• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
burkov - специалист
С две думи малко избързах и налепих с пяна фибран върху две външни стени от вътре.

Става дума за подпокривно пространство, усвоено. Стеничките са от към ниската част на много скатен прокрив и са по 60 см.
Миналата година по ред причини не стана външната изолация, но е планувана като се затопли времето.

Сега се чудя дали да направя още нещо прибързано и да налепя картон директно отгоре върху фибрана(с какво)или да шпакловам с мрежа и накрая гипсова шпакловка.

Най ме е страх от мухала и ако кажете бих разкарал фибрана.

Стените са бетонен.
muhala - майстор
Нямам опит с това, просто разсъждавам. Фибрана не поема влага, би трябвало да действа като паропреграда и да не допуска пари до студената стена. Тоест няма да има конденз на стената.
EDI - майстор
Само картон ли ти е варианта.Аз лично, картон не бих сложил никога.Този тип помещения дават много хляб за фантазията.
burkov - специалист
Абсолютно съм съгласен Еди. За съжаление общата квадратура е около 16, и ще разделям на две за да направя спални. А и наклона на покрива е много голям и съвсем са смаляват стаичките.
EDI - майстор
Аз бих шпакловал с бяла шпакловка за ТИ и мрежа направо върху фибрана и бих го оставил така - без никакво друго покритие от сорта на гипсови смеси, бои и т.н.Не знам колко СМ ти е дебелината в момента, но бих я докарал до 5 см с още един слой фибран и пяна на кръст.После мрежа и шпакловка и го оставям така.
lov - майстор
Шпакловка с мрежа но на гребен. После се минава с дунапрена на прясно но може и да се дричкоса и с пласмасова маламашка. Получава се ефект като на варова мазилка. Така правих едни стени които са ми към едни дренажи. Причината е точно да нямам конденз. Фибрана го лепих с лепило и пяна но на фуга. После фугата я запълвам с пяна също. Така всяка плоскост е здтворена и няма въздушна циркулация. Останалите стени пак с мрежа но на право колкото за заздравяване и най вече да няма разлика в структурата.
Гост - специалист
burkov написа:
Абсолютно съм съгласен Еди. За съжаление общата квадратура е около 16, и ще разделям на две за да направя спални. А и наклона на покрива е много голям и съвсем са смаляват стаичките.
Общата квадратура наоблепените с фибран стени ли е 16 или общата квадратура на помещението?
Щото ако еквадратурата 16- какво и как щеразделяш не мога да си представя...???
burkov - специалист
Общо е около 16 квадрата. Знам че е малко но за две спалнички стига. Тя цялата вила е мъничка.

Благодаря на отзовалите се.
Явно трябва релеф за да не попива водата.
Мой приятел с едно мокро мазе преди години го прави тоя номер, но с камък реден кокъл. Хубавото е че проблема с влагата се реши.

Лошото на релефните мазилки е че събират прах, но все някакъв компромис ще трябва да се направи.

И да се похваля, от днес вече имам напълно работещо парно. В неделя живот и здраве, ще добавя само един климатик към водната риза и остава доизмазване, изолация и много мръвки.
lov - майстор
burkov написа:
....................
Явно трябва релеф за да не попива водата.
....................
Лошото на релефните мазилки е че събират прах, но все някакъв компромис ще трябва да се направи.
..................
Какви релефни мазилки те гонят. Шпакловка с такава за външна изолация. Правиш я на гребен за да стане по дебела. То така трябва и да се прави по технология за тези мазилки но това е друга тема. Има и малко по евтини пак с фибри за вътрешна употреба но разликата в цената не е кой знае колко голяма а и качествата са им доста различни и не си заслужава икономията. След като лепнеш мрежата шпакловаш една ръка на грубо и да запълниш гребена. Е стараеш се да е равно и гладко. Следващата ръка финосваш и я минаваш с мократа дунапренова гъба. Малко ще се узориш първия път докато хванеш точния момент за засъхването. Теглиш само на горе но с проби ще се научиш. Ако ползваш бяла шпакловка всъщност ти го препоръчвам после можеш да си го оставиш и така без боя ако ти харесва. Но в последствие можеш да положиш всичко. Препоръчвам ти бяла защото ако боядисваш после разхода на боя е по малък.
burkov - специалист
Хванах термо калкулатора на Марисан за да видя дали да очаквам влага. Дали с картон или с лепило за топлоизошация, няма никаква разлика. Нещо не ми се връзва, защото много хора обясняват че фибрана води до много кондензи и мухъл.
  • 1
  • 2

Тема "Гипсокартон върху фибран или е тъпотия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: