Напишете въпрос свързан със санирането.
nokoniko - специалист
Здравейте - имам нужда от съвет. Живея в къща санирана с 5 см. ЕПС, с поставена мрежа и шпаклована, но още не съм поставил основната мазилка. Доволен съм от изолацията, защото в къщи е топло, но.......изникна проблем. Комшиите около мен са вързали помияри във всеки двор и нощно време трудно се спи, защото или кучета лаят, или петли кукуригат/от 4.00 сутринта се почва/....Абе, какво да ви кажа-развито комунистическо общество. Когато им кажеш, че пречат и не може да се спи -ТИ СЕ СЪРДЯТ и ти ставаш лошият. Та решил съм преди да сложа мазилката да увелича дебелината на изолацията с цел увеличаване звукоизолацията. Да сложа ли още 5см. ЕПС или 2-3см. фибран. Какво ще ме посъветвате? :?
plamen6703 - майстор
Освен да махнеш дограмата и да зазидаш отвора :-D Стъклата на прозорците явно не ги броиш за нещо, което пропуска звук :-D
На село е хубаво, че кучета лаят и петли кукуригат... значи има живот... Радвай се на живота и лаят на кучетата и кукуригането на петлите да са ти проблема. Някоя сгодна комшийка няма ли, преди лягане да ти изпие тока, че да спиш като къпан :-D
Hursa - майстор
Не е много ясно - какво общо има комунистическото общество с така описаната картина, независимо дали развито или не. Но ЕПС и ХПС имат много слаби звукоизолиращи способности. Само с мазилка - ефекта ще е още по-малък. Може да се постави вата по плътна и тежка. На конструкция в случая , сайдинг което наричат - не знам дали ще може да се монтира. За лепене - ако се слага по плътната и тежка вата върху вече поставения слой изолация - може да се появят проблеми (може би).
Но вероятно основно "шумът" в случая прониква през дограмата - смяна на стъклопакета с троен или поне двоен с различни по дебелина стъкла или едното стъкло - "триплекс", по-добри уплътнения евентуално. Или външни щори, а по-добре плътни "кепенци". (И никакво отваряне на прозорците нощем :))

Тема "звукоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: