Напишете въпрос свързан със санирането.
sean-john - специалист
Здравейте,живея в къща в горе долу планински район (Габрово във високите части,извън града),външните стени са от тухла плътна единичка 12см без мазилка и залепен EPS 10см ,шпаклован една ръка.Вътре е с гипсокартон,но без вата (не ме питайте защо е така...майстора така е сметнал за добре....).Пода е гранитогрес и теракот като няма изолация на плочата под тях (сложил съм вата на тавана на мазата която е под хола,това е ),тавана е пак с гипсокартон и има сложени 5см вата... от горната страна на тавана (подпокривното пространство) съм сложил още 10 см вата навсякъде...

Сега следват въпросите ми и ще съм много благодарен ако ми отговорите.Къщата се отоплява с парно и се отоплява много добре,няма никакви проблеми да се поддържат 25-26 градуса вътре,без значение колко е студено отвън...но когато парното намелее или спре,къщата изстива много бързо. Примерно ако парното е горяло до 2-3 през нощта и е било вътре 23 (поддържам по високи градуси,обичам топлото),сутринта към 8-9 температурата вече е 15-16...ако външната е била ~-5,струва ми се,че не е нормално...

Иска ми се да намаля този ефект,защото дори парното да работи на 40-50 градуса вътре неможе да се затопли достатъчно,Т седи около 20C и в момента в който загасне парното за 1-2 часа може да стане 17-18 C....

До сега четох и разбрах,че стените с такава тухличка макар и с 10см EPS имат висока топлопроводимост,дали ако залепя още 10 см ще се нормализират нещата? Какво мислите като цяло,нормално ли е толкова бързо изстиване и ако не какво би било добре да направя.Благодаря!
sean-john - специалист
Да само това мисля,че забравих да спомена.Дограмата е сменена с алуминиева ,термомост и двоен стъклопакет...къщата е с южно изложение,ако има слънце я грее по цял ден (но зимата и слънце...)
shotik - майстор
Наистина ли стената е само 12 см -това е половин тухла, до колкото знам къщите се строят с единични тухли ,но по дължина ,която е към 25 см ., а за някои преградни стени може да е половин тухла-12.5 см .
Ако бъркам, поправете ме , извънредно слаб съм по строителство, но това което написах ,така съм го запомнил.
MASTER - специалист
:D Не бъркаш , напълно прав си.
Hursa - майстор
Гипскартон отвътре на конструкция, по всички стени или само външните? Вътрешните стени какви са. Стъклопакетите с никоемисионно стъкло ли са. И пода не е изолиран освен на хола от към мазата. Колко стаи е къщата.
olelemaiko - специалист
Сега глей ко става.
Първо ша та съборят , после ша та построят.
MASTER - специалист
:D Долу горе е така.

Диагнозата е ясна, но всичко е малко пообъркано изначало и трудно ще се вкара всичко в ред без много сериозни главоболия.
nikolov333 - майстор
Тази къща за да е построена така с единични тухли, вероятно първоначално е била само лятна вила. При това положение трудно ще задържиш постигнатите температури, защото топлината няма къде да се акумилира. Да не говорим, че и в тухлен апартамент в тези студове у нас при минус 5гр. вечер на сутринта е около 15-16гр. ако вечерта не се топли въпреки, че съм сложил 5 см.фибран под замазката и таваните ми са с 10-см.вата в гипскартона и дограмите ми са пластмасови с двоен стъклопакет, а и съм в апартамент с изглед на изток и запад, но топля само с един климатик 18-ка и го спирам към 17 часа защото още не сме се нанесли и го топля колкото да работим през деня разни довършителни работи.
payov - специалист
Здравей sean-john ,според мен бързо ти изтиват стаите защото имаш гипс картон пред тухлите . Изкам да кажа че гипс картона се евява като преграда и няма как тухлите да се нагреят и после да да акумолират температурата обратно .

Тема "Стара къща с тухла 12см+10см EPS-изстива бързо!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: