Напишете въпрос свързан със санирането.
kozl - майстор
miroki написа:
Когато за първи път проговориха за саниране, беше за поставяне на бетонови колони на панелките за удължаване живота. После на топлоизолацията почнаха да казват саниране.
Ние си сменихме тръби и покрив и после почнахме по програмата изолация, дограма, както и мазилки и осветление общи площи.
Аз не знам за колони, но за проверка и възстановяване на връзките - да. То за тва в началото на програмите панелките беха с предимство, ама всичко се разви към енергийната ефективност към стироотпора и вай профила, че по-евтино. :lol:
mcm - специалист
Програмата не е за саниране, води се за подобряване на енергийната ефективност. На практика подобрява финансовата сметка на близки до властта фирми. На практика лепят стиропор и ти слагат най евтината дограма, боядисват стълбищата и разбиват покрива, качество 0, но затова пък цените на квадрат надути до небесата.
За сметка на това вкарват собствениците в сдружение без устав, без общото събрание да определя каква да е дяловата вноска на членовете на сдружението, без ясен регламент кой с какъв дял отговаря при фалит на сдружението. Управляващите направиха нещо "уникално' сдружение- юридическо лице без устав и се регистрира директно в общината, а не в съда, но забележете ако сдружението фалира се прилага ЗЮЛНЦ, на налапалите собственици въдица - честито !!!
miroki - майстор
За това бях против това сдружение, Естествено няма как да мине без. И изяснявахме, кой каква отговорност има. Но всичко е празни приказки. Имаше хора, които всеки ден бяха в общината за да подадат необходимите документи. Естествено, няма как да мине без това.
Има бригади, които работят добре, и хората са доволни, но в нашия блок не е така. Няма нещо, което да е направено добре. Дори драсканата мазилка не е надраскана. За щастие имах само един дървен прозорец. Е такова осиране няма. Дойде прозорец без стъклодържачи. Държачите след 2 седмици. Февруари месец го сменяха. 1 час без нищо. След седмица замазаха. Нямаше ме, но половината тапет в прозореца другата половина раздрана отдолу. И така прозореца в гипс с ъгълчета. Наложи се да долепям тапетите на раздраните места и пак гипс и боя. Да не почвам ремонт посред зимата.

На едните избори работиха та се скъсаха, до балотажа нямаше никой. За балотажа пак работеха до отказ. И после няма никой. За следващите избори от ГЕЕРБ ни предупредиха как да гласуваме, за да има работници на блока. Официална среща имаше във фоаето, която пропуснах. С мото: Разясняване въпроси относно санирането на блока.

Преди малко ме събудиха да им отключвам една обща тераса, свалили си скелето пък забравили да монтират на места изолация. Сега се маха мрежа от терасата (против гълъби) за целта. Която ми струваше 2 работни дни (2 надника) и 20 лв. Абе идиотия.
miroki - майстор
kozl написа:
Аз не знам за колони, но за проверка и възстановяване на връзките - да. То за тва в началото на програмите панелките беха с предимство, ама всичко се разви към енергийната ефективност към стироотпора и вай профила, че по-евтино. :lol:
Това беше преди програмите. Когато за първи път казваха, че панелките ще се събарят някой ден и търсеха начин да им удължат живота.
Иначе да, дори магистралите се стоят за останалите 50%. За това се налива евтино.
kozl - майстор
mcm написа:
Програмата не е за саниране, води се за подобряване на енергийната ефективност. На практика подобрява финансовата сметка на близки до властта фирми. На практика лепят стиропор и ти слагат най евтината дограма, боядисват стълбищата и разбиват покрива, качество 0, но затова пък цените на квадрат надути до небесата.
За сметка на това вкарват собствениците в сдружение без устав, без общото събрание да определя каква да е дяловата вноска на членовете на сдружението, без ясен регламент кой с какъв дял отговаря при фалит на сдружението. Управляващите направиха нещо "уникално' сдружение- юридическо лице без устав и се регистрира директно в общината, а не в съда, но забележете ако сдружението фалира се прилага ЗЮЛНЦ, на налапалите собственици въдица - честито !!!
Всички задължителни предписания по паспорт на сградата се изпълняват, считано за тази програма + тези от доклада за Е.Еф, които всъщност са водещитв.
Качеството е далеч от високото ниво, но не бих го определил като нула. Добрите работници скокнаха в Германия да бачкат за повече пари. А като стана въпрос за пари я пиши колко са раздути цените на квадрат? Дай точни цифри, а не джурналистически или дупетатски блъфове.
Но истаната е и че цените да са сто пъти по-големи, па че ползваме най-евтиното като м-ал, труд и м-ция.
Ми тези де си плащат за топлоизолационни кръпки по сградите да не би да искат най-качественото :?
Че ко да кажа като и не питат никой, а че ба фасадата била обща.
radius - майстор
Да, качеството съвсем не е нула - много по-ниско е.
Шотик, не бой се, никой не може да спори с теб, защото по-голяма отврат от това "саниране" не съм виждал.
Евтини материали + малоумни неебателни мангали + собственици мазохисти = очаквано добра комбинация !
Честито, ще се видим след 5 години.
mcm - специалист
kozl написа:
mcm написа:
Програмата не е за саниране, води се за подобряване на енергийната ефективност. На практика подобрява финансовата сметка на близки до властта фирми. На практика лепят стиропор и ти слагат най евтината дограма, боядисват стълбищата и разбиват покрива, качество 0, но затова пък цените на квадрат надути до небесата.
За сметка на това вкарват собствениците в сдружение без устав, без общото събрание да определя каква да е дяловата вноска на членовете на сдружението, без ясен регламент кой с какъв дял отговаря при фалит на сдружението. Управляващите направиха нещо "уникално' сдружение- юридическо лице без устав и се регистрира директно в общината, а не в съда, но забележете ако сдружението фалира се прилага ЗЮЛНЦ, на налапалите собственици въдица - честито !!!
Всички задължителни предписания по паспорт на сградата се изпълняват, считано за тази програма + тези от доклада за Е.Еф, които всъщност са водещитв.
Качеството е далеч от високото ниво, но не бих го определил като нула. Добрите работници скокнаха в Германия да бачкат за повече пари. А като стана въпрос за пари я пиши колко са раздути цените на квадрат? Дай точни цифри, а не джурналистически или дупетатски блъфове.
Но истаната е и че цените да са сто пъти по-големи, па че ползваме най-евтиното като м-ал, труд и м-ция.
Ми тези де си плащат за топлоизолационни кръпки по сградите да не би да искат най-качественото :?
Че ко да кажа като и не питат никой, а че ба фасадата била обща.

Ето тук са цифрите:

http://www.bbr.bg/bg/energy-efficiency/approved

Намираш от списъка някоя сграда от списъка край вас, и си правиш изчисленията.

П.П. При нас обществена сграда - общината я правят с каменна вата, а пък панелките със стиропор, питах защо така, но смислен отговор не получих. Само се чудя да не вземат пък до 5 години да забранят стиропора като пожароопасен, тогава ще къртим за наша сметка ли !!!
mcm - специалист
miroki написа:
За това бях против това сдружение, Естествено няма как да мине без. И изяснявахме, кой каква отговорност има. Но всичко е празни приказки. Имаше хора, които всеки ден бяха в общината за да подадат необходимите документи. Естествено, няма как да мине без това.
Има бригади, които работят добре, и хората са доволни, но в нашия блок не е така. Няма нещо, което да е направено добре. Дори драсканата мазилка не е надраскана. За щастие имах само един дървен прозорец. Е такова осиране няма. Дойде прозорец без стъклодържачи. Държачите след 2 седмици. Февруари месец го сменяха. 1 час без нищо. След седмица замазаха. Нямаше ме, но половината тапет в прозореца другата половина раздрана отдолу. И така прозореца в гипс с ъгълчета. Наложи се да долепям тапетите на раздраните места и пак гипс и боя. Да не почвам ремонт посред зимата.

На едните избори работиха та се скъсаха, до балотажа нямаше никой. За балотажа пак работеха до отказ. И после няма никой. За следващите избори от ГЕЕРБ ни предупредиха как да гласуваме, за да има работници на блока. Официална среща имаше във фоаето, която пропуснах. С мото: Разясняване въпроси относно санирането на блока.

Преди малко ме събудиха да им отключвам една обща тераса, свалили си скелето пък забравили да монтират на места изолация. Сега се маха мрежа от терасата (против гълъби) за целта. Която ми струваше 2 работни дни (2 надника) и 20 лв. Абе идиотия.
Не е трябвало да влизаш в сдружението, може да участваш и само с декларация. Без да си зависим от измислени юридически лица - сдружения. Без да обвързваш имота си с неясни правила, и да трепериш да не би пък управляващите да променят някой закон във връзка с тия сдружения, за да ги задължат още нещо за в бъдеще.
Виж само ЗУЕС колко пъти е променян, нормално ли е това, щом нещо не им е удобно и веднага промяна !!!
miroki - майстор
Един човек -жилище, не е достатъчен. Няма как един по един всички да внесат необходимите документи в общината. И всички последвали ги в срок. Да не говорим, че един човек днес, може да бъде изгонен от блока.
mcm - специалист
Няма как заради това че не искаш да участваш в "санирането" да те изгонят от жилището ти. Да не говорим пък ако се предизвика една проверка на учредяването и т.н. процедури, дали тия които са най дейни от сдружението, няма да дадат ход назад. при нас например датата на учредителното събрание е фиктивна, на тази дата не е имало такова. Документите се попълват проформа, само и само да се хване келепира, и за да не им спирам "прогреса" минах само с декларация. Просто в такива измислени Юридически лица, създадени уж да ни улеснят не искам да участвам. Гербавите като са така загрижени за нас, защо не създадоха фонд за енергийна ефективност, и да се топлоизолира в режим етажна собственост, а ни прекарват през ЮЛ и Банка !!!

Тема "Различен поглед върху санирането." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: