Напишете въпрос свързан със санирането.
yanko78 - специалист
Здравейте, ще се нанасям в апартамент ново строителство и понеже в предишния много страдах от топлинни загуби, сега се чудя дали да се презастраховам с изолация на таваните. Не ми се иска да смъквам повече от 5 см, за това се чудя как е най удачно. Дали 5 см фибран или скара с гипсокартон и минера или каменна вата пак 5 см.?
tntcom - специалист
Аз смятам да си сложа 4см фибран, но защото съм последен етаж къща, а покрива не се знае кога ще изпусне , въпреки че го подновяваха миналото лято. За мен тази вата е по-скоро като гъба и не уплатнявали нагревателно тяло, тя по-скоро ще има попиващи функции и най-благоприятната среда за бактерии. :partyman:
yanko78 - специалист
Лелееее, позачетох се в една стара тема и направо ме блъсна главата. Това изолирането въобще не е проста работа - вата/фибран. Не съм вече сигурен, че с решенията които си мислих "вата/фибран" ще се получи. Даже взех да си мисля, че по скоро бих си навредил с упоменатите методи от мен
preslav - майстор
yanko78 написа:
Лелееее, позачетох се в една стара тема и направо ме блъсна главата. Това изолирането въобще не е проста работа - вата/фибран. Не съм вече сигурен, че с решенията които си мислих "вата/фибран" ще се получи. Даже взех да си мисля, че по скоро бих си навредил с упоменатите методи от мен
Цитирай я тази стара тема, че и ние да понаучим нещо. Аз от немай къде и от незнание сложих 3 см. фибран на всички тавани (последен етаж). Оригиналната мазилка ми изглеждаше много слаба и реших да не и разчитам, просто дюбелирах през нея в плочата. Вече не помня колко години минаха 5-6-7 и не е имало проблем с изключение на това, че в една от стаите налетях на дюбелите на "Видира" и се наложи да ги сменя. Ефектът от фибрана е повече от забележителен, стаите изведнъж се стоплиха, дори и онази, на която по-рано и викахме хладилника.
Не знам какво теб те е стреснало по отношение на фибрана (използвам това име за всички XPS), вероятно глупостите, които се пишат, че зад него щяло да се образува мухъл - ами полагам усилия в тази посока, ама не ми се получава. За ватата не смея да твърдя нищо, защото никъде не съм я ползвал, но според мен тя е хигроскопична т.е. рано или късно престава да е изолатор, а също така може да се окаже идеален инкубатор за всевъзможни гадини.

Тема "Избор на изолация за таван?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: