Напишете въпрос свързан със санирането.
MASTER - специалист
Свиквай, добре е да знаеш, че водата в природата се движи единствено според физичните закони. Аномалии не могат да и влияят.

Винаги се движи отгоре надолу, на гравитачен принцип, и за да се намира там където я виждаш, със сигурност е влязла от някъде от където не би трябвало да влиза. И за да влезе - значи нещо някой някога е направил не съвсем както трябва и сега се е компрометирало. Втората възможност е някой да ти е направил магия за влизане на вода. Сам си избери кое е по вероятно.

Освен това щом веднъж си е направила път,водата ще си го ползва винаги при възможност. Или свикваш, че ще си върви от там, или взимаш мерки ;)

Мерките са да огледаш добре всички възможни места за появили се пукнатини, и за съвсем дребни фуги между различни конструктивни елементи и да отстраниш проблема. А може да отидеш на врачка и тя да ти каже направо откъде влиза водата, или направо да и заключи пътя с някое по яко заклинание. :prayer:
lpoik - специалист
Възможно е от някъде да влиза вода,но тази зима беше с много ниски температури и много хора се оплакват от влага по стените по пода.Има само едно обяснение,голямата разлика в температурите от вън и вътре за това се получава кондез.Аз също съм имал подобни проблеми когато вън е много студено.
8180 - майстор
MASTER написа:
Свиквай, добре е да знаеш, че водата в природата се движи единствено според физичните закони. Аномалии не могат да и влияят.

Винаги се движи отгоре надолу, на гравитачен принцип,
Закони много, а "гравитачния принцип" е само частен случай.
1. Водата в природата ни има три агрегатни състояния, които проявяват специфични волности.
Довечера си сложи лед в ракията и виж накъде ходи ледът.
2. На течната вода, която визираш, свободната й природна форма е СФЕРА, което предопределя капилярното движение НАГОРЕ.
3. В газообразно състояние изобщо няма предпочитана посока. :partyman:
lyubohar - майстор
lpoik написа:
Възможно е от някъде да влиза вода,но тази зима беше с много ниски температури и много хора се оплакват от влага по стените по пода.Има само едно обяснение,голямата разлика в температурите от вън и вътре за това се получава кондез.Аз също съм имал подобни проблеми когато вън е много студено.
Да,така е.
Обаче тази стая не се ползва и вратата и стои затворена,а парното е много намалено.
Имам едно подозрение-на долната част на дограмата е пробита дупка-3-4мм.за оттичане вероятно на конденз.
Отвън идва малко високо и може би връща навътре.Ще трябва да го проверя.
Иначе перваза е много добре замазан с някакъв светлокафеникав силикон и не се виждат цепнатини м/у изолацията и касата.
Ако трябва отново да го подмажа би трябвало да е доста рядко за да влезе навсякъде.
Нещо да препоръчате?
MASTER - специалист
Нищо няма да препоръчам, защото се оказа, че водата върви нагоре ........

Който както може да се оправя, аз бях дотук с този "форум" .....

Има достатъчно много "специалисти" , които нямат очи да видят че това на снимките е просмукана отвън вода, но могат да дават акъли, аз се чувствам съвършено некомпетентен....

Поне стана ясно, че тези петна са или от капилярна вода, или от леда на ракията. Обаче понеже капилярна вода може да има близко до източник на вода, а "професорите" доказаха, че вода в случая не влиза от никъде, значи е леда от на ракията.

Като за начало, да почнат да пият топла ракия, ще се реши проблема. Успех !!!
olelemaiko - специалист
MASTER написа:

Който както може да се оправя, аз бях дотук с този "форум" .....

Успех !!!
Мастър , ти на колко години си.Държиш се като обидено внуче.
Ти си казвай каквото имаш да кажеш , а хората ще преценят за какво иде реч.
Ако не могат да преценят , няма лошо. Толкова си могат.
Но не забравяй , че си обществено четен.Все на някой ще си полезен с мненията си.
Поне аз , те чета с интерес.
lyubohar - майстор
MASTER написа:
Нищо няма да препоръчам, защото се оказа, че водата върви нагоре ........

Който както може да се оправя, аз бях дотук с този "форум" .....

Има достатъчно много "специалисти" , които нямат очи да видят че това на снимките е просмукана отвън вода, но могат да дават акъли, аз се чувствам съвършено некомпетентен....

Поне стана ясно, че тези петна са или от капилярна вода, или от леда на ракията. Обаче понеже капилярна вода може да има близко до източник на вода, а "професорите" доказаха, че вода в случая не влиза от никъде, значи е леда от на ракията.

Като за начало, да почнат да пият топла ракия, ще се реши проблема. Успех !!!

Колега съфорумник,това е моя тема.Аз нямам отношение към постовете,които не Ви харесват.
Още повече,че и аз клоня към вода отвън.И затова питах с какво да опитам да го намажа за да спре влагата.
Ако искате да ми препоръчате някой препарат може да ми пишете на лично.
preslav - майстор
lyubohar написа:
Обаче тази стая не се ползва и вратата и стои затворена,а парното е много намалено.
Нещо да препоръчате?
С това трябваше да започнеш!
lyubohar - майстор
Е,от време на време се отваря.Но денем,когато няма никой заради куче се затваря.
Не се отваря и другата стая,но там температурата е нормална и няма такъв проблем.
Когато не се отоплява нормално разликата в температурата вътре и вън е по малка и условията за конденз са по малки.
Hoвoceлckи - майстор
Обаче се върна на конденза :wink: Аз малко се връзвам на този зазидан парапет, че е специфичен термомост. Плюс значително по-ниските температури тази година - ето ти не най-типични условия за конденз. Разчитам, че мастара повече не чете тази тема :-D ... (не за друго ами щото човекът не прави разлика между "аномалия" и "мистика" :wink: )

Тема "Следи от конденз може би." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: