Напишете въпрос свързан със санирането.
Деян
Не си санирайте жилищата ако са в панелки. Само ако са къщи или се санира цялата сграда. Съвет от мен. До 1-2 години ще започне масовото саниране, при което ще има 10-15 консултантски фирми, които ще уреждат, материали, фирми, взаимоотношения и т.н.
За да бъде качествено направен един блок, той се избушва целия и остава само панелите. Всичко останало се сменя!!! Тръби за вик, парно, изолации и т.н. Т.е. искам завоалирано да кажа, че тия, който сега са си направили ремонт след няколко години искат не искат ще го правят пак.
И... тия пари, които държавата УЖ отпуска ще идат за фирмите, които организират процеса по саниране.
След 5 години, което жилище не е минало през тия процедури ще бъде задължавано чрез закон и т.н.
Казвам ви го да си правите сметка. Лек ден и успех на сайта.
гига
Добре е казано, но има един проблем:
Как ще накараш целия блок да си санират жилищата?
Колко от съседите ти ще намерят пари за качествено саниране?
Само в големите градове се предвиждат така наречените програми за енергийна ефективност и няма изгледи в близките години за малките градове.
Има една програма (не мога да се сетя в момента за пълното име). Като цяло идеята е хубава, но до тук. Отиваш в банката за заем по тази програма, там ти казват с кои фирми работят и щеш не щеш трябва да работиш с тях. След края на санирането минава специалист и от неговата оценка зависи дали ще получиш 20% безвъзмездно от сумата която си похарчил за саниране на жилището. От друга страна лихвата за този вид заем е по-голяма от лихвата на един потребителски кредит.
При тези условия кой ще се реши да си санира панелката, защото ще получи сертификат А или Б и държавата ще го освободи от данък сгради за 10 или 5 години.
Деян
Тия 20% ще отидат за консултантските фирми, нали това казвам. В момента е неизгодно, а за в бъдеще ще е задължително. А тия 10 год. данък сгради е подигравка.
Стефан - майстор
Всичко е добре,но докато чакаме в България на всяко нещо да му дойде времето и да студуваме,то може живота да свърши.Добре е да се предупреждава за нещо,но къде е гаранцията,че това ще стане точно така.Ами ако не стане!Тогава?И ако човек си стиска парите и икономисва за по-други времена,току-виж инфлацията ги е стопила.
donchoddd - помощник
Деян мислиш ли че сега ако си санирам жилището и след 1-2 години започне масово саниране на целият блок ще ми съборят моята изолация и ще ми направят те за да мога да си платя и аз както всички от входа ?

Тема "за санирането" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: