Напишете въпрос свързан със санирането.
plamen6703 - майстор
Yanaki Nikolov написа:
Приятел, за първи път чувам за проектанти, които да се викнат преди майсторите. Аз разчитам на майсторите да дават мнение :) Даже не знам къде да търся такъв специалист :-D :-D
Не е проблем, че за пръв път чуваш за проектант преди да викнеш майсторите. Твоят мезонет се е появил първо на масата на проектанта и след това под негов надзор майсторите са го изпълнили. Въпроса е какво е поръчано на проектанта и колко е гледал строителят като сума да му излезе мезонета, че да е по на сметка да ти го продаде :)
Разчитай и на проектанта и на изпълнителите на проекта, това е моят съвет, а виждам, че вече предложенията са започнали с какво и как да изградиш топлоизолацията.
Такъв специалист се търси в архитектурните агенции, примерно в София, ако си от София и не е за пренебрегване.
Още един път успех и дано вземеш правилното решение.
Pooh - майстор
MpbcHuka написа:
Ако може аз да попитам за бетон, външни стени на жилищният блок ...
Какъв би бил най-добрия начин за вътрешна топлоизолация на тези външни стени, а и на целия таван в апартамента?

Благодаря предварително!
Каменна вата, 70кг/м³ или по-тежка, минимум 5 см. дебелина (препоръчително е - около 10) и гипсокартон на конструкция. Ако се налага - пароизолация, между ватата и картона.
Yanaki Nikolov - помощник
Сега да попитам, някой запознат със системата на Итонг- Мултипор 5 см? Дават, че материала е дишащ и в двете посоки. Дали е добър вариант?
8180 - майстор
Yanaki Nikolov написа:
Сега да попитам, някой запознат със системата на Итонг- Мултипор 5 см? Дават, че материала е дишащ и в двете посоки. Дали е добър вариант?
Това при вътрешна ТИ не е особено предимство.
Тя и ватата е дишаща, но често се налага пароизолация точно заради това.
Yanaki Nikolov - помощник
8180 написа:
Yanaki Nikolov написа:
Сега да попитам, някой запознат със системата на Итонг- Мултипор 5 см? Дават, че материала е дишащ и в двете посоки. Дали е добър вариант?
Това при вътрешна ТИ не е особено предимство.
Тя и ватата е дишаща, но често се налага пароизолация точно заради това.
l
Ами не съм специалист, но на сайта на продукта multipor свалят буквално звезди за тая изолация. Има и някакво видео как свалят 15 годишна вътрешна изолация с multipor и няма никакви повреди от вътрешната страна на стените. Някой майстор да е работил с този материал или някой да си е слагал такава вътрешна ТИ?
Hursa - майстор
Цитат от https://www.ytong.bg/multipor_toploizolacia.php
"В Европа MULTIPOR се използва вече 15 години като с иновативния материал досега са изолирани над 4 милиона кв.м. площ. България е втората страна в света, в която се произвежда иновативният материал."
Доста са некоректни според мен с това сваляне на звезди. След като материала се използва от 15 години вече - как така за цяла Европа са изолирани с него едва около 40 хиляди жилища. След като е толкова добър и използван от 15 години, защо сме едва втората страна в света, която произвежда "иновативният материал".
Yanaki Nikolov - помощник
Hursa написа:
Цитат от https://www.ytong.bg/multipor_toploizolacia.php
"В Европа MULTIPOR се използва вече 15 години като с иновативния материал досега са изолирани над 4 милиона кв.м. площ. България е втората страна в света, в която се произвежда иновативният материал."
Доста са некоректни според мен с това сваляне на звезди. След като материала се използва от 15 години вече - как така за цяла Европа са изолирани с него едва около 40 хиляди жилища. След като е толкова добър и използван от 15 години, защо сме едва втората страна в света, която произвежда "иновативният материал".
Точно за това се чудя и аз, за това и питам дали някой има впечатление от продукта ?
8180 - майстор
Yanaki Nikolov написа:
Точно за това се чудя и аз, за това и питам дали някой има впечатление от продукта ?
Мисля, че Колегата gechev ги следи и проучва внимателно - конкуренти са.

На бърз преглед и на мен не ми хареса представянето на Мултипор - доста ме смущава обявената Ламбда. За "дишането" писах.
Yanaki Nikolov - помощник
8180 написа:
Yanaki Nikolov написа:
Точно за това се чудя и аз, за това и питам дали някой има впечатление от продукта ?
Мисля, че Колегата gechev ги следи и проучва внимателно - конкуренти са.

На бърз преглед и на мен не ми хареса представянето на Мултипор - доста ме смущава обявената Ламбда. За "дишането" писах.
Ламдата на вата + гипсокартон 5 см. по-добра ли е ?
8180 - майстор
Yanaki Nikolov написа:
Ламдата на вата + гипсокартон 5 см. по-добра ли е ?
Ако се вярва на Итонг, са практически еднакви - все ок. 0,04, но Мултипор е разновидност на газобетон и малко ме съмнява.

Тема "Вътрешна ТИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: