Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,

Имам поставена вътрешна ТИ на 2 от стените (не съм я слагал аз). Мисля, че е "лепена на топки". Материалът е 2 см. XPS с мрежа и замазка. Някой може ли да ми каже как мога да я махна. След като "съборя" XPS-a как да премахна парчетата лепило, които ще останат на стената (едва ли ще паднат заедно с XPS-a).

За да не отварям нова тема някой може ли да ми каже кой е по-добрия вариант за поставяне на външна топлоизолации - на гребен (плътно) или на топки?

Благодаря!
vstoykov - специалист
Кажи после дали има мухъл. Ако няма външна изолация - най-вероятно има големи количества мухъл под вътрешната изолация (ако в сградата са живели хора).

Приготви си дихателна маска за да не дишаш спорите на мухъла (то по принцип при строителни ремонти като този трябва да се слага дихателна маска, ама май няма такава практика - хората са безотговорни към здравето си, не слагат каски, маски, даже ръкавици...).
8180 - майстор
vstoykov написа:
Кажи после дали има мухъл. Ако няма външна изолация - най-вероятно има големи количества мухъл под вътрешната изолация (ако в сградата са живели хора).
И защо тази категоричност?

Отделно към Автора - какво налага махането на ТИ?
Hursa - майстор
Какво налага махането на изолацията? 2 см не е толкова малко и при поставяне и на външна ефекта ще е по голям. Все пак е направено, вероятно и стените са поизправили. (обикновено за вътрешна изолация използват "дългите" плоскости по цялата височина на стената (почти) и дори с припокриващ се зъб - стиковките са минимални - ХПС сравнително добре защитава от проникване на пари)
Здравейте,

нищо не налага и не прави задължително махането на вътрешната изолация. Мисля да направя външна.
В единия долен ъгъл на стената имаше бледо жълти петна по мазилката.
До колкото съм чувал под xps-а най-вероятно се образувал мухъл, с което се "променя климата в стаята" и не било много здравословно.

Не съм специалист - това са неща, които съм чувал от хора, който се занимват с топлоизолации.
В интернет има много изписано за минусите на вътрешната ТИ.

Става въпрос за панелка. Да не би да препоръчвате запазването на вътрешната и направ на външна ТИ едновременно?
Hoвoceлckи - майстор
Защо не? Защо искаш да се набутваш с много работа, материали и пари при положение, че нямаш оплаквания? Някои вероятно имат проблем. Аз лично нямам и през ум не би ми минало да си махам вътрешната ТИ само, защото така е казал някой-си, минаващ за най-добрия в мрежата! Би могъл да провериш ако толкова много се притесняваш. В някой ъгъл зад нещо, така че да не се забележава кръпката в последствие.
И да пишеш за разликата. За целта сега си заведи статистика колко енергия изразходваш при и различни външни температури и каква стайна поддържаш. Ще бъде много интересно и важно да научим с колко се подобрило реално положението след добавянето на външна ТИ :prayer:
8180 - майстор
linqu написа:
Става въпрос за панелка. Да не би да препоръчвате запазването на вътрешната и направ на външна ТИ едновременно?
+1
Външната с ЕПС поне 50mm, с навлизане към съседите, козирки и вс. по науката. Аз съм фен на пяната.
За петното - провери за теч.
gechev - специалист
Сложи още 5 см вътрешна изолация, че да се родиш. Никъкво махане. Няма да слушаш разни "знаещи". Виж как ехидно те подпитват дали имаш мухъл под топлоизолацията. Те са от акумулантите. Върнат се от работа, увеличат парното и пак студено. Обаче душевната им мастурбация им казва, че първо трябва да затоплят стените, и после себе си. Мазохисти. Не ставай, като тях. Все пак ти плащаш за топлината си. И ще чакаш на някоя кирлива тухла да акумулира?
Hoвoceлckи - майстор
Кирливи, некирливи на вътрешните стени тухлите си остават да акумулират. Защо не и тавана, че и пода.
Pooh - майстор
Hoвoceлckи написа:
Кирливи, некирливи на вътрешните стени тухлите си остават да акумулират. Защо не и тавана, че и пода.
100% ... Ako вътре в помещението гори игриво огънче, вдигащо температурата над 200° ... за поне час-два ... и повече - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще се акумулира топлинка в стените! :lol:

Тема "Премахване на вътрешна ТИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: