Напишете въпрос свързан със санирането.
lyubohar - майстор
Здравейте пак.
Случаят е следния.
Купен апартамент.Цялостно преустройство от предния собственик.
Усвоени 2 тераси.Изградени стени от итонг 5см.на мястото на парапета на терасите.
Железният парапет е останал вътре в стената.Отвън санирана стената,вътре гипсокартон.
Дограмата-алуминиева.Перваза вътре от мрамор 10мм.
Следи по мазилката и боята.Не ми се вярва да е от теч на тръбите на парното.
По скоро някакъв конденз,но външно не се вижда влага.
Възможно ли е вътре метала от парапета да прави конденз?

Прикачен файл

20170219_141316.jpg

Прикачен файл

20170219_141231.jpg

Прикачен файл

20170219_141208.jpg
djendov - специалист
Какво означава "саниране"?
под твоята тераса какво има?
Само стената ли е "санирана" , или и пода?
И това с парапета не го разбрах. Уж на негово място е итонга, пък после бил останал в стената..
Hoвoceлckи - майстор
Кондензира водата съдържаща се във въздуха. До колкото разбирам парапета няма контакт с въздух?
lyubohar - майстор
Тя терасата вече е усвоена в стая.
Под стаята е терасата на съседа.Там няма изолация.
Само на изградената стена има изолация.
Просто парапета е останал вътре в зидарията.
Наистина няма контакт с въздуха.
Отвън под дограмата е добре измазано със някакъв силикон и не виждам как може да влиза вода.
В другата стая го няма този проблем.
Там е същото изпълнение.
olelemaiko - специалист
Това май не е конденз. Тази влага идва от вън на вътре.Някъде протича-просмуква вода , между изолацията и зидарията от итонг.Намерила си е пътечка водата.
Другия вариант за конденз е , да се просмуква студен въздух между изолацията и итонга , и да държи студена стената.
zdravcho - специалист
И на мен не ми прилича на конденз, а като да избива от самата стена или както казва колегата
olelemaiko написа:
Тази влага идва от вън на вътре.

Казваш
lyubohar написа:
..вътре гипсокартон.
- как е монтиран тоя гипсокартон? Директно върху итонга, с греди и носачи, има ли изолация между него и стената, над тебе какво има? От някъде влиза вода и мокри гипсокартона.
lyubohar - майстор
Нямам представа как е гипсокартона.Така е купен апартамента.
Даже не съм сигурен,че има гипсокартон.Не вярвам да има някакви греди и носачи,защото дебелината на стената
е не повече от 15-18см.
Над стаята е балкон.По тавана няма следи от влага.
Само под прозорците.Имах съмнение,че понеже дограмата е алуминиева и доста отдавнашна
да е конденз от нея,но не са забелязвали влага по перваза под прозореца.
Просто аз не живея там,а младите не обръщат особено внимание на такива подробности.
Hoвoceлckи - майстор
Ще се смеете ама има някаква аномалия тази година. Появила се е и при мен някаква влага под PVC прозорец. Имам вътрешна изолация фибран от поне 7-8 години. До сега не е имало никакъв проблем. Странното е, че е само в единия край :?
MASTER - специалист
Аз съм готов да се обзаложа, че отнякъде отвън между прозореца и стената под него влиза вода.

Мъничко, но влиза.

От къде точно - няколко възможности има, но по снимка няма как да се определи.

P.S. Hoвoceлckи, това не се нарича аномалии, а в общия случай - калпави монтажи и безумни конструктивни решения
Hoвoceлckи - майстор
Щом казваш ... След десетина години, от целия етаж, само в едно ъгълче ... Малко пресилено ми звучи генералното тиумозаключение ти, но съм свикнал на такива ...

Тема "Следи от конденз може би." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: