Напишете въпрос свързан със санирането.
Pooh - майстор
Алекси написа:
Не няма паропреграда..Не знам какво решение да взема, ако започна да махям стария картон ще стане мн страшно
Чакам, да подкараш дюбелите през картона - тогава ще разбереш кое е страшно. :lol:
Изобщо, цялата тема е толкова весела ... Но пък, гледам - връзват ти се на акъла. С истински интерес следя филма и чакам екшън-сцената с "Падна ми тавана, мога ли да го прикова обратно с пирончета?" :wink:
Hursa - майстор
Дори да имах някакъв практичен опит по въпроса (а го нямам) и да мисля, че ще стане – бих се вслушал в казаното от Pooh. И бих се поинтересувал как най-безболезнено да демонтирам гипсокартона. Лошо, че сте започнали от стените.
Caxo - специалист
За вътрешна изолация на стена с 5см епс, мога ли да разчитам само на грунд върху мазилката и лепило, без дюбели? Става въпрос за каменен зид... и набиването на дюбели ми се вижда невъзможно...
Hursa - майстор
На едноетажни/двуетажни къщи някой и при външна изолация не поставят дюбели. До колкото знам - основно при монтажа на изолация се разчита на лепилото. С дюбелите - се подсилва монтажа. Но отвън на този допълнителен слой монтиран върху стената действат значителни сили - вятърът обтичайки сградата създава зони с повишено и понижено налягане (особено на високите етажи), образуват се вихри, върху стените бие дъжда овлажнявайки покритието и така го прави чувствително по тежко, температурите са силно променливи - т. е. върху лепилото оказва въздействие значителните температурни разширения и свивания - както на топлоизолацията, покритието и, така и на самото лепило. Всичко това значително натоварва и влияе на лепилото, допринася за "отслабването" на залепването с времето. Това го няма в помещенията или влиянията са незначителни.

Тема "Вътрешна ТИ на таван с ЕПС и някаква пароизолация ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: