Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, предстои ми ремонт на панелка и смяна на дограмата. Прочетох тук там но съм залят от всякаква информация - 3,4,5 камерни дограми 2,3-ни стъклопакети, 4 сезонни стъкла и най-различни призводители . Моля, за съвет от личен опит да ме ориентирате за избора ми. Като цяло съм се насочил към 3 камерна с троен стъклопакет само не съм сигурен 4 сезонно стъкло дали да слагам. Казаха ми да сложа с термомост против конденз но той бил уж само за алуминиевата.
Благодаря предварително! :yawinkle:
antonio1519 - напреднал
Пазара е залят от всевъзможни профили-от rehau,salamander до profilink и hammer.Първите са доста по-скъпи и качествени,но и другите не са за подценяване.Моето мнение е да направиш избор между 4 или 5 камерна pvc дограма като обърнеш внимание на обкова(качествения вдига малко цената,но един път се прави) и стъклопакета,все пак 85% от площта на прозореца е той.Ако гониш само топлоизолация избери двоен с дебелина 30 или 32мм като едното да е К-стъкло(ако изложението ти е север или изток)или Мултифункционално стъкло/запад- юг).Ако гониш и звукоизолация-троен стъклопакет като едно от стъклата е с различна дебелина.Попитай в офисите какви стъклодържачи вървят с дадения профил в крайна сметка количеството херметизиран въздух прави разликата.
preslav - майстор
От личен опит (но много скромен) трислойният стъклопакет е много по-добър от двойния със същата дебелина на стъклата и същата въздушна междина.
От чуждия опит на човек произвеждащ дограма - стъклата трябва да са така подбрани, че да не пропускат слънчевата радиация навътре. В първия момент ахнах, но като се замислих логиката е желязна - зимно време слънцето почти го няма, дори и когато го има е ниско и надали ще те стопли, но лятно време може да те опече. На мен сметките ми за охлаждане са идентични с тези за отопление, но всичко това е свързано с изложението - основно Югозапад.
Изказах съображения, съвет не мога да дам - прави си изводите според твоята ситуация!
Hursa - майстор
Въпроса е да се препоръча конкретен производител. Или общ - как да се ориентираме в информацията за да изберем сами?
Трикамерната дограма днес се намира по трудно. Тъй като е бюджетно решение, мисля че не може да се монтира относително тежкия и "дебел" стъклопакет с три стъкла. Не съм специалист, но може би трябва да се даде информация по какви критерии сами да направим избор.
antonio1519 - напреднал
Всеки сам си преценява финансите за вид на профил,обков,брой камери и стъклопакет.Salamander за мен са най-добри,но има и по-бюджетни решения.Добре е да се довериш на фирма,даваща гаранция и да е дълго на пазара.В нас съм с 5 камерна Vivaplast,обков Sigenia и пакет 32 мм 4мм бяло с 4 мм мултифункционално и ми е ок.За мен е много добро качество-цена.

Тема "ПВЦ дограма - какъв производител да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: