Напишете въпрос свързан със санирането.
behwolf - специалист
Здравейте, първо да кажа, че проверих две фирми за оферти, едната фирма ми предложи КБЕ 5-камерно, троен стъклопакет бяло/бяло/4 сезона, ал.перваз, пвц перваз +нова врата за терасата на цена 1185 лв.. Другата фирма, по-голяма и известна ми предложи 1115 лв., като разликата е, че е високоенергийно/бяло/нискоемисионно с обков МАКО МУЛТИ МАТИК+пак същата врата за терасата+комарник. В първата фирма комарника е безплатен. Спрях се на по-голямата фирма за цена 1115 лв. Във въпросната фирма исках да ми предложат оферта зa
KBE 70 AD GERMANY и KOEMMERLING 76-AD Evolution GERMANU . За KOEMMERLING ми предложиха 1280 лв. Разликата в топлопреминаването е с 0,3 по-малко в полза на KOEMMERLING , т.е 1.1, докато КБЕ е 1,4 . Въпросът ми е удачни ли е да се даде 165 лв. повече за изцяло южна стая и да се вземе KOEMMERLING. Не знам от значение ли е, че на каса и крило на КБЕ пише ECOlogy.


Даже си мисля сега, дограмата на прозореца да бъде KOEMMERLING троен стъклопакет, а вратата на терасата KBE, но вече се чудя дали троен стъклопакет високоенергийно/бяло/нискоемисионно или двоен стъклопакет високоенергийно/бяло. Въобще хубаво ли е профила на прозореца да е един, а на а вратата друг. Ако прозореца е KOEMMERLING, а вратата КБЕ троен стъклопакет, ще ми излезе към 1060 лв., т.е по-евтино, от колкото ако всичко ми бъде КБЕ - 1185 лв.
preslav - майстор
Извинявай за израза, ама ти нещо ташак си правиш (не с мен, а със себе си) - колко процента ти е разликата в единия и другия вариант (???), за колко време планираш инвестицията да ти се избие (???) - твоя си работа, нека не продължавам с това, което излиза от едно място и мирише!
naB4o - специалист
Аз не знам някой дали ще се навие да ти направи такава комбинация. За мен е абсурдна... Не сменяш всяка година дограмата, така че инвестицията е в дългосрочен план. Аз заложих на друг профил с преминаване под 1, и стъклопакет 44мм, зимата ще го видя как се представя. А и по въпроса с парите, взех заем за да взема по-доброто, и за сега не съжалявам. Парите (които довзех) ще ги върна за няколко месеца, обаче дограмата ще е ползвам, надявам се поне 10-15 години. Представи си за едни 100-200 лв после десет гоеини да те е яд... При мен сумата беше към 1500 лв отгоре, но добавях газове, топли кантове и т.н.
А и ако слагаш големи стъкла НЕ пести от армировка на профила...
behwolf - специалист
Значи да си сложа 5 камерна кьомерлинг 76 мм с 32мм стъклопакет висикоенергийно/бяло/нискоемисионно и отделна балконска врата само че с двоен стъклопакет 32 мм високоенергийно/бяло.Страхувам се, ако е троен стъклопате да не увисни въпреки МАКО окова. Само да попитам понеже ме съветват да си слагам алуминиеви външни ролетни щори .Това няма ли обезмисли наличието на високоенергийно стъкло и тройния стъклопакет през лятото. Ако се сложи ще бъдат почти целия ден спуснати и няма да напича високоенергийното стъкло.
naB4o - специалист
Можеш да сложиш и по-голям пакет от 32 мм, като той няма да натежи повече (или поне значително повече). За провисването, дори и да сложиш много добър обков, ако не е направено както трябва ще провисне.
miliad - майстор
32мм троен стъклопaкет!? Тaзи дивотия кой ти го предложи.
Кьомерлинг и КВЕ сa собственост нa един концерн, първaтa се води по-клaснaтa мaркa.
Но което и дa сложиш ще ти свърши рaботa. 76мм КВЕ и тя е с покaзaтел 1.Зaщо ли!
НО товa е коефицентa нa профилa, a не нa прозорецa.
Зa щорите aко ти е кеф слaгaй, по добрa слънце зaщитa от тях нямa.Ценaтa грубо е 1/2 от ценaтa нa прозорците.

Когa отминa времето нa трикaмерните профили, нямaше тaкивa чуденки тогaвa :?: :-D .
behwolf - специалист
Благодаря, иначе сега като се замисля ще си сложа след време външна ролетна алуминиева щора на северната стая. Там 24 мм бяло/ка, и зимно време предполагам, като се държи два от трите прозореца спусната щората, ще вдигне с 4-6 градуса. Трябвало да се сложи и там троен стъклопакет, но като четеш. Жалкото е, че никой във фирмите не ти обясняват какво е най-добре. Само да попитам, вярно ли е , ако се сложи двуосово отваряне заздравява окова и може да носи на повече кг. ?
miliad - майстор
При двуосово отвaряне горнa и долнa пaнтa си остaвaт същите.
Т.Е. нищо не зaздрaвявa.
Други сa предимствaтa - зaключвaне нa повече точки по перифериятa, повдигaщи елементи които позиционирaт крилото при зaтвaряне, секюрити зaключвaне.
При тежки крилa склонни към провисвaне е добре дa се ползвaт елементи от двуплоскостните мехaнизми зa дa се осигури нaдежно функционирaне нa догрaмaтa.
preslav - майстор
behwolf написа:
Благодаря, иначе сега като се замисля ще си сложа след време външна ролетна алуминиева щора на северната стая. Там 24 мм бяло/ка, и зимно време предполагам, като се държи два от трите прозореца спусната щората, ще вдигне с 4-6 градуса. Трябвало да се сложи и там троен стъклопакет, но като четеш. Жалкото е, че никой във фирмите не ти обясняват какво е най-добре. Само да попитам, вярно ли е , ако се сложи двуосово отваряне заздравява окова и може да носи на повече кг. ?
Не залитай особено много по ролетните щори, помисли как се чистят на местата където дограмата ти е неотваряема! Аз бих се замислил за втори кат дограма на северната стая, стига да имаш място.
behwolf - специалист
1610 мм височина/ 1745 мм ширина, разделено на три равни части, с ляв и десен отваряем прозорец. Левия е с двуосно отваряне и не ми се мисли от сега за смяна на стъклопакета :D, поне преди предлага такава възможност. Сега не знам как ги правят, преди само се сваля една ПВЦ лайсна от всичките страни от към стъклопакета и се слага новия стъклопакет, поне така е на работа. Какво ще рече втори кат дограма. Аз понеже така или иначе, ще си слагам щори на северната стая и си викам, вместо да дам 100 лв. за вътрешни щори, дали да не дам към 250 лв. за въшни, които ще имат полза лятно и зимно време. Профила е КБЕ 70 мм Еко. Въпроса е дали да се даде сигурно към 150 лв. и за трите прозореца за нов 32 мм троен стъклопакет или е по-изгодно външна ролетна алум.щора.

Тема "Избор на дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: