• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
gamencerista - специалист
Здравейте покрива е скатен. При слагането на вата между ребрата на покрива, трябва ли да има фолио между ватата и Осб-то. Над Осб-то има фолио на Брамак, което го дават водонепропускливо. Притеснява ме ватата да не поеме вода и да се свлече с тавана, който ще е от ГК.
turbocharged - специалист
Не не трябва фолио под ватата. Нали тавана няма да тече :)
Трябва фолио над ватата. Виж системата на кнауф.
http://www.knaufinsulation.bg/скатен-покрив
gamencerista - специалист
Ами засега не тече, но все пак занапред във времето. Знам ли :)
8180 - майстор
turbocharged написа:
Не не трябва фолио под ватата. Нали тавана няма да тече :)
Трябва фолио над ватата. Виж системата на кнауф.
http://www.knaufinsulation.bg/скатен-покрив
Моля, бъдете по-внимателни в съветите си.
Линкът е прекрасен, но прочитът му е ГРЕШЕН!
Обърнете внимание на поз.1 и 4 в системата.
Трябва да се провери дали наличното вече фолио в/у ОСБ е паропропускливо, за да замести поз.1.
gamencerista - специалист
Фолиото което съм сложил под керемидите е паропропускливо :razz:
turbocharged - специалист
gamencerista го е обяснил много точно какво е положението при него и къде иска да слага фолио. Между ватата и ОСБ (в подпоктивното). Такова фолио няма в системата.
Има фолио над ОСБ под скарата и керемидите = поз.1
Паропропускливо не паропропускливо няма особенно значение. Важното е че е водонепропускливо. Керемидите и скарата ли ще сваляме да го сменяме ако не е паропропускливо? Ако не е паропропускливо фолиото под керемидите като сложим едно допълнително измислено фолио под ОСБ преди ватата това как ще промени паропропускливостта? Към по зле.
Хидроизолация не можеш да направиш с такова фолио отдолу. Текне ли от покрива ще се наводни ватата през първата снадка. gamencerista от това се притеснява.
Вата и фолио поз. 4 не вярвам да ги коментираме.
gamencerista - специалист
Благодаря ви със съветите колеги :)

Сега и ако изпъкнете с някой познат майстор, който да изкара някой лев за 2 дена работа. Че звъня по разни майстори и всички искат да работят на по 200м2 :shock:
8180 - майстор
Колега gamencerista,
В какво вярва или не колегата по-горе си е негова работа.
Според мен спокойно може да се доверите на Кнауф.
Наличното Ви фолио е добро.
Продължаване надолу по Кнауф - така се прави.
PCL82 - майстор
Работата с паропропускливостта е, че ГК пропуска водните пари от помещението. Те напират да излязат нагоре. Когато не могат да излязат, а по пътя им срещнат студена повърхност те ще кондензират. Ако това стане в зоната с вата първо тя ще си влоши изолационните качества, после ще мухляса, а е застрашена и дървенията.

Затова доколкото съм проучвал въпроса страната от към ГК трябва да е паронепропусклива, а страната над ватата да е паропропусклива. Така водната пара не може да достигне ватата, а ако нещо я достигне се изпарява нагоре.

Има специални пароизолации, но при липса на такава и дебело полиетиленово фолио над ГК върши работа. Латексът по ГК също е от значение!
gamencerista - специалист
Да да така ще бъде. Ще има такова фолио между ватата и ГК, както има и между дъските на покрива и ватата.

Друго сега ме притеснява. Пише на места че трябва да се остави разстояние между ватата и покрива 2-3 см. Това няма ли да влоши топлоизолационните качества на цялата операция, която се прави.
  • 1
  • 2

Тема "Фолио при скатен покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: