• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
root666 - специалист
Трябва да поръчам дограма за панелния апартамент от схемата по-долу:

Изображение


Искам да е с троен стъклопакет с 4,5 и 6 мм дебелина на стъклата.


Досега бях в две фирми и като почнат Ми то ще стане много тежък и ще провисне,


и някак си не мога да им се доверя.

Какви профили и обков бихте препоръчали за Пловдив, които да носят такъв стъклопакет? Някои ми казват че могат само до 32 мм стъклопакет, то така въздушната междина става много малка, иска ми се да е поне 40 мм...

Отделно ми препоръчват Кас стъкла и високоенергийни стъкла, за северните прозорци съм съгласен за К, но ако сложа и от двата вида на южнит епрозорци, няма ли да намалее много светлопропускливостта?
preslav - майстор
Аз съм с трислоен стъклопакет с еднакви по дебелина стъкла - не им знам дебелината, но със сигурност 6 мм. е излишно много. Ефектът като топло и шумо изолация е много добър - няма база за сравнение с двойния стълопакет.
По отношение на К стъкла и техните производни нямам лични наблюдения, но ми звучи логично мнението на човек занимаващ се с производство на дограма - не си слагай на южните стаи стъкла, които задържат топлината в стаята, зимно време дори и да има слънце то е ниско и ефектът от задържането на топлината е минимален, в замяна на това лятно време ще имаш проблем с охлаждането. За северните стаи тази логика не важи, но там изобщо няма никаква логика, ако е чист севера слънце не влиза нито сутрин, нито вечер.
Като ти гледам чертежа си оставил прекалено много отваряеми прозорци - замисли се дали ти е нужно - 20 квадрата стая се проветрява без проблем през стандартна балконска врата.
root666 - специалист
Така е, но не искам да я правя двуосна вратата, че е тежка.
Jacomo - специалист
Северните няма какво да ги мислиш - троен с К стъкло. Ще изолира добре зимата, а лятото няма да има парников ефект, защото не се огрява.
За южните троен с 4 сезона и/или допълнително засенчване (например тенти). Все пак в Пловдив лятното слънце не прощава на юга и югозапада :hot:
bat_danio - специалист
За стъкла акъли няма да давам, според мен може ка и на спалнята под тераса е!!! Определено е по шумо изолирано с 3 слоен пакет. Единствено имах леко провисване след време на една голямшка врата (85х230) но се откоригира с презакамяване и това е... вратата е двуосна профила е бял бауфен 6 камери - евтинжос. Да тежки са стъклата лично ги катерих по стълбите ама няма да ги носиш на гръб след поставянето.... на другите терасни врати( имам още 3 на етажа) са с по 3 панти ( 2 горе и една долу или една посредата горе и долу няма проблем и в двата случея)и едносно отваряне и проблем не е имало. Успех
Hursa - майстор
preslav написа:
По отношение на К стъкла и техните производни нямам лични наблюдения, но ми звучи логично мнението на човек занимаващ се с производство на дограма - не си слагай на южните стаи стъкла, които задържат топлината в стаята, зимно време дори и да има слънце то е ниско и ефектът от задържането на топлината е минимален, в замяна на това лятно време ще имаш проблем с охлаждането. За северните стаи тази логика не важи, но там изобщо няма никаква логика, ако е чист севера слънце не влиза нито сутрин, нито вечер.
Не бих се съгласил с такова мнение, дори от човек занимаващ се с производство на дограма. Стъклопакет с нискоемисионно стъкло – намалява топлинния поток през стъклопакета (основно). Т. е. ако вътре е по-топло зимата – ограничава топлинните загуби през стъклопакета. Ако лятото е по-топло отвън - ограничава притока на топлина отвън през стъклопакета. В малка степен има негативен ефект лятото – повърхностите в помещението, ако са значително по-нагрети от директно слънчевото греене например, излъчват повече, както в помещението, така и в посока на стъклопакета. Тогава по-добре изолиращия стъклопакет с нискоемисионно стъкло би ограничил изтичането на този лъчист топлинен поток навън. (Ако работи климатик и вътре е хладно такива повърхности няма да са силно нагрени, най-вероятно.) Лятото при южно изложение слънцето е сравнително високо в часовете, през които огрява южните стени. Поради това слънчевите лъчи попадат на тези стени под по-малък ъгъл, съответно през южен прозорец ще влиза по-малък лъчист поток, ще се огрява по-малка част от вътрешното пространство (отражението от стъклата също ще е по-голямо). Поради относително широката тераса пред спалнята и високото слънце - прозореца ще бъде засенчен почти през целия ден (сутрин ще е засенчен от ниското слънце от издадената стена на южната детска). Затова може би е добре да използвате навсякъде стъклопакет с нискоемисионно стъкло, дори две при троен стъклопакет. Може би с неголяма козирка над прозореца на южната детска, която да го засенчва от обедното слънце лятото, но без да го засенчва зимата.
Но темата е за шумоизолация – троен стъклопакет от стъкла 4/3/5 мм, или дори 4/3/4 няма да отстъпва много по-отношение на шумоизолацията на стъклопакет 4/5/6, но пък разликата в масата им ще е значителна. Двоен стъклопакет с външно стъкло – триплекс от 3 милиметрови стъкла също по шумоизолиращи характеристики ще е близък до „тройния” с различни по дебелина стъкла.
nikolov333 - майстор
У нас сложих 2х6мм на окачената фасада с еталбонд, общо 15м2, като външното е сиво-огледално, а второто е Ка съкло. Не знам колко им е делителя, но е максимум 18мм. Стъклата са лепени към рамката им и стоят пред фасадата. Определено не чувам нищо от шума на улицата, а сме на първи етаж..
Зимата отоплявам почти целия апартамент 85м2 с един климатик 18-ка.. :-D
root666 - специалист
Да, за южната детска мисля външна ролетна щора цяла за спасяване от летните жеги, но не искам да се лиша от топлината и светлината на зимното слънце със стъклопакет 4 сезона отвън...
Svetoslavoff1 - майстор
Хич не е мижаво зимното слънце, както писа някой по-горе. Югозападни стаи в апартамента ми, добра ТИ и не е нужно да включвам отопление, когато Слънчо грее.
ДОбре си се ориентирал към външни щори - ще спират греенето денем през лятото и ще запазват топлото зимата, поне вечер.
На 4 сезонното специалният слой е от външната страна, поне така са ми казали фирмаджии и има опасност от издраскване при грубо и невнимателно почистване отвън.
nikolov333 - майстор
Това за издраскването отвън си е точно така, но при 4мм стъкло и се получава даже и при внимателно почистване.. Аз го играх тоя филм, но после сложих 6мм и с него няма проблем..
  • 1
  • 2

Тема "Шумоизолираша дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: