Напишете въпрос свързан със санирането.
conrad - напреднал
Здравейте на всички,

За съжаление поста ми е свързан с поредната некоректност по нашите земи!
Бях капарирал известна сума на т.нар Николай Трайков , чиято фирма се нарича stroikom81 ( Стройком81 )!

Трябваше да бъде извършена топлоизолация на апартамент в Пловдив! Този човек взе капарираната сума на 28 Април с обещанието да започнат работа до 1-2 дни! От 28 Април до днешна дата Николай Трайков не вдига телефона си и въпреки че чете съобщенията ми в OLX не предприема никакви действия по връщането на парите или започване на работата!


Надявам се темата ми да бъде запазена, защото този човек се позовава в цяла България и може да измами и други хора!

Ето част от обявите и телефони с които се представя в интернет:

Nikolay Traykov ( Николай Трайков )

http://remontnapokriv.run-bg.com/bg/index.pl

https://www.olx.bg/ad/promotsiya-za-vsi ... 6kODI.html

Телефони:

0879190622
0892924031
0883904000


Моля пазете се от него!!
radius - майстор
Защо му плати в аванс?
Ааа сещам се - да купи материалите...
plamen6703 - майстор
conrad написа:
Надявам се темата ми да бъде запазена, защото този човек се позовава в цяла България и може да измами и други хора!
Моля пазете се от него!!
Този човек може да измами само наивници, които ако са риби човек може с бастун да ги лови.
Първо това е несъществуваща фирма и второ този екзепляр от това живее, да намира наивници, да им прибира парите и после я камилата, я камиларя.
Вместо да пишеш тук си уговори оглед да ти ремонтира покрива на къщата, която нямаш, но искаш да се срещнеш очи в очи с "майстора" :) Телефони колкото искаш може да намериш да му се обади някой и да му подаде примамлива оферта за ремонт...а защо не твой приятел да го повика за ремонт на покрив на къщата си и да го покани вътре в къщата за уточняване на детайлите :wink:
Гарантирам ти, че ще се срещнете, а какво ще се случи при срещата зависи от теб :)
nikolson - майстор
А друго какво си предприел? Има си полиция за тези неща. Както и други институции.
Antonii - майстор
Пишете и на администраторите на OLX, те могат да приключат дейността му на техния сайт веднъж завинаги.
Аз имам два подобни случая, така че има резултат.
Pooh - майстор
conrad написа:
Този човек взе капарираната сума на 28 Април с обещанието да започнат работа до 1-2 дни! От 28 Април до днешна дата Николай Трайков не вдига телефона си
Договор? Жалба към официалните власти? Консултация с адвокат, за започване на съдебно преследване?
Или сте били на принципа "Той поиска и аз му дадох"? Нали се сещате, че без документ, който да доказва казаното от Вас - това е клевета и можете Вие да носите съответната съдебна отговорност? Изобщо - темата, без доказателство, за некоректноста на въпросното лице е ... меко казано неуместна. Вие отправяте обвинения, неподкрепени от нищо, към човек, който може и да не е участник във Форума - съответно, да не може дори да се защити ...
Приемам факта, че сте били подведени и ощетени финансово, но преди да пишете по форумите - съберете факти, които да подкрепят позицията Ви, уведомете полицейските власти, заведете дело ... А ако имате само устна уговорка ... нито може някой да Ви помогне, нито имате право да пускате подобни теми - вината си е изцяло във Вас.
radius написа:
Защо му плати в аванс?
Ааа сещам се - да купи материалите...
Много ми е интересно, кой точно ще извършва СМР (строително-монтажни работи), без аванс? Това е нормална и утвърдена практика по цял свят. Никой не е длъжен, да инвестира собствени средства в чужди строежи или ремонти. [-X
djendov - специалист
Pooh написа:
Нали се сещате, че без документ, който да доказва казаното от Вас - това е клевета и можете Вие да носите съответната съдебна отговорност? Изобщо - темата, без доказателство, за некоректноста на въпросното лице е ... меко казано неуместна.
Глупост.
Pooh написа:
Приемам факта, че сте били подведени и ощетени финансово, но преди да пишете по форумите - съберете факти, които да подкрепят позицията Ви, уведомете полицейските власти, заведете дело ... А ако имате само устна уговорка ... нито може някой да Ви помогне, нито имате право да пускате подобни теми - вината си е изцяло във Вас.

Пак глупост.
И така още 2 пъти. Въобще не смятам да обеснявам защо...

Браво за темата! Първата стъпка беше тази. Сега се обърни първо към адвокат. Той ще те насочи. Общо взето работата е - Колко пари си готов да дадеш, за да си вземеш парите :)
Не те съветвам към саморазправа, защото в първия момент ще си победител, но след това как ще се развият нещата....божа работа.
Chefo77 - майстор
djendov написа:
Pooh написа:
Нали се сещате, че без документ, който да доказва казаното от Вас - това е клевета и можете Вие да носите съответната съдебна отговорност? Изобщо - темата, без доказателство, за некоректноста на въпросното лице е ... меко казано неуместна.
Глупост.
Pooh написа:
Приемам факта, че сте били подведени и ощетени финансово, но преди да пишете по форумите - съберете факти, които да подкрепят позицията Ви, уведомете полицейските власти, заведете дело ... А ако имате само устна уговорка ... нито може някой да Ви помогне, нито имате право да пускате подобни теми - вината си е изцяло във Вас.

Пак глупост.
И така още 2 пъти. Въобще не смятам да обеснявам защо...

Браво за темата! Първата стъпка беше тази. Сега се обърни първо към адвокат. Той ще те насочи. Общо взето работата е - Колко пари си готов да дадеш, за да си вземеш парите :)
Не те съветвам към саморазправа, защото в първия момент ще си победител, но след това как ще се развият нещата....божа работа.

Защо да са глупости?
Пух ми дължи 2 000 лева. Бяхме аз и той като му ги дадох, обеща да ми ги върне до вчера и ако не ми ги върнел, щял да ми подари колата си.
Как предлагате да докажа, че всичко това е истина и поради каква причина Пух не трябва да ми даде колата си? И как точно аз ще докажа на адвоката, че съм му дал каквото и да е? С честната си дума?
djendov - специалист
Чефо, няма нужда чак на Вие да си говорим. Не сме тук като дипломати.
Щеше да знаеш защо са глупости, ако беше чел по-малко тук, а повече в Лекс.
Не смятам нищо да доказвам или обеснявам. Не съм съдия.
Ако си сигурен в думите си, вземай адвокат и завеждай дело. Дали ще го спечелиш зависи от много неща.
От къде знаете къде е дал парите? Имало ли е други хора? А случайни камери? А телефонни разговори?

Всеки си мисли, че знае всичко. Чухме по филмите, че любителски камери не важат в съда и айде....във всеки втори разговор.
Когато се е родило правото, не е имало нито листи, нито химикали, нито регистрирани фирми с печати.

Офф нямам време да кача малко снимки в моята тема, пък се обеснявам за глупости.
Имах мнение, казах го. Отказвам се от правото си да го доказвам по тази тема :)
kolcho - специалист
djendov написа:
Пак глупост.
И така още 2 пъти. Въобще не смятам да обеснявам защо...
Много умно!
И така 2 пъти! Въобще не смятам да обЕснявам защо...
:prayer:

Тема "Пазете се от този майстор - Николай Трайков ( stroikom81 )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: