Напишете въпрос свързан със санирането.
mitkogdzzz - напреднал
Спрял съм се на дървена дограма 78мм профил смърч с алуминиева капачка и троен стъклопакет който трябва да е максимум 50мм. Живея на шумна улица и съвсем се обърках вече какви стъкла да сложа. Консултантите са млади момичета на компютър, като ги питам колко е шумоизолацията на дадения стъклопакет който ми предлагат вдигат рамене. Препоръчаха ми последно като най-добрия за тях следния вариант: 44.2/12/6/14/44.2 с шумоизолация неясно колко точно но около 42db. Може ли някой колега да ми сметне колко точно ще е или да ме насочи към онлайн калкулатор за стъклопакети да разгледам различни варианти. Има ли по-добър вариант за троен стъклопакет 50мм откъм шумоизолация.
Svetoslavoff1 - майстор
Сподели, ако намериш нещо полезно, моля.
Че и аз бях се разтърсил за по-добре шумоизолиращ троен стъклопакет, но не намерих читав калкулатор. Единият беше glassедикакво си, другият май на шише джам, но или бяха ограничени от към набор по вид и дебелина стъкла, или за някои комбинации не изчисляваха някои параметри.
Пробвах и в 1-2 фирми за дограма, кимаха разбиращо, разцъкваха по компа и дигаха рамене :). Но засега съм замразил проекта до следващото лято.
Готов съм и да заплатя за читаво изчисление.
preslav - майстор
Вариантите не са хиляди, колкото по-дебели са стъклата и колкото по-малки са толкова по-добре шумоизолира пакета. Лошото е, че аз обичам големи стъкла и остава да се играе само с дебелина на стъкло и дистанционери. Логически погледнато стъклата трябва да са с различна дебелина и дистанционерите също, но там се отива на индивидуална поръчка и цената може да стане неоправдано висока. За обезшумяване може да се помисли и в посока на използване на шумопоглъщащи материали в интериора на помещението.
Не съм напълно сигурен, но дървената каса май е по-добър проводник на шума от PVC профилите.
Живея на една от най-шумните улици във Варна - лятно време положението е неспасяемо, няма как да не проветряваш, а изграждането на принудителна вентилация е немислимо. Калкулаторът ми изчислява няколко стотин хиляди и смяна на местоживеенето.
Hursa - майстор
preslav написа:
Вариантите не са хиляди, колкото по-дебели са стъклата и колкото по-малки са толкова по-добре шумоизолира пакета.
Не е много коректно твърдението. Но за съжаление не мога да дам отправка към калкулатор.
preslav написа:
Не съм напълно сигурен, но дървената каса май е по-добър проводник на шума от PVC профилите
И аз мисля така (но не съм много сигурен) - разделен е на камери, а и материала е пластичен.
А какво означава 44.2/12/6/14/44.2? Конкретно 44.2 - някакъв "триплекс"?
mitkogdzzz - напреднал
Покрай многото информация която прочетох трябва да е триплекс, да - две слепени стъкла по 4мм всяко заедно приблизително 8мм стъкло, 12мм въздушна преграда, 6мм стъкло, 14мм въздушна преграда и отново същия размер триплекс

Тема "Избор на шумоизолиращ стъклопакет за дървена дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: