Напишете въпрос свързан със санирането.
съб юли 15, 2017 9:13 pmpreslav написа:
Chefo77 написа:
Като не щеш пластмаси, ето ти азбест :)
Сигурен ли си, че това е азбест или съдържа азбест?
Има и корк . Ползвах го за подова изолация на баня ...плочи с дебелина 30 мм и съм доволен. Над него има поставено и ел .подово .
Азбеста е канцерогенен ,както и стъклената вата .
miliad - майстор
съб сеп 16, 2017 9:35 pmtntcom написа:
Здравейте.
Дори и да няма наличие на азбест, може ли да се обосновете, защо материялът е неподходящ(без пример) за вътрешно приложение в жилищни помещения. За неговите качества само знаем от реклами, но практичен отзив няма. [-( . Никой не говори за това.
И последно, но не на последно място защо са с такива размери? Защо примерно няма по-тънко от - 5см. и по-вече на площ от - 1/3 м2? :?
Тва всичкото къде го прочете?!!!
Защото аз лично съм виждал 2см залепени на стена и скатен таван като вътрешна изолация.
"Брошура "Вътрешна топлоизолация с плочи Multipor" можете да изтеглите ТУК." -а това е цитат от сайта на Итонг.
KingLin - майстор
пон окт 22, 2018 7:09 pmmiliad написа:
Тва всичкото къде го прочете?!!!
Това всичкото къде го изрови??? :lol: Поста е от далечната вече 2017!
tntcom - специалист
пон окт 22, 2018 7:09 pmmiliad написа:
съб сеп 16, 2017 9:35 pmtntcom написа:
Здравейте.
Дори и да няма наличие на азбест, може ли да се обосновете, защо материялът е неподходящ(без пример) за вътрешно приложение в жилищни помещения. За неговите качества само знаем от реклами, но практичен отзив няма. [-( . Никой не говори за това.
И последно, но не на последно място защо са с такива размери? Защо примерно няма по-тънко от - 5см. и по-вече на площ от - 1/3 м2? :?
Тва всичкото къде го прочете?!!!
Защото аз лично съм виждал 2см залепени на стена и скатен таван като вътрешна изолация.
"Брошура "Вътрешна топлоизолация с плочи Multipor" можете да изтеглите ТУК." -а това е цитат от сайта на Итонг.

Не ти работи линка към брошурата която цитираш. Виж https://bauhaus.bg/multipor-600-50-500cm
Дебелините провери от твоятя брошура в таблицата в дъното на стр.8 предпоследен ред. Ако има 2см мултипор, то сигурно е фалшив.
Упорито не се говри за този материал а единственно фантазията ни работи от рекламните брошури.
При мен въпросният м-л още е на дневен ред, тъй като така и не си направих таваните.
Един вариант е ХПС с декоративни пана, но повечето колеги съфорумци отхвърлят изкуствения м-л в спалня.
Друг вариант е този мултипор които пък трябва да се измазва със армирана шпакловка(не желая). Защо за тавани го рекламират единствено в гаражни и подземни помещения, а за спални по стените? Дали защото подгизва като гъба когато се намокри?
ГК с вата го изключвам като цяло.
Плочата ми е под на таванско п-ие и ако протече покрива то таваните ми в севрната спалнята няма да изсъхнат чак до на лято(ако не е хпс).
nikolson - майстор
:? "Друг вариант е този мултипор които пък трябва да се измазва със армирана шпакловка(не желая)"
Искаш ли го тоя мултипор, или не го искаш? На газобетонните блокчета не им е азбестът проблема.
preslav - майстор
пон окт 22, 2018 9:00 pmtntcom написа:
При мен въпросният м-л още е на дневен ред, тъй като така и не си направих таваните.
Един вариант е ХПС с декоративни пана, но повечето колеги съфорумци отхвърлят изкуствения м-л в спалня.
Почти 10 години съм с този вариант във всички стаи. 20 квадрата се правят от сам човек за половин ден - захващал съм плочите XPS само с дюбели. Поставянето на декоративните плочи е по-пипкаво, но и много по-чисто занимание. Ефектът от 3 см. XPS е поразителен - ако имах възможност бих сложил фибрана в подпокривното, но при мен там са таванските стаи на блока.
Нямам идея кой от какво се притеснява, изкуственяците са навсякъде около нас, пием и ядем от храни в пластмасови опаковки, носим дрехи с пластмаси, подовете на къщите ни са пластмаси и т.н. да не казвам от какво се правят презервативите.
tntcom - специалист
пон окт 22, 2018 9:49 pmnikolson написа:
:? "Друг вариант е този мултипор които пък трябва да се измазва със армирана шпакловка(не желая)"
Искаш ли го тоя мултипор, или не го искаш? На газобетонните блокчета не им е азбестът проблема.
:lol: Не е така просто. В България всичко става бавно. В момента поетапно правя основен ремонт. Една година забавяне не ми е от значение има куп други неща за правене. Поне 30 години трябва да откара след ремонта без сериозни проблеми.
Хубаво щеше да е с мултипор, но следва мазане на таваните, после що пък да не щапкловам и стените. После трябва да изхвърля мебелите и да цикля паркета.
Имам едно парче мостра и веднъж го валя дъжд на балкона, съхненето си беше бавно и тогава се разколебах.

И нещо смешно за настроение:


Принципно не измерват масата преди и след мокрене. Ще се види колко много вода задържа в структурата си.
Последна промяна от tntcom на вт окт 23, 2018 7:02 pm, променено общо 2 пъти.
tntcom - специалист
вт окт 23, 2018 6:49 ampreslav написа:
пон окт 22, 2018 9:00 pmtntcom написа:
При мен въпросният м-л още е на дневен ред, тъй като така и не си направих таваните.
Един вариант е ХПС с декоративни пана, но повечето колеги съфорумци отхвърлят изкуствения м-л в спалня.
Почти 10 години съм с този вариант във всички стаи. 20 квадрата се правят от сам човек за половин ден - захващал съм плочите XPS само с дюбели. Поставянето на декоративните плочи е по-пипкаво, но и много по-чисто занимание. Ефектът от 3 см. XPS е поразителен - ако имах възможност бих сложил фибрана в подпокривното, но при мен там са таванските стаи на блока.
Нямам идея кой от какво се притеснява, изкуственяците са навсякъде около нас, пием и ядем от храни в пластмасови опаковки, носим дрехи с пластмаси, подовете на къщите ни са пластмаси и т.н. да не казвам от какво се правят презервативите.
Притесняват се здравословно доколкото се запознах с проблема най-вече заради изпарения които дори при някои имат миризма. И от степента на пожаробезопасност.
Имам въпрос доколкото разбрах фиксирането на xps е без лепене директно дюбел, та по колко на брой( с по 1 ще стане ли) и какви трябва да са дюбелите(пр. снимка)?
preslav - майстор
вт окт 23, 2018 6:56 pmtntcom написа:
Притесняват се здравословно доколкото се запознах с проблема най-вече заради изпарения които дори при някои имат миризма. И от степента на пожаробезопасност.
Имам въпрос доколкото разбрах фиксирането на xps е без лепене директно дюбел, та по колко на брой( с по 1 ще стане ли) и какви трябва да са дюбелите(пр. снимка)?
При мен всякакви изпарения да искаш - живея на една от най-натоварените улици в града и надали Аустротерма ще ме убие. Плочите са фабрично изработени с фалц, всяка следваща застъпва предходната. Дюбелите са за бетон (над мен е бетонна плоча), ориентировъчно съм ги сметнал да минат през мазилката и да хванат в бетона. Първо захващам плочата в средата, а после във всеки ъгъл слагам дюбел, който захваща 4 плочи (това е от мързел, най-добре е всяка плоча да си е с 5 дюбела). В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ дюбели на Видира - къса им се шапката от стеблото, пластмасата е корава и се пука, голяма беля си хванах с тях в едната стая, после спорихме през КЗП и както обикновено нищо не излезе от спора. Шапката на дюбела е 35мм. стеблото е 6 или 8мм. (не помня, но те не са безкрайно много разновидностите).
Дюбелите са стотинки, не икономисвай от тях, проблем са дупките в тавана, но ако имаш перфоратор всичкото мазало е половин ден за 20 квадрата.
Ще кажа и защо не съм ползвал лепило - не знам колко здрава ми е основата, а не ми се събаряше до бетон.
Декоративните плочи не се лепят с какво да е лепило, но аз нямах кой знае какъв избор и съм лепил с акрилен уплътнител. Казват, че декоративните плочи от стиропор могат да се боядисват с латекс, но и до тази операция не съм прибягвал.
Пожаробезопасността няма да я коментирам, пламне ли ще ми е все тая дали е паркета, мебелите, юрганите, гащите - да не дава Господ!
tntcom - специалист
Хм. Имам си лек перфоратор. За 20кв.м. примерно, значи се дупчат около 60 бр. дюбела?
Имам няколко плоскости от двоините 250см., на тях колко дюбела им трябват? С по един в средата и по краищата ли, или с повече?

Тема "Multipor, какво ви е мнението" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: