Напишете въпрос свързан със санирането.
radius - майстор
mitova написа:
Въпреки негативното мнение за човека, ние решихме да го наемем
Това ми звучи нереално !
mitova написа:
Личи си, че си разбира от работата.
Това как го установихте, като не разбирате от работата му?
mitova написа:
Не мисля, че от един гаф (не е ясно кой е крив, кой прав. всеки си има гледна точка) трябва да се обобщава като цяло за всичко, което прави човека.
Защо, ако е свестен не трябва да има и един гаф.
mitova написа:
Аз съм се "парила" от "майстори", ама ако ти е писано...
Какво значи да ти е писано, майсторите са пратеници на съдбата ли?
mitova написа:
Преглъщаш и продължаваш напред.
По-скоро преглъщаш загубените време, нерви и пари и се връщаш назад да им оправяш бакиите.
Chefo77 - майстор
radius написа:
mitova написа:
Не мисля, че от един гаф (не е ясно кой е крив, кой прав. всеки си има гледна точка) трябва да се обобщава като цяло за всичко, което прави човека.
Защо, ако е свестен не трябва да има и един гаф.
Колкото и да си добър, винаги може да се случи "гаф" на обекта или на някой клиент да не му харесва това, което си направил, въпреки че е най-доброто което изобщо може да се направи при конкретните условия. Но въпреки това, клиентът да не е доволен!
А и в края на краищата, всички сме хора, всички грешим. :wink:
radius - майстор
За мен единични грешки не са гаф, гафа е съвкупност от проблеми - лоша работа, безотговорност, лъжи ...
Чефо, аз не мразя майсторите-професионалисти. С много, с които са работили на къщата ми съм в добри отношения и ги препоръчвам.
Chefo77 - майстор
Лъчо, не съм твърдял, че мразиш майсторите! Просто исках да уточня, че при всеки може да се случи кофти стечение на обстоятелствата :)
А за мен гаф си е когато нещата не са се получили по очаквания начин.
nikolov333 - майстор
Нормално е.. на всеки се случва, дори и да се стараеш много, понякога стават грешки. Въпроса е да се стремиш да правиш най-доброто в професията..
Чираче - майстор
Chefo77 написа:
че при всеки може да се случи кофти стечение на обстоятелствата :)
А за мен гаф си е когато нещата не са се получили по очаквания начин.
Не мисля така.
Когато някой се нарече майстор, трябва да направи така, че да няма кофти обстоятелства. Просто трябва да предвиди ВСИЧКИ рискове.

Какво означава очакван начин? Резултата трябва да е ясен още при започване на работата. Ако майстора не може да изпълни изискванията на клиента, просто се отказва.

За въпросния майстор по темата нямам мнение. Но, като чета написаното от него, НИКОГА не бих му се доверил. Въпреки, че използва и други никове, които да го препоръчват, очевидно не са му от полза.
Последна промяна от Чираче на пет юли 21, 2017 10:54 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
Едно е изисквания, друго е очаквания. Едно е да изискаш да станат равни едни плочки, съвсем друго е да връчиш криви плочки на майстора и да очакваш да станат равни :wink:
Чираче - майстор
Chefo77 написа:
Едно е изисквания, друго е очаквания. Едно е да изискаш да станат равни едни плочки, съвсем друго е да връчиш криви плочки на майстора и да очакваш да станат равни :wink:
Що се правиш на улав, като оня хегеш-мегеш?
Chefo77 - майстор
А ти що се прайш на тъп? Или не се правиш?
Ти съвършен ли си?
Чираче - майстор
Chefo77 написа:
А ти що се прайш на тъп? Или не се правиш?
Ти съвършен ли си?
Стремя се към съвършенство. Не знам дали успявам.

Но, ако съм майстор, и държа на реномето си, ще изпълня всички изисквания на клиента. Ако съм сгрешил, ще поправя грешката за моя сметка.

Тема "Пазете се от този майстор - Николай Трайков ( stroikom81 )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: