Напишете въпрос свързан със санирането.
tntcom - специалист
Здравеите. Предстои ми да слагам фибран под гранитогрес външно на прозоръчни первази и за изолация на терасите отвън. За първи път ми е така че съм в дилема, кое да предпочета за по-устоичив във времето материал. В магазина ми казаха че с тази пяна ставало да се лепи всичко и отскоро много я ползвали и били доволни.
Някъде из форума по темите четох коментари и също добри отзиви от пяната по фибран. Придума ме и си купих един флакон който се равнявал като за 2 торби лепило. Не намерих подобна тема тук и за това отварям тази за дискусия.
Та въпроса ми е по технологията. 1. Опенвам фибрана и го залепям. 2. Замазвам с лепилото отгоре правя гребен и втривам мрежа. 3. Пак лепило на гребен и поставям гранитогреса. 4. Фугирам и съм готов. А кога трабва да нивелирам? Когато поставя фибрана тази пяна не залепва ли веднага-търпи ли корекция за нивелиране?
preslav - майстор
tntcom написа:
Здравеите. Предстои ми да слагам фибран под гранитогрес външно на прозоръчни первази и за изолация на терасите отвън. За първи път ми е така че съм в дилема, кое да предпочета за по-устоичив във времето материал. В магазина ми казаха че с тази пяна ставало да се лепи всичко и отскоро много я ползвали и били доволни.
Някъде из форума по темите четох коментари и също добри отзиви от пяната по фибран. Придума ме и си купих един флакон който се равнявал като за 2 торби лепило. Не намерих подобна тема тук и за това отварям тази за дискусия.
Та въпроса ми е по технологията. 1. Опенвам фибрана и го залепям. 2. Замазвам с лепилото отгоре правя гребен и втривам мрежа. 3. Пак лепило на гребен и поставям гранитогреса. 4. Фугирам и съм готов. А кога трабва да нивелирам? Когато поставя фибрана тази пяна не залепва ли веднага-търпи ли корекция за нивелиране?
Не ми е много ясна идеята ти за фибран и гранитогрес отгоре, но пяната е много добро решение за неравни повърхности и неудобни места. След поставянето на плоскостта от фибран имаш 10-15 мин. в които можеш да разместваш, нивелираш, нагаждаш - аз използвам това време, за да сложа 5 дюбела, но не ги набивам напълно, а един по един докато се получи нивелация/отвесиране. След като съм фиксирал плокостта с дюбели пяната продължава слабо да надува, но не избутва фибрана - после следващата плоча по същия начин, като се водя от първата.
Последна промяна от preslav на ср май 10, 2017 6:00 am, променено общо 1 път.
tntcom - специалист
Значи става въпрос за фибран навсякъде около рамките на прозорци и балконски врати.
Гранитогрес само на первазите под прозорците, навместо пластмасови шаблони.
Нанякои первази замазката им е здрава -

Изображение

- и мисля с пяна да нивелирам 2см фибран, а отгоре лепило на гребен с мрежа, и после да лепя гранитогрес.

На други влагата си е казала думата и вече им изкъртих замазката-

Изображение

та се двоумя дали да не ги карам с циментово лепило от-до или и пяна ще стане, или да не изкъртя навсякъде.

Изображение

Тук се съединява с терасата която ще бъде остъклена след време , но засега ще изолирам с фибран.

Изображение

и другата-

Изображение

:drinkers:
preslav - майстор
За този обем работа и гладки основи бих ползвал лепило на гребен. Особено около прозорците и при тази дебелина на фибрана пяната ще те затрудни.
tntcom - специалист
Благодаря за съвета.
В близките 2 до 5 години ще остъкля тераси и ще поставя 10см ЕСП по външната фасада.
Тази година са прозорците с 1 и 2см ХПС, терасите и таваните 4см ХПС. Терасата мисля да облепя първо стените с пяна, а около дограмата после с лепило, че да знам колко фибран ще напасвам. Ще стане шарено ще има с пяна и с лепило. :-D
preslav - майстор
tntcom написа:
Благодаря за съвета.
В близките 2 до 5 години ще остъкля тераси и ще поставя 10см ЕСП по външната фасада.
Тази година са прозорците с 1 и 2см ХПС, терасите и таваните 4см ХПС. Терасата мисля да облепя първо стените с пяна, а около дограмата после с лепило, че да знам колко фибран ще напасвам. Ще стане шарено ще има с пяна и с лепило. :-D
С пяната се работи бързо и чисто, но си има леко раздуване, което ти казах как избягвам, около прозорците, особено при тези дебелени на изолацията е практически неудобна. Преди да започнеш да шпакловаш се огледай за особеностите на полагане на мрежата около прозорците и внимавай с избора на лепило.
lov - майстор
И другото. На прозорците дето остават на външната фасада и няма да остъкляваш от горе им сложи откапна лайсна. Завчера в бурите се псувах що не съм го направил така. Дъжда навяваше по фасадата и после всичката вода от горе се стичаше по джама.
preslav - майстор
lov написа:
И другото. На прозорците дето остават на външната фасада и няма да остъкляваш от горе им сложи откапна лайсна. Завчера в бурите се псувах що не съм го направил така. Дъжда навяваше по фасадата и после всичката вода от горе се стичаше по джама.
Има резон в това, което казваш, но сегашните водооткапи са едни големи парлами, да не говорим, че е хубаво откапването да не е върху долната дъска на прозореца. Аз бих сложил малки навесчета, които да надстърчат сантиметър два от фасадата.
Предполагам и при теб не е неизпълнимо такива навесчета да се сложат сега.
lov - майстор
Аз бях ги взел още като почнах да изолирам къщата. Преди това съм гледал, че на вън всички така ги правят само дето тука в България гледаме да минем тънко. :) Ма какво се замотах и пропуснах да ги сложа. Не че после не ги вложих на челото на една тераса и макар и калпави колкото изкарат. А на прозорците те са точно за такива случаи кога навява силно и водата стича по фасадата.Поне да не минава и през джама. Все пак това са екстрени ситуации и чак толкова не е нужно да се вглеждаме. какво като капе на подпрозоречния камък. Нали и на него това му е работата. Стряхата в нормални условия си върши работата. А разликата с един ъгъл с мрежа и такава лайсна не е голяма.
tntcom - специалист
[/quote]
... и внимавай с избора на лепило.[/quote]

В какъв смисъл, не е ли все едно, само да е студоустичив флекс? :supz:

За откапващи лаисни си нямам идея. :?

Тема "Лепене фибран с пяна или лепило" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: