Напишете въпрос свързан със санирането.
conrad - напреднал
В този апартамент живеят хора, не могат да си позволят да го чакатсвише! Още в началото се разбрахме всичко да е готово до средата на Май!
Гост - специалист
Не можели да си позволят да чакат. Като не могат да чакат- да си го направят сами. Нали и форума така се казва.
Ех, едно време клиентите гледаха майсторите като писани яйца и се отнасяха с тях като с крале. Сега- само капризи и само знаят да искат.
conrad - напреднал
Господине , този свят се движи от парите и времето! Аз загубих и двете покрай този човек!
Колко хора, непрофесионалисти могат да се спускат по алпииски способ за да си го направят сами?

Моля не забърквайте подобен тип егоизъм и шовинизъм в темата
radius - майстор
Не се връзвай, господина се бъзика.
Гост - специалист
Е, само шовинист не бяха ме наричали. Поне краен националист да бях :lol:
Какво да ти кажа- пил си една даже не студена, ами леко хладка вода ~270 лв. :drinkers:
Със съдилища няма смисъл да се занимаваш за тези пари...
Аз и още няколко приятели изгоряхме с по няколко хиляди лв.(при мен ~7000)от един тарикат и въпреки, че имаме разписки, че ни ги дължи тези пари- имаме да вземаме... Същият наглец няколко човека го осъдиха успешно, в следствие на което олекнаха с още 200 лв. за разходи по адвокати...
И малко по и извън темата- познавам доста алпинисти и пещерняци, работещи височинна работа и сред тях няма мошеници и измамници- всички са точни. Къде го намери тоя- не те знам.
Гост - специалист
radius написа:
Не се връзвай, господина се бъзика.
Така е, ама на човека не му е до бъзик и не се усети.
Chefo77 - майстор
djendov написа:
Май наистина ще се окажа идиот, щом продължавам да споря с теб...

https://pravatami.bg/17097

https://infolaw.bg/ДОГОВОРНИ-ОТНОШЕНИЯ-(27,1,law=209)

Пуснах втория линк, защото явно на теб трябва повечко да ти се обеснява.
Ако и сега не се сетиш сам, как може да си получиш парите...
Да..с малка уговорка за лимит на тази сума, но и едва ли отворилия темата ще го е превишил.

Оф...все пак си мисля, че може и да не схванеш...айде още един жокер:
Едва ли автора е единствения опарен. С тази тема е много лесно да се намерят още няколко " свидетеля".
Джендов, като изключим това, че авторът има договор с въпросния субект (което прави спора ни принципен), би ли показал къде има спор по отношение на възможността да се вземат парите при наличие на свидетели? Ще накъртя - когато има договори, свидетели, записи от камери, нотариално заверени бележки или обикновени двустранно подписани листчета, ДОКАЗВАЩИ по някакъв начин предаване на пари, шанс те да се върнат винаги има. Но когато предаването е на честна дума и уговорките са устни и за всичко това имат отношение само този, който взема и този, който дава, шансът е близо до нулев. И това, че някой е излъгал 100 човека не означава, че е излъгал и 101-ия, когато няма нищо, което да доказва това. И не, не минават в съда честната дума и устните договорки. Дори и колективните искове трябва да се базират на нещо.
nikolov333 - майстор
Добре де chefo, ако един такъв елемент има достатъчно акъл и идеи и си направи един перфектно изглеждащ сайт за 500 кинта, на името на чужда или несъществуваща фирма с много информация за завършени обекти в него и тръгне да събира аванс от името на тая фирма кво правим??? Не мога да разбера логиката на полицаите, които на подобен логически принцип ми развиваха теории, че съм създавал предпоставки за престъпление, като съм си оставил без надзор и охрана фургона на язовира със заключена метална врата и решетки на прозорците.. и това става след като сам съм намерил част от открадните вещи у един селски бракониер, за който ми е ясно, че "бара"..като преди това съм подал жалба, уведомил съм на 112 за кражбата и от полицията ми отказват да дойдат на оглед, понеже нямало смисъл.. Е то за тва сме на тоя хал.. В Германия оня нашия мангал, дето ритна жената в метрото как го намериха за 3-ри дни, а тука оня ден ми пишат от прокуратурата, че прекратяват до съдебното производство срещу неизвестен извършител от 1997г.за кражба на фаровете от Пежото ми, които пак сам си ги намерих, още на другия ден преди 20-се години... :axe: И понеже знам, че и на теб са ти обирали инструментите от колите, не мога да разбера какво философстваме, по-темата.. Кражбата и измамата за мен са равносилни. Тоя си е пълен измамник само като му гледам рекламата в интернет и как ползва измислени фирми, за да изглежда редовен. В края на краищата ние сме обикновенни граждани, ДАНАКОПЛАТЦИ!!! А тоя чекист, съм сигурен че се води безработен от 20 години.. Закона и органите на реда трябва да защитават такива като нас, а не да ни обвиняват, че не сме се опазили, нямало свидетели или нямало смисъл.. :x
djendov - специалист
Chefo77 написа:
..
Чефо, линковете, които дадох, обесняват достатъчно добре спора ни.
По принцип въобще не бих влязал в подобен диалог, но го направих, за да не подвеждате и без това изпатилия автор.
Наистина нямам време да споря(а и не ми е интересно по тази тема).
Пух само ми дрънка някакви лафчета за селския идиот. (по този начин да си води споровете с приятелите си)
Аз дадох линкове, опитвайки се да докажа тезата си.
Ти сега се опитваш да ме опровергаеш, защото не звучало логично.
Отварям офис на центъра, с лъскава реклама и кожени дивани. Слагам един приятел на рецепция, който почва здраво да събира капарота, дава бележка с подпис и печат. Събирам за едно поршенце. После моя приятел изчезва. Ти започваш да ме съдиш, но се оказва, че нито моя печат е на бележките ти, нито моя подпис. Или ти искаш и лична карта на касиерите, които ти подписват квитанциите? Предполагам, че не...Та ето...Една схема в която аз имам порше. Ти и още 100 като теб нищо не можете да направите, защото доказателствата ви са квитанции, с които нямам нищо общо. Звучи ли ти логично? А правно издържано?
Нещата не винаги са такива, каквито ни се искат (или ни се струват лигични).
Аз доказателствата си ги представих в предния пост. От там на сетне си говорим празни приказки с примери...
Chefo77 - майстор
Николов - нито съм омаловажил измамата, нито съм обвинил автора както виждаш, нито пък съм си помислил да защитавам субекта. Това, което се опитвам да кажа е, че няма как на честна дума да дадеш пари на непознат и да очакваш след това да можеш да си ги вземеш, ако е некоректен. И че ако няма какво да докаже, че си му дал пари - законово нищо не можеш да направиш. Това е - недоказана измама си е клевета и законът го тълкува така, без значение дали на нас ни харесва, или не. И е съвсем нормално да е така, защото утре може ти да си от страната на "измамника" (да си обвинен, не да си измамил някого) и да ядеш хурката заради друг.
Нито познавам Конрад, нито този, който го е измамил, че освен всичко да имам и някакво лично отношение към който и да е от двамата.
Джендов, примерът ти не е коректен. Къде са писани бележките, на кого е бил офиса?

Тема "Пазете се от този майстор - Николай Трайков ( stroikom81 )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: