Напишете въпрос свързан със санирането.
kingston - помощник
Здравейте за много години,
Построихме си една къщичка ,по-точно достроихме.Основата е камък,нагоре старата част е тухла единичка ,а новата е Поротерм.Всички тавани са изолирани, старата част всички стени също са изолирани.Има поставен фибран 40мм под замазката на новата част. Следващата ми стъпка е да изолирам къщата отвън. Каменните и бетонни основи искам да изолирам с фибран,а зидът с EPS 100мм.
Въпросът ми е има ли някаква марка за предпочитане и най-важното е дали знаете ориентировъчни цени за пълна изолационна система на квадратен метър( EPS,лепило,мрежа и крепежни елементи) и какво ще ми препоръчате мазилка или фасадна боя?
Майстор съм си намерил, но аз ще купувам материалите.
Благодаря предварително.
djendov - специалист
Еее порови малко де :lol:
Напиши в гугъла КАЛКУЛАТОР ТОПЛОИЗОЛАЦИОННИ СИСТЕМИ.
Излизат поне 5. Теразит, топлизолация.бг, на баумит и нам си още ко. Във всеки от тях пишеш квадратурата, избираш дебелина и ти излиза колко стотинки ще дадеш за дюбели, колко за лепило и т.н.
Относно качеството...ще отговоря пак по същия начин. Ееее попрочети малко де :))
Има изписани 10теми и в крайна сметка никоя не надделява. Общо взето, ако вярваш в чудесата купуваш с графитени частици. Ако вярваш на теорията за световна конспирация купуваш без графитени частици. Ако вярваш в българското, намираш един производител в твоя район, питаш дали използва добавки против състаряване и купуваш на евтинията.
Най-важното е, да шпакловаш добре и да сложиш хубава мазилка, която да те изкара 20години. Това от мен....
Хм...май за първи път не съм аз питащия в този форум :))

П.с. моя избор клони на класически ЕПС. Без дишащи, графитени и намси кви магически прахове. Предпочитам 15см обикновен, пред 10см графитен.
kingston - помощник
Благодаря много. Изчислих всичко, надявам се калкулатора да е реален. Все пак ще мина да разпитам за цени по борсите.
djendov - специалист
kingston написа:
Благодаря много. Изчислих всичко, надявам се калкулатора да е реален. Все пак ще мина да разпитам за цени по борсите.
Радвам се, че бях полезен!
В интерес на истината може да сложиш едни 10% фира, но в крайна сметка броя дюбели си е брой дюбели, ЕПСа едва ли ще изхвърлиш много парченца...така че поне като материали трябва да е това.
Ping Pong - напреднал
37лв.м2 за изолация 10см материали и труд.Това е орентировачно в нашият регион
radius - майстор
Това е много ориентировъчно, разликата в цената на мазилките е х5 че и повече.

Тема "Изолация на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: