Напишете въпрос свързан със санирането.
Caxo - специалист
Сложно е за над плочата...Има насипана сгурия (има няма 10см) и замаска. Таванските помещения са разделени на собствениците на кооперацията и естествено всичко е пълно с боклуци :lol: Аз също се замислям първо да залепя по стените една ивица 20-30см фибран, 2 или 3см дебелина... Спрях се на стиропора за по-бързата работа, цената на която мога да го взема е 7лв/м2 на 10см. С лепилото и мрежата ще ми стъпи на 10лв/м2 и работа ден-два на стая.
Hursa - майстор
Не съм се занимавал, на мен са ми правили. Гипскартон с конструкция и вата не е много по бавно, поне според майсторите. На стиропора не знам каква надеждна пароизолация може да се постави.
Най-добре е отгоре - вата на руло - просто се разстила, завива се с едностранно пропусклива паропреграда - за няколко часа и готово.
Но пък след като има отгоре въздушна възглавница и някаква изолация - не е толкова критично как ще я изпълните от към помещенията. Тогава сметките са съвсем различни.
Caxo - специалист
По принцип съм я заложил и нея в калкулатора, въпреки, че не възлагам някакви надежди на нея. В сметките не е заложена пароизолация и въпреки това влажностния режим излиза добър.Евентуално след нанасянето на шпакловката да се нанесе грунд за бетон, от тия против избиване на влага....
Hursa - майстор
Има различни импрегнатори за паронепропускливост и затваряне на порите, но май те трябва да се обновяват през няколко години. Тези за които съм чувал са също за бетон.
Здравейте..
Имам следният проблем преди доста години родителите ми обшиха единият етаж от къщата с гипскартон,но не са сложили изолационна вата между картона и тухлите.Миналата година изкъртих гипскартона на стените сложих вата и нов картон,но за таваните същата процедура ми се вижда мн сложна.Та въпроса ми е мога ли на тавана върху гипскартона да залепя епс плоскости да дюбелирам с 80х155 мм дюбели за топлоизолация за бетон и отгоре да шпакловам с мрежа и лепило ??????
Hursa - майстор
Вероятно може, но дали конструкцията на окачения таван ще понесе допълнителната тежест и самия монтаж. За лепило на топлоизолацията може би е добре да ползвате полиуретанова пяна - по-леко е и залепя май по-добре, но за тавана май се работи с него доста по-трудно :) (не съм лепил). За дюбели - пластмасов с интегриран поцинкован винт - но може би по нарядко и в профилите, ако ги знаете къде са. Шпакловка с мрежа ще тежи повече от топлоизолацията, може би нещо по леко - декоративни полиуретанови плоскости? Може би все пак е по-добре демонтаж на гипсокартона и поставяне на вата - както на стените?
Паропреграда има ли поставена на стените?
EDI - майстор
Ако залепиш с пяна, дори от дюбели няма нужда.В работилницата преди години правих таван 16 квадрата само с пяна, хем върху леко компрометирана повърхност и до сега не е мръднало.Шпакловах с мрежа и бяло лепило за ТИ.За твоя сигурност може да си набиеш някой и друг дюбел, да си спокоен.
Правил съм и таван в кухнята с XPS залепен с пяна без дюбели и отгоре залепени декоративни таванни плоскости от EPS.Също става много добре и не е мръднало.
въпрос на избор от твоя страна е, кое изпълнени еще си избереш.Второто става много по-бързо и няма мокри процеси.
Не няма паропреграда..Не знам какво решение да взема, ако започна да махям стария картон ще стане мн страшно
ТАзи пяна как се нанася на върху листа стиропор и декоративните плоскости с какво да ги залепя върху стиропора
EDI - майстор
Пяната е пистолетна, сиреч си купуваш пистолет.Декоративните пана не се лепят с пяна, за това си има лепило - http://selt.bg/katalog/produktova-kateg ... %BF%D1%81/ от този вид, има и на други производители, може да се ползва и силикон.

Тема "Вътрешна ТИ на таван с ЕПС и някаква пароизолация ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: