Напишете въпрос свързан със санирането.
mcm - специалист
kozl написа:
Да ве всеки си има мнение, но защо ли мненията ни не съвпадат :? Вероятно защото гледаме по различен начин на санирането.
Тия де получиха не "харизан", а изстрадан кон (големи страдалци бре) вече са недоволни. Ами тези де чакат на опашка за изстрадан кон :? Те май не верват на страдалците или кво :? Ми да се отказват оврема, а :?
Ма дали шъ се откажат от страданието или ще си ползват правото, па да страдат след това :? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Домоуправителю, я кажи каква ви е далаверата, какво ще ви харижат като най дейни, какво ви обещаха на домоуправителите за да сте в сдружения и за стиропара, защото на моменти агитацията им граничеше с тормоз, да не говорим и за помагачите им нямащи нищо общо със собствениците. Между другото по горе пишеш че Ет.Собств. одобрява проекта, не вярвам че като домоуправител не знаеш, че сдружението излъчва представител, който да следи за проекта, останалите са безгласни букви според наредбите. Ако има някой самостоятелен собственик едва тогава сдружението е длъжно да решава и в режим ЕС, но това на практика не се прави, защо ли !!!За първоначално одобряване и текущ контрол, за ЕС и самостоятелния собственик не са предвидени никакви функции в наредбите и закона - явно за да не пречат на "домоуправителите" !!!
miroki - майстор
radius написа:
miroki написа:
Прави се за хубаво.
Наистина ли си убеден в това? Като гледам следващите редове, не видях нищо хубаво и положително.
Санирането по принцип.
А резултата какъв ще е е друга работа.
Това е, като на мацките силикона по джуките. Уж за хубаво, но понякога... Зависи от майстора.
vencil - специалист
И аз да се включа с няколко снимки, няма да правя коментар само кратки пояснения :-D .Става дума за блока в който живея.
Изображение

Изображение

За тази снимка ще кажа че под тяхната изолация има моя която е направена преди 15г.

Изображение Изображение

Врати с такъв размер се опитаха да монтират в нашият апартамент :? . Първо ми обясниха (стъкларите) че има стандарти и не могат да ги нарушават и ако не ми харесва да отида в общината. След като проверихме проекта с техническият на обекта, започнаха да ми обясняват че то така се правило. Накрая започнаха да изработват нови врати :-D . За сега само нашият апартамент е все още с не сменена дограма, какво и как ще направят все още не съм видял.

Не съм правил снимки на комшийските тераси които няма да се остъкляват, ама това което видях е доста любопитно :wink: . Понеже и моите няма да се остъкляват а са и изолирани също преди доста години сме се разбрали че освен шпакловката която е предвидена за блока друго няма да докосват. Надявам се да успея да си отвоювам правата и да не ми се налага да :butthead: както по принцип става в нашата родина.
kozl - майстор
vencil написа:
И аз да се включа с няколко снимки, няма да правя коментар само кратки пояснения :-D .Става дума за блока в който живея.
Изображение

Изображение

За тази снимка ще кажа че под тяхната изолация има моя която е направена преди 15г.

Изображение Изображение

Врати с такъв размер се опитаха да монтират в нашият апартамент :? . Първо ми обясниха (стъкларите) че има стандарти и не могат да ги нарушават и ако не ми харесва да отида в общината. След като проверихме проекта с техническият на обекта, започнаха да ми обясняват че то така се правило. Накрая започнаха да изработват нови врати :-D . За сега само нашият апартамент е все още с не сменена дограма, какво и как ще направят все още не съм видял.

Не съм правил снимки на комшийските тераси които няма да се остъкляват, ама това което видях е доста любопитно :wink: . Понеже и моите няма да се остъкляват а са и изолирани също преди доста години сме се разбрали че освен шпакловката която е предвидена за блока друго няма да докосват. Надявам се да успея да си отвоювам правата и да не ми се налага да :butthead: както по принцип става в нашата родина.
Ширината на вратите ли е 64 см? А колко е светлия отвор. За теб може да е ненормално такъв размер врата, но на практика има такива светли отвори по блоковете. Вероятно има грешка в дограмата спрямо наличните светли отвори, но пиши по-подробно, защото снимката с ролетката е недостатъчна да се разбере проблема.
Също и със стиропора. Колко е дебелината на изолацията по проект? Ако ви е крива фасадата и строителя я е изправял по този начин, това чий недостатък е? Какво е отбелязано в проекта, че се прави със съществуващата изолация? И ако в проекта пише, че съществуващата изолация се премахва и се заменя с нова, а собственика не позволява да му пипат собствеността :?
vencil - специалист
Да, външният размер на касата е 64см. Моите (все още) са 75см. проектантът също е начертал 75см. е това трудно ще го монтират ама едни 72-71см. си е повече от доволно за монтаж. 7см. по-тесни врати от нормалното някак си не му мяза.
Изолацията е 10-ка и да кривичък е блока ама има и други по-правилни начини да превърнеш дефекта в ефект :wink: . На мен лично не ми е известно да има такава система на топло изолация да се слепят две плоскости с токова разстояние м/у тях.
Наясно съм че да се направи като хората не е лесно и отнема време ама хич не им плащат малко за това. Някои казват абе за без пари какво искаш ама.....
miroki - майстор
След, като цялото стълбище е замазано и боядисано, дойде ред да сменят противопожарните тръби и да им правят ново место. За целта изкъртиха замазаното стълбище, после пробиха отвори в плочата с вода за охлаждане и наводниха всичко, дори стените и таваните. Понеже тече на долните етажи през отвора. Вече е за ново мазане.
Дойде ред и да оправят пропуските в осветлението на терасите (Преди санирането си работеше нормално, а след санирането, не). Изрязаха изолацията заедно с мазилката, за да търсят кутийките за осветлението. И засега ще се замазва наново на всички тераси.
Естествено след като махнаха скелето, пристигнаха подпрозоръчните дъски, които сега не могат да се монтират. Ще се чака алпинист вероятно.
wanderer - специалист
всичко ще си дойде на мястото... когато отворят отново "белене".
kozl - майстор
wanderer написа:
всичко ще си дойде на мястото... когато отворят отново "белене".
Като въведат процент на финансиране от сдружението по програмите за Е ефективност и нещата ще се наместят и без Белене.
А на острова и сега е "отворено" със специален пропускателен режим. Аз съм ходил. На оглед де, не заради лошо качество :wink:
radius - майстор
miroki написа:
След, като цялото стълбище ...
Леле леле леле :axe: :axe: Останах без думи.

Тема "Различен поглед върху санирането." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: