• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
muhala - майстор
На западната страна си сложихме 4+6мм на Шуко. Няма такава изолация :) :supz:
Svetoslavoff1 - майстор
nikolov333 написа:
Това за издраскването отвън си е точно така, но при 4мм стъкло и се получава даже и при внимателно почистване.. Аз го играх тоя филм, но после сложих 6мм и с него няма проблем..
На 6мм покритието е по-добро от това на 4мм? Аз си мислех, че технологията за полагане на отразяващия слой не зависи от дебелината на стъклото.
nikolov333 - майстор
Явно е така..4мм може би става само ако покритието му е затворено в стъклопакета.
preslav - майстор
За мен всичките тези Ка, Ма, Тралала стъкла са писък на модата, приписват им се вълшебства, които в един момент могат да се окажат по-скоро недостатък.
Вярно е, че съм и доста консервативен, но предпочитам доказалите се във времето технологии. Не съжалявам, че преди повече от 10 години сложих трислоен стъклопакет от обикновени стъкла, както стъката са обикновени, така като гледам с едното око през стъклопакета, а с другото през отворената врата се вижда разлика в синьото на небето, какво влиза и излиза в стаята не знам, но следващите стъклопакети ще са пак трислойни от обикновено стъкло.
naB4o - специалист
Зависи какво се търси, шумоизолация, топлоизолация, максимална осветеност, трябва да сд подходи към конкретен пакет. Аз заложих на 42 мм, като това беше почти максимума, който можеше дс поеме профила. Търсих и голяма термоизолация и поръчах 4С/Б/Ка, като уж най-доброто, НО 4С затъмнява помещението. Между стъклата добавих газ аргон и сложих пвц/тпс дистанционер (топъл кант).
За да си правя сметки и заключения ползвах този сай - yourglass.com, или нещо такова беше. правих конфигурации с различни дебелини, видови и газове. За шумоизолация - разлипни дебелини на стъклата.

Относно провисването - височината където беше 160 см, направих малки прозорчета над отваряемите крила, за да стане по-малка отваряемата част, и по-леко крилото. Пакета на крилото падна с не малко и беше около 20 кила. Обкова ми е сигения ауби, като ми хвалеха и Мако. Не съжалявам за избора си :)
Hursa - майстор
Svetoslavoff1 написа:
Хич не е мижаво зимното слънце, както писа някой по-горе. Югозападни стаи в апартамента ми, добра ТИ и не е нужно да включвам отопление, когато Слънчо грее.
Когато слънцето не е скрито от облаци или мъгла, действително зимата греенето му не е много по-слабо. Разликата между лятото и зимата е - че зимата лъчите попадат върху земната повърхност под по-малък ъгъл и затова я нагряват по-слабо. А също така и периода, през който грее (денят) е по-кратък. Действително греенето е малко по-слабо поради относително по-дебелия слой атмосферен въздух, който трябва да преминат лъчите зимата, за да достигнат земната повърхност, за това разсейването е по-голямо. Чувствително влияе на слънцегреенето това, че зимата облаците и мъглите са по-често явление по сравнение с лятото.
Всъщност в слънчеви дни, слънчевата енергията, която „пада” върху вертикални повърхности с южно изложение – стени, прозорци – зимата е значително повече, по сравнение с лятото. Източните и западните прозорци и стени зимата са „по-ощетени”, поради по късия ден. Докато за южните скъсяването на деня влияе много по-слабо. Допълнително – ако е заснежено – разсеяната светлина (енергия) която постъпва зимата през прозорците е повече.
Мисля, че във форума не е съвсем изяснено как работи нискоемисионното (или така нареченото к-стъкло). А също така и нискоенергийното или т. н. „всесезонно” или „4-сезона”. Наистина – в наше време е добре да не се доверяваме на рекламите и рекламни проспекти. Но от тези стъкла действително има голяма полза (според мен), разбира се те си имат и недостатъци. В рекламните проспекти просто завишават до някаква степен ефекта им. Особено на „всесезоните” или „4-сезона” (които са и чувствително по-скъпи). Преди време т. н. к-стъкла бяха относително много скъпи. Но сега – това нискоемисионно покритие оскъпява стъклата относително малко, а ефекта от него е голям. Имайки предвид, че много голям процент от топлината се губи през стъклопакета – това негово оскъпяване (с поставянето на "к-стъкло" в стъклопакета вместо едно "обикновено"), спрямо ефекта, който се постига е може би най-евтиното топлоизолиране на помещенията като цяло – в сравнение със всички други топлоизолации по критерии – цена/ефективност.
root666 - специалист
Профила Алупласт добър ли е? Направи ми впечатлени, че външните камери са бели, а вътрешните сиви, да не е рециклиран?
root666 - специалист
Един бърз въпрос към dограмаджиите, при профил Райнер Оптима http://www.vip-plast.com/%D0%B4%D0%BE%D ... 0%BC%D0%B0

Двоен прозорец (145х133) с две отваряеми крила (май са по 67 см), колко ще е ширината на стъклотона отваряемото крило, дали ще мога да ползвам дървени щори със ширина 60 см, които имам?
  • 1
  • 2

Тема "Шумоизолираша дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: