Напишете въпрос свързан със санирането.
RossBoss - напреднал
Здравейте колеги, смятам да си направя вътрешна изолация на къщата, но не искам ГК с вата или нещо подобно. Та търсих информация за този Мултипор, но имам чувство, че никой не го е използвал, защото няма много писано (или не знам къде да търся). Въпроса ми е, някой от вас ползвал ли го е, и ако да какво му е мнението? Става въпрос за изолация на стените само, за подовете и тавана имам други варианти.
Поздрави :)
preslav - майстор
Мисля, че е по-добро от другия пор - имам предвид стирото. Не знам каква е технологията на производство на газо-бетоните, но със сигурност там няма разни поли - стирен, етилен, пропилен. Нещо не съм фен на пластмасите във всичките им разновидности.
Chefo77 - майстор
Като не щеш пластмаси, ето ти азбест :)
preslav - майстор
Chefo77 написа:
Като не щеш пластмаси, ето ти азбест :)
Сигурен ли си, че това е азбест или съдържа азбест?
tntcom - специалист
Аз си мислех варианта по таваните вътрешно. Те са бетонна плоча. другият вариянт мие фибран. интересно ако има мнения за мултипора.
Chefo77 - майстор
preslav написа:
Chefo77 написа:
Като не щеш пластмаси, ето ти азбест :)
Сигурен ли си, че това е азбест или съдържа азбест?
Разбира се, че не съм сигурен!
Просто намеквам, че първо азбестът е един от най-добрите изолатори и второ - нали разследваха YTONG за наличие на азбест в техни продукти ... И в този ред на мисли - изобщо няма да се учудя, ако 1 и 2 имат връзка в Мултипора.
preslav - майстор
Chefo77 написа:
preslav написа:
Chefo77 написа:
Като не щеш пластмаси, ето ти азбест :)
Сигурен ли си, че това е азбест или съдържа азбест?
Разбира се, че не съм сигурен!
Просто намеквам, че първо азбестът е един от най-добрите изолатори и второ - нали разследваха YTONG за наличие на азбест в техни продукти ... И в този ред на мисли - изобщо няма да се учудя, ако 1 и 2 имат връзка в Мултипора.
Наличието на азбест не е невъзможно, все пак и той е някакъв природен минерал, който може да попадне случайно с инертните материали - това не прави крайния продукт азбест.
RossBoss - напреднал
Благодаря за всички мнения, явно не е много популярен материал, а аз така се зарибих от "рекламата" му в едно предаване ... :?
Здравейте! В продуктите YTONG и Multipor никога не е използван азбест, най-малкото, защото не е необходимо. YTONG никога не е бил разследван за наличие на азбест. Както ние, така и всички потребители ще оценят Вашата добронамереност и коректност, ако ни предоставите Вашите източници на информация.
tntcom - специалист
Здравейте.
Дори и да няма наличие на азбест, може ли да се обосновете, защо материялът е неподходящ(без пример) за вътрешно приложение в жилищни помещения. За неговите качества само знаем от реклами, но практичен отзив няма. [-( . Никой не говори за това.
И последно, но не на последно място защо са с такива размери? Защо примерно няма по-тънко от - 5см. и по-вече на площ от - 1/3 м2? :?

Тема "Multipor, какво ви е мнението" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: