Напишете въпрос свързан със санирането.
preslav - майстор
behwolf написа:
1610 мм височина/ 1745 мм ширина, разделено на три равни части, с ляв и десен отваряем прозорец. Левия е с двуосно отваряне и не ми се мисли от сега за смяна на стъклопакета :D, поне преди предлага такава възможност. Сега не знам как ги правят, преди само се сваля една ПВЦ лайсна от всичките страни от към стъклопакета и се слага новия стъклопакет, поне така е на работа. Какво ще рече втори кат дограма. Аз понеже така или иначе, ще си слагам щори на северната стая и си викам, вместо да дам 100 лв. за вътрешни щори, дали да не дам към 250 лв. за въшни, които ще имат полза лятно и зимно време. Профила е КБЕ 70 мм Еко. Въпроса е дали да се даде сигурно към 150 лв. и за трите прозореца за нов 32 мм троен стъклопакет или е по-изгодно външна ролетна алум.щора.
Говорим за варианти, а не за готови решения - крайният избор е твой.
Помисли какво точно изолира, стъклото или въздуха между стъклата - ако профилът ти позволява максимум 32 мм. стъклопакет е почти без значение дали той ще е двоен или троен. Като шумоизолация тройният е по-добре, но като топлоизолация (при еднакви дебелини) е все тая. За мен северна стая е тази, в която целогодишно не влиза слънце - за какъв чеп са ти там щорите?
Двоен кат дограма означава пред съществуващата да поставиш още една - никога ли не си виждал дограма, на която отваряш единия прозорец, а после другия, да не говорим за иделания вариант, в който единия прозорец се отваря навън, а другият навътре.
behwolf - специалист
Нали уж казват, че тези въшни ролетни алуминиеви щори зимно време, вдигат градусите с 3-4 в стаята, което ако е вярно ще е добре зимно време и ще обезсмисли използвате на уреди за отопление. Основно за това обмислях слагането. Таман и лекия кондез, като за първа година ще намалее. Кондеза мисля, че се дължи заради банята, защото преди да направим ремонт миналия септември, на стената имаше постоянно леко мокро петно и си личеше върху тапета. След ремонта изчезна изцяло това петно и предполагам, че именно от него се получи, като за първа година при големите студове.
preslav - майстор
behwolf написа:
Нали уж казват, че тези въшни ролетни алуминиеви щори зимно време, вдигат градусите с 3-4 в стаята, което ако е вярно ще е добре зимно време и ще обезсмисли използвате на уреди за отопление. Основно за това обмислях слагането. Таман и лекия кондез, като за първа година ще намалее. Кондеза мисля, че се дължи заради банята, защото преди да направим ремонт миналия септември, на стената имаше постоянно леко мокро петно и си личеше върху тапета. След ремонта изчезна изцяло това петно и предполагам, че именно от него се получи, като за първа година при големите студове.
Пич, мисли - няма от къде да дойде топло ако ти не топлиш! Просто е - масата ти е стъклена, бутилката с бира също - на масата няма конденз, на бутилката има - защо? Кожухът в килера е леден, но като го наметнеш се стопляш - защо?
miliad - майстор
Щорите сa зa слънцезaщитa, товa не сa отоплителни уреди.
Aко не ни вярвaш рaзгледaй снимки нa грaдове от Гърция, южнa Итaлия, Испaния. После виж от Швейцaрия и Скaндинaвия. Нaдявaм се дa видиш рaзликaтa.
8180 - майстор
Убеден съм, че от щорите има ефект и зимата. Колко и дали си заслужава - не знам.
behwolf - специалист
Та спряхме се на прозорец 44 мм - 4с/б/ка Кьомерлинг с пвц дистанционер и аргон и врата КБЕ 24 мм 4с/б пвц дистанционер и аргон. Яд ме, че на северната стая не сложихме пвц дистанционер и аргон и троен стъклопакет. Всичкото това благо ми излезе 1290 лв. :D. Гадното е, че ако реша да си сложа външни алум.ролетни щори, трудно ще се монтира въжето от вътре, защото няма да могат да се отварят двата крайни прозореца.
preslav - майстор
behwolf написа:
Та спряхме се на прозорец 44 мм - 4с/б/ка Кьомерлинг с пвц дистанционер и аргон и врата КБЕ 24 мм 4с/б пвц дистанционер и аргон. Яд ме, че на северната стая не сложихме пвц дистанционер и аргон и троен стъклопакет. Всичкото това благо ми излезе 1290 лв. :D. Гадното е, че ако реша да си сложа външни алум.ролетни щори, трудно ще се монтира въжето от вътре, защото няма да могат да се отварят двата крайни прозореца.
Все ми се струва, че нищо не си загубил от щорите, а иначе има решение пак да си ги сложиш и да не те бърка въжето.
behwolf - специалист
около 120 лв. при външна ролетна алум. щора H39 т.е при три еднакви прозореца(два отварящи се) 360 лв. + 35-40 лв. още за монтаж. Че то ще ми излезе почти, като нова дограма :D. Сегашната КБЕ 70 мм бяло/ка 24 мм ми излезе 408 лв. без да включвам алум.външен перваз,комарник и вътрешен ПВЦ ( там сложете още 112 лв. общо). В интерес на истината, като се замисля, дори и с троен стъклокапет, нямаше да има голяма разлика. Ефект, щеше да има ако бях избрал Кьомерлинг и му сложа троен стъклопакет 44 мм 16х2 ПВЦ дистанционер с аргон. Което може би щеше да ми излезе тогава с 170-180 лв. повече, но ефекта щеше да е огромен :D.
behwolf - специалист
Да попитам само, ще си окаже ли някакъв проблем това, че топли топли са сложили стъклопакетите. Оказа се ,че са ги направили преди да дойдат момчетата да монтират.
Здравейте! Искам съвет за избор на дограма и стъклопакет на тухлен апартамент, от толкова много четене вече се обърках :sad: Апартаментът е с изложение изток-запад, има три стаи на изток-кухня, трапезария и хол, като и пред трите стаи има тераси. Пред кухнята ще има остъклена тераса с миждинна врата към неостъклената тераса за другите две стаи. На запад има две спални, като едната ще е с остъклена тераса, а другата няма тераса. Скоро започва цялостен ремонт и трябва много бързо вече да избера дограмата и стъклопакета. По принцип мислим да направим изолация отвън, както и изолация на таваните в стаите, отдолу е с естествен паркет. Апартаментът е на 2ри етаж. Тъй като живея в малък крайдунавски град и няма кой знае какъв избор от фирми, но все пак обиколих 4. Никой не можа да ме посъветва реално какво да сложа и всеки си предлагаше от своето, та ето ги:
1. Трокал 5 камерен, източните трапезария и хол и западната спалня без тераса да са с троен енерджи-бяло-ка 32мм с алуминиев дистанционер, кухнята и другата спалня с двоен енерджи-бяло 24мм, и двете тераси с бяло-бяло 24мм пак Трокал. Тук собственикът на фирмата има над 20 годишен опит с дограма, каза че всичко което съм чела в интернет може да го поръча и направи, но препоръча алуминиев дистанционер
2. Кьомерлинг 5 камерен, навсякъде двоен стъклопакет, понеже било нямало смисъл от троен ми казаха, Енерджи-бяло 24мм, с малки прозорчета над 3 балконски врати, също ми препоръчаха Профилинк 5 камерен с 6 камерно крило
3. KMG 6камерен, троен стъклопакет енерджи-бяло-бяло май навсякъде, не обърнах внимание, понеже човекът от фирмата каза, че вече немските профили не били немски ами турски и по-добре да сме заложели на българското, а аз ми се иска все пак да е немски профил, ама като няма гаранция...и се обърках още повече
4. КБЕ 5 камерен, двоен стъклопакет навсякъде енерджи-бяло, тук започнаха да ме разубеждават много напористо да не си правя малки прозорчета над трите балконски врати, нямало да станат стабилни, щели да оскъпят, нямало да ги ползвам, единствено техния монтажник казал че може да се направят само с падащо отваряне, но не и с нормално отваряне, също предложифа топъл дистанционер, видях го в мостра и беше черен цвят, казаха че щял да подхожда на дограмата понеже аз я искам в цвят златен дъб и тя била с тъмно кафеви уплътнения и дръжки, но честно въобще не ми хареса този топъл дистанционер, изглеждаше като деформиран, той нали е пвц и си мисля че може много лесно да се повреди при монтаж, а и е черен цвят, от нагряването лятото няма ли да се разшири и да ми разхерметизира стъклопакетите, как мислите?
Бяла дограма не искам, затова се спрях на златен дъб. Също не знам има ли смисъл на западната спалня без тераса да слагам външна алуминиева щора, тъй като тя ще е също в кафяв цвят и ще я пече още повече слънцето. Държа и на малките прозорчета над балконските врати, като в първата оферта забравих да кажа, че ги искам, но това се доуточнява после. Стана много дълго, но можете ли да ми дадете насоки, хем искам лятото да не се налага да ползвам климатик, понеже аз съм зиморничева и на 27-28градуса ми е добре и без климатик, а апартаментът точно лятото го пече почти цял ден, от сутрин до обяд и после след 16ч. и затова правилно ли е да искам и на терасите да е с енерджи и на стаите зад терасата?

Тема "Избор на дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: