влагата и дифузното преминаване - по-добре и отпада долното фолио.
НО-О-О!!!!!
Стиропорът е горим материал с задушлив дим. Мисля, че дори е забранен за покриви. При ново строителство би имало проблем с узаконяването.
gamencerista - специалист
Ясно оставаме на вата. Според бюджета минерална или каменна.
gamencerista - специалист
А да попитам при положение че нивото на тавана пада с повече от метър да се слага ли вата между ребрата на покрива или само над картона.
Притеснява ме че ако е само над картона 15-20 см над него ще се образува студен таван който ще се отразява на вътрешните стени на стаите и по колоните надолу.
  • 1
  • 2

Тема "Фолио при скатен покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: