Напишете въпрос свързан със санирането.
tntcom - специалист
EDI написа:
Вземи си пистолет и пистолетна пяна, не се мъчи с ръчния флакон.И не гледай какви квадрати пише, никога не излизат.Пяна има всякаква, повечето са хубави.Търси ИНСТА СТИК, ТИТАН също е добра, СТ84 работи добре.Не си вземай СУДАЛ, рехава е и няма никаква плътност.Най-нисък обем дава ИНСТА-та и стяга най-бързо, в общи линии е най-доброто с което аз съм работил из между 5-6 модела пяна.Не, че разликите във времето са кой знае какви.След 2-3 часа спокойно можеш да работиш върху плоскостите.Дюбели не ти трябват.нанасяй повечко пяна - правиш пълна рамка на плоскостта, като запълваш стабилно и в рамката, няма да ти мръдне и 200 години.Миналата есен за последно обръщах такъв прозорец с XPS.Освен това, купи си плоскости, които не са гладки.Има рошави и такива, които повърхността е на вафлички.
Това и си мисля да направя. Избирам пистолет, има ли да препоръчате някой читав без голяма надценка? :?
Пяната е ИНСТА СТИК, а фибрана зелен и гофриран като вафла. Синия ми се струва мек крехък и много се гъне, някак си рехав. Ще го снимам утре на светло.
preslav написа:
Да, за професионалисти дюбели не трябват, но за аджамии съм обяснил за какво са - удобство за жълти стотинки.
За дубелите все още не съм се решил. Отдолу са тухли и може да се оронят, напукат, натрошат и пр. #-o
tntcom - специалист
Всъщхост сетих се един вариант с дрелката, но свредлата са ми с сдс+ захват от компекта на перфораторчето, дали ще им се увреди хвата. То и дрелката си има опция удар. До колкото ми е известно е посредством съчма, а на перфоратора е бутало. Дали да не и вклуча удъра, че голям зор ще падне и за свредлата.
EDI - майстор
За тази работа ти стига евтин пистолет, има за 10-15 лева достатъчно сносни.
preslav - майстор
tntcom написа:
Всъщхост сетих се един вариант с дрелката, но свредлата са ми с сдс+ захват от компекта на перфораторчето, дали ще им се увреди хвата. То и дрелката си има опция удар. До колкото ми е известно е посредством съчма, а на перфоратора е бутало. Дали да не и вклуча удъра, че голям зор ще падне и за свредлата.
Какъв ти е проблема с перфоратора, точно за целта е машинката - за тухлата съм ползвал дюбел-пирон, но пирона го набивам след стягането на пяната. Пробвай и виж как ще се получават при теб нещата - при мен дюбелите не са за здравина, а за удобство.
tntcom - специалист
Ще ползвам за целта пяна и фибран както ЕДИ каза:

Изображение

Пяната ще поставам с плоскостите по терасите и за целта ще си взема пистолет, защото после мисля да си правя и таваните вътре по този метод. Само това за дюбелите ще трябва да проуча как ще стане, че засега ми е безизвестно. :?:
Ще започна от прозорците и май ще ползвам лепило заради площа и нивелирането. Предложете хубаво лепило.
preslav - майстор
tntcom написа:
Ще ползвам за целта пяна и фибран както ЕДИ каза:

Изображение

Пяната ще поставам с плоскостите по терасите и за целта ще си взема пистолет, защото после мисля да си правя и таваните вътре по този метод. Само това за дюбелите ще трябва да проуча как ще стане, че засега ми е безизвестно. :?:
Ще започна от прозорците и май ще ползвам лепило заради площа и нивелирането. Предложете хубаво лепило.
Предполагам вече си избрал лепило за шпакловане - него ще ползваш и за лепене. Флаконът, който си снимал не съм сигурен, че става за пистолет, но не ти пречи да го изразходваш с неговата си сламка - после ще споделиш кое ти е било по-удбно.
tntcom - специалист
Не, не съм избрал лепило. Превдлагаха ми баумакол флекс- УНИ, защото такова се намира. Аз търсих баумакол флекс-ТОП, но не намирам. Някакви други предложения ако има казвайте, че трябва да се започва.
Май флаконите от този тип нестават за пистолет. Както казват братята сърби "Нема везе-стави и бацай" :partyman:
preslav - майстор
tntcom написа:
Не, не съм избрал лепило. Превдлагаха ми баумакол флекс- УНИ, защото такова се намира. Аз търсих баумакол флекс-ТОП, но не намирам. Някакви други предложения ако има казвайте, че трябва да се започва.
Май флаконите от този тип нестават за пистолет. Както казват братята сърби "Нема везе-стави и бацай" :partyman:
Всички цитирани от теб лепила са за камънаци, а си има лепила за фибрани - предполагам има разлика и не става въпрос за цена, а за качества.
tntcom - специалист
preslav написа:
tntcom написа:
Не, не съм избрал лепило. Превдлагаха ми баумакол флекс- УНИ, защото такова се намира. Аз търсих баумакол флекс-ТОП, но не намирам. Някакви други предложения ако има казвайте, че трябва да се започва.
Май флаконите от този тип нестават за пистолет. Както казват братята сърби "Нема везе-стави и бацай" :partyman:
Всички цитирани от теб лепила са за камънаци, а си има лепила за фибрани - предполагам има разлика и не става въпрос за цена, а за качества.
Може и да е така, но препоръчайте вие някое от практиката си. :)
theagent - специалист
tntcom написа:
Не, не съм избрал лепило. Превдлагаха ми баумакол флекс- УНИ, защото такова се намира. Аз търсих баумакол флекс-ТОП, но не намирам. ...
Споменатите лепила са за теракот и гранитогрес. За лепене на топлоизолация на Баумит са Про Контакт, Дуо Контакт, Стар Контакт. Естествено, има и на други производители.

Тема "Лепене фибран с пяна или лепило" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: